سیل در سومالی ۷۲ هزار نفر را آواره کرد



اخبار,اخبار حوادث
آژانس پناهندگان سازمان ملل روز سه شنبه اعلام کرد که حداقل ۷۲ هزار نفر بر اثر جاری شدن سیل در شهر "بلت وین" و سایر روستاهای اطراف در مرکز سومالی آواره شده اند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای اطلاع رسانی "ریلیف وب"، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در بیانیه ای افزود که با در نظر گرفتن شرایط بعد از سیل، سازمان با مقام های محلی همکاری کرده تا پاسخی بشردوستانه را ارزیابی کند، زیرا نبود پناهگاه و مسدود شدن مسیرهای آبی یک نگرانی اساسی است.

 

براساس بیانیه دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل، اگر سطح رودخانه ها همچنان در حال بالاآمدن باشند و از مرحله خطر عبور کنند، قایق های موتوری برای رسیدن به افراد در مکان های جدا شده لازم است.

 

بر اساس اعلام این نهاد بشردوستانه سازمان ملل، اکنون چهار قایق در این منطقه وجود دارد، اما تعداد بیشتری مورد نیاز خواهد بود زیرا مقامات محلی درخواست تجدیدنظر در مورد کمکهای فوری بشردوستانه با وضعیت رو به زوال را صادر کرده اند.

 

کارشناسان امنیت مواد غذایی هشدار داده اند که جریان سیل شدید می تواند بسیاری از دستاوردهای بشردوستانه در مرکز و جنوب سومالی را از بین ببرد.

 

باران های موسمی از ماه سپتامبر (شهریور) در برخی از مناطق سومالی آغاز شده و در بسیاری از مناطق این کشور و در ارتفاعات اتیوپی در طی سه هفته گذشته ادامه داشته است.

 

در نتیجه متوف نشدن باران های موسمی حجم بسیاری از رودخانه های اصلی سومالی از سطح بالای خطر فراتر رفته و به مناطق کناری طغیان کرده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی