آخرین اخبار حوادث

حوادث روز,اخبار حوادث,خبرهای حوادث

راز برادرکشی در طبقه ششم

مرد جوانی که برادرش را به خاطر اختلافات مالی در نیم طبقه ششم یک ساختمان مسکونی با ضربه چاقو به قتل رسانده و پیکر خون آلود وی…

افزایش فوتی های حادثه متروپل آبادان به ۲۶ نفر/ تخریب برخی منازل اطراف متروپل برای سهولت آواربرداریمتروپل آبادان،اخبار حوادث،خبرهای حوادث
فرماندار آبادان از افزایش تعداد جانباختگان حادثه متروپل به ۲۶ نفر خبر داد.

به گزارش ایسنا، احسان عباسپور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا این لحظه ۲۶ نفر در حادثه متروپل جان خود را از دست داده‌اند.

 

وی افزود: این احتمال وجود دارد که هر لحظه باقی‌مانده ساختمان متروپل ریزش کند.

 

 تخریب برخی منازل اطراف متروپل برای سهولت آواربرداری

در حال حاضر تعداد ماشین‌آلات سنگین، بیل‌های مکانیکی، لودرها و ادوات دیگر در محل ساختمان متروپل افزایش یافته و سرعت آواربرداری بیشتر شده است.

 

همچنین تعدادی از ساختمان‌های اطراف ساختمان متروپل برای افزایش سرعت آواربرداری و دسترسی به بخش‌های دیگر، تخریب شده‌اند.

 

پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشته است که تجهیزات و ادوات بسیج شده در حادثه ریزش متروپل بی‌نظیر است و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

 

تیم‌های تخصصی از سطح کشور در محل حادثه حضور دارند و در حال آوار برداری از محل هستند.

 

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور امروز جمعه در حاشیه بازدید از ساختمان متروپل آبادان ضمن ابراز همدردی و عرض تسلیت به مردم آبادان و خانواده‌ درگذشتگان حادثه اظهار کرد: از وقتی حادثه اتفاق افتاد رئیس جمهور خارج کشور بود که به سرعت سفر خود را تکمیل و مرتب در تماس بوده و دستورات خود را برای بسیج کردن امکانات رسیدگی به موضوع صادر کردند.

 

وی افزود: وزیر کشور و امدادگران مجرب پلاسکو اعزام شدند و استاندار نیز در لحظات اول حضور داشته و همه امکانات را بسیج کردند و امید است این کار سخت و پیچیده هرچه سریعتر به پایان برسد، وقتی جان انسان‌ها در میان باشد باید با دقت کار انجام شود.

 

وی با بیان اینکه با عاملین این حادثه باید با جدیت برخورد شود، ادامه داد: دولت ۲ مورد را اولویت قرار داده که این حادثه را به اتمام برساند و به وضعیت خانواده‌های جانباختگان رسیدگی کند.

 

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: دولت خسارت خانه‌های اطراف که برای آوار برداری تخریب یا آسیب می‌بینند را حتماً پرداخت می‌کند.

 

وی در پایان گفت: مردم نیز در این مدت همراه بودند و قدران آن‌ها هستیم.

 

چندین ساختمان دیگر از عبدالباقی در آبادان و خرمشهر وجود دارد

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در آبادان و خرمشهر چندین ساختمان‌ از عبدالباقی وجود دارد که محل خطری هستند، گفت: دولت خسارت خانه‌های اطراف که در آواربرداری تخریب و یا آسیب می‌بینند را پرداخت می‌کند.

 

به گزارش ایلنا، محمد مخبر دزفولی امروز جمعه ششم خردادماه، در حاشیه جلسه فرماندهی عملیات پاسخ به بحران حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان، اظهار کرد: از وقتی حادثه اتفاق افتاد رئیس جمهور خارج کشور بود که به سرعت سفر خود را تکمیل و مرتب در تماس بوده و دستورات خود را برای بسیج کردن امکانات و رسیدگی به موضوع صادر کرد.

 

وی افزود: وزیر کشور و امدادگران مجرب پلاسکو اعزام و استاندار نیز در لحظات اول حضور داشته و همه امکانات را بسیج کردند و امید است این کار سخت و پیچیده هرچه سریعتر به پایان برسد؛ وقتی جان انسان‌ها در میان باشد باید با دقت کار انجام شود.

 

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: مسئله مهمی که وجود دارد فساد گسترده بین سازنده، پیمانکار، مالک و دستگاه‌هایی که مجوز صادر کردند بوده که باید به سرعت رسیدگی و مجازات بازدارنده اعمال شود.

 

مخبر بیان کرد: باید به شکلی عمل کنیم که اینگونه اتفاق ها تکرار نشود؛ کمااینکه در آبادان و خرمشهر از عبدالباقی چندین ساختمان‌ وجود دارد که محل خطر هستند و باید بررسی شوند.

 

وی با بیان اینکه با عاملین این حادثه باید با جدیت برخورد شود، ادامه داد: دولت ۲ مورد را در اولویت قرار داده که این حادثه را به اتمام برساند و به وضعیت خانواده‌های جانباختگان رسیدگی کند.

 

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: دولت خسارت خانه‌های اطراف که برای آواربرداری تخریب یا آسیب می‌بینند را پرداخت می‌کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------