آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی

امکان ورود بدون ویزای شهروندان اسرائیلی به امارات/ صدور ویزای جدید برای ایرانیان کماکان ممنوع است

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی از امکان ورود بدون ویزا به امارات برای شهروندان اسرائیلی خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از جروزالم پست، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی…


هیلی: بازگشت بایدن به برجام اشتباه بزرگی است اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,هیلی
سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل مدعی ثبات بیشتر خاورمیانه در سایه سیاست خارجی دولت فعلی واشنگتن شد. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، نماینده سابق دولت دونالد ترامپ در سازمان ملل بازگشت دوباره آمریکا به توافق هسته‌ای ایران تحت دولت جو بایدن را اشتباهی بزرگ خواند.

 

نیکی هیلی با طرح ادعای ثبات خاورمیانه در دوره ترامپ در پیامی توئیتری آورد: بایدن گفته می‌خواهد به توافق فاجعه بار ایران، که او به عنوان معاون رئیس جمهور (باراک اوباما) به شکل گیری آن کمک کرد، بازگردد. سیاست خارجی دولت ترامپ خاورمیانه را ایمن‌تر و امن‌تر کرد. این یک اشتباه بزرگ است.

 

برخلاف ادعا‌های هیلی، رسانه آمریکایی نشنال اینترست اخیرا در گزارشی اذعان کرد نحوه عملکرد کلی ترامپ در قبال مسئله ایران یکی از بارزترین و آسیب رسان‌ترین مصادیق تبعیت منافع آمریکا در یک موضوع مهم سیاست خارجی، از اهداف حزبی و شخصی به شمار می‌رود. نحوه مدیریت موضوع توسط ترامپ همچنین در تشدید انزوا و کاهش اعتبار آمریکا در چهار سال گذشته سهم عمده‌ای داشته است. ترامپ ممکن است پس از ترک مقام خود به هیچ یک از این موارد اهمیت ندهد، اما تأثیرات سوء آن بر منافع کشور طولانی مدت خواهد بود.

 

دولت ترامپ فراتر از نابودی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) حرکت کرده و طی دو سال و نیم گذشته جنگ اقتصادی بدون محدودیتی را علیه ایران به راه انداخته است. دو سال و نیم زمانی کافی بود تا سیاست "فشار حداکثری " ترامپ علیه ایران نتایج مثبت خود را نشان دهد. در عوض باید گفت این سیاست در هر جبهه‌ای شکست خورده است؛ ولی ایران در زمینه مسائل هسته ای، فعالیت خود را تا حدی گسترش داده است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------