کلاهبرداری از یک طلافروشی با دختر و پسر نوجوان اجاره ایزن و مردی که دخترو پسر نوجوانی را در نقش فرزند اجاره کرده و از یک طلافروشی دست به کلاهبرداری زده بودند ،شناسایی و دستگیر شدند.

  به گزارش ایران انلاین، هفدهم دی ماه زنی به کلانتری 123 "نیاوران" مراجعه و شکایتی را مبنی بر کلاهبرداری طرح کرد.  پس از ثبت شکایت اولیه پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

این زن در جریان تحقیقات به کارآگاهان پلیس گفت:  بیست و ششم آبان ماه در مغازه جواهر فروشی مشغول کار بودم که زن و مردی به همراه دختر و پسر نوجوانی وارد مغازه شدند.

 

 شاکی ادامه داد: پس از مشاهده طلاها در نهایت یک رشته زنجیر طلا توسط خانم به مبلغ 85 میلیون ریال انتخاب و فاکتور خرید به درخواست مرد صادر شد. هنگام پرداخت مبلغ با کارت عابر بانک با استفاده از دستگاه پوز مغازه، 2 بار تراکنش نامعتبر انجام شد.

 

شاکی گفت: به درخواست خودشان شماره کارت مالک مغازه را برای واریز کارت به کارت ارائه دادم  ولی از آنجا که مبلغ خرید بیش از سقف انتقالی بود، شماره کارت بانک ملی ام را نیز اعلام کردم. بعد از چند دقیقه پیامکی حاوی پیام تراکنش موفق با مبلغ یاد شده به اسم و شماره پیگیری ام به من نشان داد و سپس به صورت اینترنتی حسابم را چک کردم ولی مبلغی واریز نشده بود. اعلام عدم واریزی کردم ولی اظهار داشتند مدتی طول می کشد و برای جلب اعتمادم 2 شماره تماس به من ارائه دادند و اعلام کردند اگر مشکلی پیش آمد تماس بگیرم.

 

بدنبال اظهارات شاکی ،  در بررسی های میدانی، تصاویر زوج کلاهبردار و پسر و دختر نوجوان به دست آمد و با تطبیق چهره مرد کلاهبردار با مجرمان حرفه ای مشخص شد که هویت واقعی این مرد  39ساله سابقه دار با 11 فقره کلاهبرداری است.

 

 در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مشخص شد که وی در یک شرکت باربری مشغول به کار است که با به دست آوردن نشانی محل کار وی، متهم در دوم بهمن ماه با دستور قضائی بازداشت شد.

 

 اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

 پس از انتقال متهم به پایگاه یکم وی به جرم ارتکابی  و اجاره کردن دختر و پسر نوجوان اعتراف کرد، ولی از معرفی خانمی که همدست وی بود، امتناع ورزید.

 

بدین ترتیب ، مخفیگاه وی در محدوده نیاوران شناسایی و دومین متهم پرونده با دستور قضائی در مخفیگاهش دستگیر شد.

 

همچنین در بازرسی از مخفیگاه متهم رشته زنجیر شاکی کشف و سپس با دستور قضائی تحویل شاکی شد. هر 2 متهم با دستور بازپرس شعبه 5 دادسرای ناحیه یک تهران روانه زندان شدند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------