کشته شدن تمام سرنشینان هواپیمایی که حریم هوایی واشنگتن را نقض کردسقوط هواپیما در واشنگتن،اخبار حوادث،خبرهای حوادث
هواپیمای سبک حامل چهار مسافر که حریم هوایی پایتخت آمریکا را نقض کرده بود، در کوههای ویرجینیا سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن جان باختند.

به گزارش فارس، پلیس ایالت ویرجینیا اعلام کرده است هواپیمای سبکی که خلبان آن، حریم هوایی نزدیک «واشنگتن دی‌سی» را نقض کرده بود و جنگنده‌های «اف‌۱۶ » ایالات متحده برای تعقیب آن وارد عمل شده بودند، در نهایت در کوههای ویرجینیا سقوط کرد.

 

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، پلیس ایالت ویرجینیا همچنین گفت که در پی سقوط این هواپیمای سبک، هیچ کس زنده نمانده است.

 

جنگنده‌های آمریکایی در جریان تعقیب این هواپیمای «سسنا سایتیشن»، انفجار صوتی بر فراز ایالات متحده ایجاد کردند که موجب ایجاد رعب و وحشت شدیدی در بین مردم پایتخت ایالات متحده شد.

 

بنا بر گفته یکی از منابع آگاه از این ماجرا، چهارنفر سوار بر هواپیمای سسنا بودند. این هواپیمای سبک قابلیت حمل تا ۱۲ مسافر را دارد.

 

پلیس ویرجینیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که اولین گروه امداد پس از چندین ساعت به محل سقوط رسیدند اما هیچ بازمانده‌ای پیدا نکردند.

 

فرماندهی دفاع از حریم هوایی آمریکای شمالی (NORAD) در بیانیه‌ای اعلام کرد، ارتش ایالات متحده تمام تلاش خود را به کار گرفته بود تا با خلبان هواپیمای مذکور که هیچ‌گونه پاسخی از او دریافت نکردند، ارتباط برقرار کنند که در نهایت این هواپیما در نزدیکی جنگل ملی «جرج واشنگتن» ویرجینیا سقوط کرد.

 

یکی دیگر از منابع آگاه گفته است که سسنا ظاهراً با سیستم اتوپایلت (خلبان خودکار) پرواز می‌کرده است.

 

در بیانیه NORAD آمده است که هواپیمای ارتش آمریکا مجوز داشته با سرعت فراصوت حرکت کند و احتمالاً ساکنان منطقه، صدای انفجار صوتی شنیده‌اند.

 

یکی از مقام‌های آمریکا نیز گفته است که احتمالاً جنگنده‌ها عامل سقوط هواپیمای سبک نبوده‌اند.

 

هواپیمای سسنا از فرودگاه شهری «الیزابتون» در «الیزابتون» ایالت تنسی پرواز کرده است و عازم فرودشگاه «مک آرتور» لانگ آیلند ایالت نیویورک واقع در ۸۰ کیلومتری شرق منهتن بوده است و هم‌اکنون هیأت ایمنی حمل و نقل ملی در حال تحقیق درباره این حادثه است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------