آخرین اخبار سیاست خارجی


برت مک گرک،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

کاخ سفید: شانس توافق با ایران وجود دارد اما عدم حصول توافق نیز غیرمحتمل نیست

یک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد که ایران و آمریکا در آستانه یک توافق احتمالی برای بازگشت به برجام هستند. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری آکسیوس، «برت مک گرک» هماهنگ…

احتمال از سرگیری مذاکرات وین با ایران در روز پنجشنبه مذاکرات وین,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
خبرنگار وال استریت ژورنال گفت: شنیده ام که پنج شنبه مذاکرات وین از سر گرفته می‌شود.

به گزارش مهر، «لارنس نورمن»، خبرنگار وال استریت ژورنال که تحولات ایران و بویژه مذاکرات وین را بررسی می‌کند، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: شنیده ام که پنج شنبه مذاکرات وین از سر گرفته می‌شود، اما هنوز این موضوع به صورت رسمی تائید نشده است.

 

اعلام تاریخ از سرگیری مذاکرات از سوی خبرنگار وال استریت ژورنال در حالی که روز دوشنبه نیز، «سعید خطیب زاده»، سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته بود که دور هشتم مذاکرات وین آخر این هفته از سرگرفته می‌شود و تاریخ دقیق آن در گفت‌وگوی باقری و مورا قطعی خواهد شد.

 

به گفته خطیب‌زاده، «مهم این است که طرف مقابل هم مثل ایران با پیشنهادهای مشخص بیاید».

 

همچنین روز دوشنبه «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر امور خارجه ایران در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: برای رسیدن به یک توافق خوب جدی هستیم. توافق باید جامع باشد که مردم به طور ملموس نتایج آن را احساس کنند.

 

وی افزود: آنچه که هیئت ایرانی به عنوان متن مکتوب ارائه داده کاملاً در چهارچوب برجام است و هیچ چیزی فراتر از برجام در آن نیست و مطالبات فرا برجامی در متن نیست. صراحتاً به آقای بورل اعلام کردم که اخبار غنی‌سازی ۹۰ درصدی ایران کذب محض است.

 

وزیر امور خارجه ایران همچنین تصریح کرد: انتظار این است که در ادامه گفتگو، طرف‌های مقابل با پیشنهادها و پاسخ‌های مشخص شامل لغو تحریم‌ها به وین آمده و دست از بازی مقصرنمایی بردارند، در این صورت توافق خوب در دسترس است، ما مسیر دیپلماسی و مذاکره را در وین و در چهارچوب منطق مذاکراتی و تفاهم دنبال خواهیم کرد. ‌

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------