آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

واکنش ایران به سخنرانی نخست وزیر اسرائیل در سازمان ملل

سفیر ایران در سازمان ملل متحد با بیان اینکه ‌ایران هراسی در سازمان ملل به اوج خود رسید، نوشت: سخنرانی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد ایران پُر از دروغ بود. به گزارش…

ادعای وزیر رژیم صهیونیستی درباره تصمیم دولت بایدن برای بازگشت به برجام اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,برجام
وزیر انرژی رژیم صهیونیستی با اشاره به روابط نزدیک جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا با این رژیم، ادعایی را درباره تصمیم دولت او برای بازگشت به توافق هسته ای مطرح کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست، یووال اشتاینیتز وزیر انرژی رژیم صهیونیستی که روابط نزدیکی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم دارد روز چهارشنبه در گفت و گو با این روزنامه مدعی شد: من مطمئن هستم که بایدن دوست اسرائیل خواهد ماند و از دست یابی ایران به تسلیحات هسته ای جلوگیری خواهد کرد. 

 

اشنایتز ادامه داد: بایدن همیشه روابط صمیمانه ای با اسرائیل داشته است و به شدت نسبت به امنیت آن متعهد است. 

 

بر اساس این گزارش،  ادعای این وزیر صهیونیست درباره اطمینان از ممانعت بایدن از دست یابی ایران به تسلیحات هسته ای در حالی مطرح می شود که بنا بر فتوای مقام معظم رهبری ایران، تولید، نگهداری و بکارگیری تسلیحات هسته ای حرام است و مقامات ایران در راستای این فتوا تاکید کرده اند که برنامه هسته ای ایران اهداف نظامی نداشته و تنها اهداف صلح آمیز را دنبال می کند. 

 

نگرانی رژیم صهیونیستی از بازگشت دولت جو بایدن به توافق هسته ای (برجام) در پی این است که بایدن در وعده های انتخاباتی اش اعلام کرد در صورت «بازگشت ایران به پایبندی کامل به توافق هسته ای» به این توافق باز می گردد.

 

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۸ با ادعای ناقص بودنش از آن خارج شد و تحریم های متعددی علیه ایران اعمال کرد. 

 

ایران در پی خروج آمریکا از توافق هسته ای و تعلل کشورهای اروپایی در عمل به تعهداتشان در راستای پیدا کردن راهکاری کاربردی برای کاهش تاثیر تحریم های آمریکا و عادی سازی روابط اقتصادی با ایران، سال گذشته اعلام کرد که در پنج گام تعیین شده و طبق راهکارهای مقرر در توافق هسته ای، تعهدات داوطلبانه اش در توافق را کاهش می دهد. 

 

مقامات ایران تاکید کرده اند تمام این اقدامات در صورت عملی شدن تعهدات دیگر طرف های برجام،  بازگشت پذیر است. 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی