X

آخرین اخبار سیاست خارجی


پنتاگون,اخبار سیاست خارجی,خبرهای سیاست خارجی

پنتاگون: برنامه موشکی ایران باعث نگرانی جدی ما است

مقامات وزارت دفاع آمریکا در گفت‌وگو با یک شبکه سعودی، ایران را به تلاش برای دست‌یابی به سلاح هسته‌ای متهم کرد و گفت که برنامه موشکی ایران در حال توسعه بوده و این باعث…

سومین پرواز بمب افکنهای «بی -52» آمریکا بر فراز خاورمیانه اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,بمب افکن آمریکا
سازمان تروریستی «ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده» از سومین عملیات پرواز بمب افکنهای «بی-۵۲» ارتش این کشور بر فراز منطقه خاورمیانه خبر داد.

به گزارش  مهر به نقل از الجزیره، ستاد تروریستی فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) چهارشنبه به وقت این کشور اعلام کرد که بمب افکنهای «بی -۵۲» نیروی هوایی این کشور برای سومین بار در ماه جاری تحت عنوان عملیات «گشت زنی حضوری» بر فراز منطقه خاورمیانه پرواز کرده‌اند.

 

پرواز این بمب افکنها بر فراز خاورمیانه که سومین پرواز طی ماه ژانویه و اولین پرواز از زمان آغاز ریاست جمهوری «جو بایدن» است، ظاهراً با هدف «نمایش قدرت» علیه ایران انجام می‌شود.

 

سنتکام در بیانیه‌ای که به همین منظور منتشر شد، اعلام کرد که این هواپیماهای بمب افکن از ایالت لوئیزیانا برخاسته و روز چهارشنبه «یک عملیات گشت زنی حضوری در خاورمیانه را با موفقیت به انجام رساندند».

 

در این بیانیه با ادعای اینکه پرواز این بمب افکنها یک «مأموریت دفاعی» بوده، آمده است که «هدف از آن نمایش توانائی و قابلیت ارتش ایالات متحده برای بکارگیری نیروی هوایی در هر نقطه از جهان به منظور ایجاد بازدارندگی در برابر هرگونه تجاوز بالقوه و نمایش پایبندی و تعهد آمریکا به [تأمین] امنیت منطقه‌ای است».

 

گفتنی است، پرواز این بمب افکنها بر فراز منطقه خاورمیانه یک روز پس از آن صورت گرفت که فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی با طرح ادعاهایی پوچ و اساس علیه ایران به دولت جدید آمریکا در مورد بازگشت به توافق هسته‌ای ایران هشدار داد.

 

«آویو کوخاوی» روز سه شنبه مدعی شد که برجام «هم به لحاط عملیاتی و هم به لحاظ راهبردی یک توافق اشتباه و زیانبار است».

 

شایان ذکر است که رژیم صهیونیستی یکی از حامیان سرسخت خروج آمریکا از برجام و وضع مجدد تحریم‌ها علیه تهران بود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------