آخرین اخبار سیاست خارجی


توافق ایران و پاکستان ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

توافق ایران و پاکستان برای برگزاری رزمایش مشترک دریایی

سردارسرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با ابراز اطمینان از نتایج سفر خود به پاکستان و با تاکید بر اشتراک نظر دوهمسایه در موضوعات مختلف، گفت : علاوه بر…

رابرت مالی: دیداری سازنده با نمایندگان اروپا درباره احیای برجام داشتیم رابرت مالی,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با اعلام پایان دیدارهای خود در پاریس با مقامات اتحادیه اروپا پیرامون مذاکرات برجام، این دیدارها را سازنده خواند.

به گزارش مهر، «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران شامگاه جمعه به وقت واشنگتن با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر پایان دیدارهای رسمی خود با مقامات اتحادیه اروپا و همچنین تروئیکای اروپایی (انگلیس، فرانسه و آلمان) در پاریس را اعلام کرد.

 

وی در این پیام، محور گفتگوها با مقامات اروپایی را آینده مذاکرات برجام و اهمیت بازگشت فوری به پایبندی متقابل عنوان کرد و گفت که این گفتگوها بسیار ثمربخش بود.

 

 رابرت مالی,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

گفتنی است، روز پنج شنبه نیز «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک نشست خبری در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد امکان ادامه مذاکرات وین مدعی شد که «راهبرد واشنگتن در قبال برجام همان راهبردی است که این کشور به همراهی گروه ۱+۵ توسعه داده است و اینکه ایالات متحده مایل به از سرگیری گفتگوهای غیرمستقیم در وین در سریع‌ترین زمان ممکن است».

 

وی در ادامه ادعاهایش افزود که «به باور مقامات واشنگتن، برجام همچنان کارآمدترین ابزار موجود برای تضمین عدم دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای (!) است».

 

ند پرایس با اشاره به سفر «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران به پاریس و مسکو برای گفتگو پیرامون برنامه هسته‌ای ایران و خوب و سازنده خواندن این گفتگوها با همتای روسی‌، مدعی شد که واشنگتن مایل به آغاز مجدد گفتگوهای غیرمستقیم در وین در سریع‌ترین زمان ممکن است تا بتواند این فرض را که آیا بازگشت متقابل به [پایبندی به] تعهدات مندرج در برجام هنوز امکان پذیر است یا خیر، به محک آزمون بگذارد.

 

پرایس همچنین مدعی شد که مزایای برجام با طولانی‌تر شدن [زمان بازگشت به گفتگوها] رو به کاهش می‌گذارد که این امر به ادعای او و طبق گزارش‌های به زعم وی نگران کننده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ناشی از آگاهی یافتن از این موضوع است که ایران از فناوری پیشرفته‌تری استفاده می‌کند و در حال افزودن بر دانش هسته‌ای خود است؛ دانشی که به ادعای مقامات واشنگتن مطابق با تعهدات مندرج در برجام نیست و مزایای اصلی را که برجام در سال ۲۰۱۵ و سال‌های پس از آن به ارمغان آورد، بیهوده و بی اثر می‌کند.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه ادعا کرد: «این روند نمی‌تواند برای مدت زمانی نامحدود ادامه یابد. ما هنوز به نقطه ترک [مذاکرات وین برای احیای برجام] نرسیده‌ایم. ما همچنان باور داریم که بازگشت متقابل به برجام در قلمرو امکان است و این چیزی است که ما به پیگیری آن تا زمانی که انجام آن به نفع ما باشد، ادامه خواهیم داد».

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------