X

ماجرای‌سرقت‌های‌چراغ‌خاموش! اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز
دزدان سابقه داری که با نصب تابلوی تاکسی تلفنی بر سقف خودرو و به طور چراغ خاموش، به باتری خودروهای پارک شده در مشهد دستبرد می زدند با تلاش نیروهای کلانتری شفای مشهد دستگیر شدند. 

فرمانده انتظامی مشهد درباره جزئیات دستگیری سارقانی که تاکنون به 40 فقره باتری دزدی در خیابان های مشهد اعتراف کرده اند، گفت: در راستای تدابیر سردار محمدکاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) مبنی بر تقویت گشت های غیرمحسوس شبانه برای مبارزه قاطعانه با سرقت های خرد، گروه ویژه ای از نیروهای کلانتری شفا نیز به گشت زنی های شبانه در حوزه استحفاظی پرداختند. سرهنگ عباس صارمی ساداتی اضافه کرد: عوامل گشت نامحسوس زمانی که محل های احتمالی ارتکاب جرم را زیر نظر گرفته بودند ناگهان در ساعت 5 بامداد نهم بهمن به تردد یک دستگاه پراید در خیابان شهید چراغچی 38 مشکوک شدند چرا که شماره پلاک خودرو با استفاده از چسب سیاه پوشانده شده و به طور «چراغ خاموش» در کنار خودروهای پارک شده دیگر قرار گرفته بود اما ظن نیروهای انتظامی زمانی قوت گرفت که تابلوی تاکسی تلفنی روی سقف خودروی مذکور خودنمایی کرد.

 

این مقام مسئولی در نیروی انتظامی افزود: نیروهای گشت نامحسوس بلافاصله در نقطه تاریک قرار گرفتند و با رعایت همه جوانب امنیتی و پلیسی به بررسی های خود ادامه دادند. در همین هنگام سرنشین پراید پیاده شد و به سمت یکی از خودروهای پارک شده در حاشیه خیابان رفت. به محض این که او قفل کاپوت را گشود نیروهای گشت با دستور سرگرد امارلو (سرپرست کلانتری شفا) وارد عمل شدند ولی راننده پراید متوجه حضور پلیس شد و در حالی که فریاد می زد پلیس! پلیس! همدست خود را سوار کرد و پدال گاز را فشرد.

 

سرهنگ صارمی ساداتی با اشاره به ماجرای تعقیب و گریز شبانه پلیس و سارقان تصریح کرد: گروه ویژه گشت نامحسوس نیز ضمن اعلام به مرکز فرماندهی برای اعزام نیروهای کمکی به تعقیب دزدان پرداخت. راننده پراید با سرعت سرسام آوری در 100 متری فجر حرکت می‌کرد و به فرمان های پلیس نیز توجهی نداشت. وی گفت: تعقیب و گریز تا میدان ولایت در ابتدای شهرک شهید رجایی ادامه یافت و در حالی که نیروهای کمکی منطقه را به محاصره درآورده بودند، کنترل فرمان خودرو به دلیل سرعت زیاد از دست راننده خارج شد و با جدول کنار خیابان برخورد کرد. در این هنگام دزدان با پای پیاده به فرار ادامه دادند اما چند دقیقه بعد در حالی حلقه های قانون بر دستان شان گره خورد که ماموران به ناچار از اسپری فلفل برای دستگیری آنان استفاده کردند.

 

رئیس پلیس مشهد ادامه داد: در بازرسی از خودرو سه عدد باتری با کابل های قطع شده به همراه قیچی آهن بر کشف و ضبط شد و بنابراین سارقان به کلانتری هدایت شدند و توسط نیروهای زبده تجسس تحت بازجویی‌های تخصصی قرار گرفتند.

 

«مهدی-هـ» (راننده پراید) در اعترافات خود گفت: سه باتری کشف شده را از خیابان شهید چراغچی سرقت کردیم اما تاکنون حدود 40 تا 50 فقره سرقت مشابه در نقاط مختلف شهر انجام داده ام. سرهنگ عباس صارمی ساداتی خاطرنشان کرد: این متهم که دارای پنج فقره سابقه کیفری است و هم اینک نیز با سپردن وثیقه به دادسرا به طور موقت در آزادی به سر می برد، در ادامه اعترافاتش گفت: باتری ها را در قلعه ساختمان و به مبلغ 120 هزار تومان فروختیم اما من همیشه پشت فرمان بودم و همدستم قفل کاپوت خودروها را باز می کرد و به باتری ها دستبرد می زد.

 

«عباس-م» (همدست راننده) نیز در اعترافاتش گفت: از دو شب قبل با خودروی مهدی از میدان نمایشگاه و ابوطالب درحال سرقت بودیم تا با سرقت باتری هزینه های اعتیادمان را تامین کنیم.

 

فرمانده انتظامی مشهد افزود: با دستور قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) متهمان در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند تا درباره دیگر سرقت های احتمالی آنان تحقیق شود.

 

دستگیری نقابداران گوشی قاپ

رئیس پلیس مشهد همچنین به دستگیری زورگیران نقابدار توسط عوامل گشت نامحسوس کلانتری شفای مشهد نیز اشاره کرد و گفت: ماموران کلانتری، دو موتورسوار گوشی قاپ را بعد از آن که 20 دقیقه زیر نظر داشتند در حالی دستگیر کردند که مقابل آرایشگاه زنانه قصد قاپیدن گوشی یک زن جوان را داشتند.

 

سرهنگ صارمی با تاکید بر کشف گوشی‌های سرقتی و چاقو در بازرسی بدنی از دو نقابدار مذکور افزود: بررسی های شبانه نیروهای تجسس کلانتری به سرپرستی ستوان آریایی (افسر تجسس) بیانگر آن بود که موتورسیکلت مورد استفاده سارقان نیز در سیزدهم شهریور گذشته سرقت شده و آنان با همین موتورسیکلت سرقتی اقدام به زورگیری می کردند.

 

مقام ارشد انتظامی مشهد تصریح کرد: دزدان نقابدار که دارای سوابق متعدد کیفری هستند (یکی از آنان 15 فقره سابقه سرقت و اعتیاد دارد) به سرقت گوشی و فروش آن برای تامین هزینه های اعتیاد اعتراف کردند. به گفته این مقام انتظامی، تحقیقات پلیس با دستورات ویژه ای از سوی معاون دادستان مرکز خراسان رضوی برای کشف سرقت های دیگر موتورسواران آغاز شده است.

 

خراسان /سجادپور

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی