آخرین اخبار سیاست خارجی


غنی سازی اورانیوم ایران،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

منابع آمریکایی: اسرائیل اطلاعاتی داده که نشان می‌دهد ایران مقدمات فنی غنی سازی ۹۰% اورانیوم را فراهم کرده است

دو منبع آمریکایی اعلام کردند که رژیم صهیونیستی دو هفته پیش اطلاعاتی را با متحدان آمریکایی و اروپایی به شتراک گذاشته که نشان می‌دهد ایران گام‌های فنی برای آماده سازی غنی…

مدیر کل آژانس با مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار و گفتگو کرد مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در واشنگتن با مشاور امنیت ملی دولت جو بایدن دیدار و گفت و گو کرد. 

به گزارش مهر، «رافائل گروسی»، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در واشنگتن با «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی دولت جو بایدن دیدار و گفت و گو کرد.

 

خبر دیدار گروسی با مشاور امنیت ملی آمریکا از سوی آژانس بین المللی اتمی و در حساب توییتری این سازمان اعلام شده است.

 

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرده بود که برای انجام گفت‌وگوهای کلیدی با مقامات ارشد آمریکا درباره برجام راهی واشنگتن شده است.

 

«رافائل گروسی»، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تازه‌ترین موضع‌گیری خود را درباره توافق هسته‌ای برجام این بار در جریان سفر به واشنگتن و دیدار با مقامات امریکایی ابراز کرد، زمانی که او شامگاه سه شنبه با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا دیدار و وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که بلینکن بر حمایت قدرتمندانه آمریکا از مأموریت راستی‌آزمایی آژانس برای اطمینان از عدم اشاعه هسته‌ای از جمله در ایران تأکید دارد. وزیر خارجه آمریکا همچنین در گفتگو با گروسی گفت که ایران باید به تعهدات راستی‌آزمایی هسته‌ای خود عمل کرده، اقدامات تحریک آمیز هسته‌ای را متوقف کند و به دیپلماسی بازگردد.

 

گروسی پس از دیدار با مقامات امریکایی، روز پرکاری در واشنگتن داشت. او در گفتگو با روزنامه انگلیسی «فایننشال‌تایمز» گفت نیاز فوری دارد با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه ایران درباره پیشنهادات به منظور تقویت برنامه نظارت «شکننده» این نهاد دیدار و گفتگو کند؛ موضعی که بعد از سفر او به آمریکا، دارای تعبیر و تفسیری متفاوت است. گروسی گفت: «من هنوز نتوانسته‌ام با وزیر خارجه [جدید] ایران صحبت کنم. باید در سطح سیاسی این تماس را داشته باشم. این امر ضروری است.» گروسی در حالی بر ملاقات با امیرعبداللهیان اصرار می‌کند که او به عنوان مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مسئولیتی فنی را برعهده دارد، اما او به صراحت خواستار انجام یک دیدار در سطح سیاسی شده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------