سازمان امنیت سوئد: ایران تهدیدی برای امنیت ملی ماستسازمان امنیت سوئد,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
سازمان امنیتی سوئد در گزارش سالانه 2020 خود نام ایران را در کنار روسیه و چین به عنوان مهم ترین تهدیدهای امنیت ملی این کشور مطرح کرده است. 

سازمان امنیتی سوئد در گزارش سالانه خود ایران را در کنار چین و روسیه به عنوان بزرگ ترین تهدیدهای امنیت ملی این کشور شناخته است.

 

به گزارش عصرایران، در گزارش سالانه 2020 سازمان امنیتی سوئد که در 86 صفحه منتشر شده، 25 صفحه مربوط به تهدیدهای مستقیم ناشی از فعالیت های ایران، چین و روسیه علیه امنیت ملی سوئد است و نام ایران 14 مرتبه در این گزارش به میان آمده است.

 

در این گزارش سالانه مهم ترین چالش های امنیت ملی سوئد در سال گذشته (2020) مطرح شده است.

 

سرویس امنیتی سوئد همه ساله گزارشی سالانه منتشر می کند که حاوی اطلاعاتی در مورد مهمترین زمینه های فعالیت آن از جمله فعالیت ضد جاسوسی و ضد تروریستی است.

 

 در گزارش‌های سالانه، جدی ترین تهدیدات امنیتی سوئد در سال گذشته و چالش هایی که در آینده با آن روبرو خواهد شد، مورد بحث قرار می گیرد.

 

در تازه ترین گزارش سالانه سازمان امنیتی سوئد 14 بار نام ایران برده شده و ادعا می‌شود عملیات جمهوری اسلامی ایران در خاک سوئد بسیار بیشتر شده است. این گزارش می گوید در حالی که ایران به جمع آوری اطلاعات در حوزه های صنعتی، تحقیقاتی و دانشگاهی سوئد می پردازد، هدف اصلی فعالیت های اطلاعاتی ایران، جمع آوری اطلاعات از مخالفان ایرانی مقیم سوئد است.

 

این گزارش مدعی شده در سال های گذشته سوئد به محلی برای عوامل اطلاعاتی ایران تبدیل شده و جاسوسی و حملات تروریستی از خاک سوئد برنامه ریزی شده است. اخیرا "اسدالله اسدی" دیپلمات ایرانی با حکم دادگاهی در بلژیک به اتهام‌های  تروریستی به 20 سال حبس محکوم شد.

 

بر اساس ادعای گزارش سالانه سازمان امنیتی سوئد، پلیس آلمان پس از دستگیری اسدی، دفترچه ای از او ضبط کرد که در آن ملاقات های خود را با ماموران اطلاعاتی ایران در 289 مکان مختلف در 11 کشور اروپایی یادداشت کرده بود، از جمله کشورهای نام برده شده در این دفترچه، سوئد بود که ثابت کرد ایران در سوئد عوامل عملیاتی دارد.

 

در دسامبر 2019 یک تبعه عراقی در سوئد به اتهام جاسوسی از ایرانیان تبعیدی این کشور به نفع جمهوری اسلامی، به حبس محکوم شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------