مرگ یک نفر در سیل شهرستان سربیشه/ قطع راه ارتباطی ۲۵ روستا در کرماناخبار,اخبار حوادث,سیل در ایران
راکب موتور سیکلت شب گذشته در دشت درح شهرستان سربیشه جان باخت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ساعت ۲۱:۲۵ روز پنجشنبه راکب موتورسیکلت که از درح به سمت چاه‌های کشاورزی دشت درح در حال حرکت بوده، در محل آبنمای حدفاصل درح و چاه غفرانی بدلیل تاریکی شب و رسیدن ناگهانی به سیلاب، داخل سیلاب افتاد.

 

نیرو‌های امدادی بخش درح پس از تجسس حدود ۲ ساعته، پیکر بی جان راکب موتورسیکلت را در فاصله ۳ کیلومتری پایین‌تر از محل حادثه پیدا کردند.

 

جاری شدن سیل در شهداد و گلباف؛ از قطع راه ارتباطی ۲۵ روستا تا قطعی برق و تخریب نخلستان‌ها

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به فعالیت سامانه بارشی که از روز گذشته فعالیت خود را در مناطق مختلف استان آغاز کرده است اظهار داشت: از ساعت پایانی شب گذشته و بامداد امروز جمعه متأسفانه شاهد جاری شدن سیل در بخش شهداد و گلباف از توابع شهرستان کرمان بودیم.

 

وی با بیان اینکه این سیل خسارات زیادی را به راه‌های این منطقه، واحدهای مسکونی و حوزه کشاورزی وارد کرده است گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر استان در منطقه حضور دارند و در حال امدادرسانی و تخلیه آب منازل هستند.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با عنوان اینکه در حال حاضر 25 راه ارتباطی روستایی در منطقه قطع شده است ادامه داد: قطعی برق در برخی مناطق و آبگرفتگی منازل روستایی را هم شاهد هستیم.  

 

وی با بیان اینکه سیل بامداد امروز در شهر اندوهجرد هم خساراتی را به زیرساخت‌ها شهری و تأسیسات شهری وارد کرده است گفت: تعدادی از باغات و نخیلات این منطقه هم متأسفانه دچار آبگرفتگی و تخریب شدند.

 

سعیدی از قطع راه ارتباطی سیرچ – شهداد، شهداد - اندهجرد و تعدادی از راه‌های روستایی در این منطقه خبر داد و گفت: عوامل راهداری از ابتدای وقت امروز در منطقه حضور دارند و این محورها در حال بازگشایی هستند و سایر عوامل نیز به منطقه اعزام شدند.

 

خسارت ۳۱۰ میلیارد ریالی سیلاب در خواف

حسین سنجرانی فرماندار خواف افزود: بیشتر این خسارت‌ها به بخش‌های کشاورزی، آب‌رسانی روستایی و برق رسانی و زیربنایی وارد شده است.

 

او ادامه داد: همچنین سیلاب و بارش شدید باران و تگرگ به منازل مسکونی و روستایی و جاده‌های این شهرستان و از جمله بخش سلامی خسارت زد.

 

فرماندار خواف گفت: در این سیلاب علاوه بر مسدود شدن محور ارتباطی خواف به رشتخوار، یک خودرو نیز هنگام عبور از مسیر کانال و مسیل رودخانه در روستای رزداب که به صورت غیر مجاز در بخشی از آن ساخت و ساز صورت گرفته بود دچار سیلاب شد که تعدادی از سرنشینان آن نجات یافتند و یک تن کشته و یک نفر مصدوم شدند همچنین پیکر یک نوجوان ۱۳ ساله که در سیلاب مفقود شده بود بعد از سه روز جست و جوی نیرو‌های امدادی پیدا شد.

 

سنجرانی افزود: به دنبال وقوع سیلاب در روستای فدک بخش سلامی ۶۰ نفر از اهالی روستا در محل رباط زیارت روستا گرفتار سیلاب شده بودند که با حضور نیرو‌های امدادی و سایر اهالی روستا نجات یافتند.

 

مدیر جهاد کشاورزی خواف  از تلف شدن ۳۸۶ راس دام سبک در جریان سیلاب پنج روز گذشته در این شهرستان خبر داد.

 

رحمان دادپور افزود: بر اثر بارندگی شدید و جاری شدن سیل یکی از گله‌های گوسفند و بز در روستای بندیوان از توابع بخش سلامی طعمه سیلاب شد.

 

بارش شدید باران و سیلاب ناشی از آن در فاصله زمانی ۱۳ تا ۲۰ فروردین ماه نیز ۷۵ میلیارد ریال خسارت به بخش‌های کشاورزی شامل محصولات زراعی، باغی و قنوات و دامپروری خواف وارد کرد و موجب آسیب دیدگی برخی از ابنیه شهری و منازل مسکونی روستایی و بنا‌های تاریخی این شهرستان شد.

 

شهرستان خواف با چهار بخش مرکزی، سنگان، جلگه زوزن و سلامی و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان در ۲۶۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------