X

دسیسه شوم وکیل قلابی برای زنی در آستانه طلاق 

مرد جوان در نقش یک وکیل جلوی دادگاه خانواده دسیسه شومی را برای یک زن طراحی کرد.این مرد شیاد زن جوانی را شکار کرد و پس از بی هوش کردن وی دست به سرقت میلیونی طلاهایش زد.

 

درخواست طلاق

اوایل مهر امسال زن جوانی که با شوهرش دچار اختلاف شده بود، بعد از مدتی به این نتیجه رسید که برای جدایی از همسرش به دادگاه خانواده برود و در ابتدا درخواست مهریه و طلاق ارائه کند.

 

یک وکیل

مهناز وقتی جلوی در دادگاه خانواده رفت، در همان ابتدا با مرد جوانی که سربرگ قوه قضاییه در دست داشت روبه رو شد. مرد جوان خود را وکیل معرفی کرد و وقتی فهمید این زن تصمیم به جدایی دارد پیشنهاد داد کارهای او را انجام دهد و برای جلب اعتماد بیشتر از مهناز پرسید که در کدام شعبه پرونده تشکیل داده است.

 

مرد جوان پس از صحبت وارد دادگاه شد و هنگامی که بیرون آمد ادعا کرد به شعبه پرونده مهناز رفته و وکالت وی را قبول کرده است . برای شروع کار مبلغ 300 هزار تومان از مهناز گرفت تا کارهای وکالت و درخواست مهریه و طلاق را انجام دهد.مهناز که به حرف های مرد جوان اعتماد کرده بود، از وی خواست نشانی دفتر وکالت اش را بدهد تا برای صحبت های بعدی به آن جا برود اما مرد جوان ادعا کرد که چون شریک کاری اش از ماجرای پذیرش وکالت وی خبر ندارد، این موضوع باعث ناراحتی و اختلاف بین آن ها می شود و خواست برای صحبت به محلی که خودش اعلام می‌کند بروند.

 

قرار در اتاق مرموز

مرد مرموز که آرش نام دارد، قرار ملاقاتی را در یک اتاق در نزدیکی امام زاده داوود طراحی کرد و مهناز که به رفتارهای مرد جوان اعتماد کرده بود به محل قرار رفت تا درباره پرونده اش صحبت کند.

 

مهناز وارد یک اتاق در نزدیکی امام زاده داوود در منطقه کن سولوقون شد و مرد جوان سربرگ هایی را که آرم قوه قضاییه روی آن چاپ شده بود، روی میز گذاشت و در ادامه یک آب میوه به زن جوان داد.

 

مهناز همزمان با خوردن آب میوه، درباره مشکلات خود با همسرش صحبت کرد و در حال حرف زدن بود که از هوش رفت و زمانی که به هوش آمد خود را در بیمارستان دید.

 

سرقت طلایی

زن جوان وقتی به هوش آمد متوجه به سرقت رفتن طلاهایش شد و باور نمی کرد در این مدت آرش برای سرقت طلاهایش در نقش یک وکیل او را فریب داده است.

 

بدین ترتیب، مهناز به دادسرای امور جنایی تهران رفت و از بازپرس پرونده خواست مرد فریبکار را دستگیر کنند. در این مرحله تیمی از ماموران اداره 5 پلیس آگاهی تهران برای دستگیری متهم وارد عمل شدند.

 

کارآگاهان در گام نخست تحقیقات پی بردند پس از این که مهناز بی هوش داخل اتاق می افتد، یکی از نظافتچی‌های ساختمان او را مشاهده و در تماس با اورژانس به بیمارستان منتقل می کند. آرش نیز در این ماجرا گوشواره، انگشتر و دست بند مهناز را که 100 میلیون تومان ارزش داشته به سرقت برده است.

 

سرنخ پلیسی

کارآگاهان در این مرحله با توجه به این که مهناز چهره آرش را به یاد داشت، آلبوم مجرمان سابقه دار را پیش روی او قرار دادند که خیلی زود تصویر آرش در میان مجرمان سابقه دار شناسایی شد.

 

همین سرنخ کافی بود تا تحقیقات برای دستگیری آرش که دو سال به جرم مالخری در زندان بوده، آغاز شود و پس از چهار ماه تلاش و اقدامات فنی مخفیگاه آرش شناسایی شد و ماموران در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری این متهم شدند.

 

اعترافات آرش

آرش ابتدا خود را بی گناه می دانست اما وقتی پیش روی مهناز قرار گرفت به ناچار لب به سخن باز کرد و به ماموران گفت: همسرم از من جدا شده و دخترم در کنار مادرش زندگی می کند و پسرم پیش من است ،من نیاز به پول داشتم تا این که به فکر این شیوه فریبکاری افتادم.

 

وی افزود: با جعل برگه هایی با سربرگ قوه قضاییه خودم را وکیل معرفی می کردم.

 

بعد از این که مهناز به من اعتماد کرد نقشه ام را برای بی هوش کردنش عملی کردم، ابتدا او را به یک اتاق که اجاره کرده بودم کشاندم و با دادن آب میوه او را مسموم و بیهوش کردم و سپس طلاهایش را برداشتم.

 

بنا به این گزارش، آرش برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره 5 پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است تا دیگر جرایم یا طعمه های احتمالی او شناسایی شوند.

 

تحلیل کارشناس

شیادان شیک پوش

محمد ساسانی ، جرم شناس

متاسفانه هر سال شاهد افزایش پرونده های مشابه از فریبکاری کسانی هستیم که ظاهری فریبنده با عناوین خاص اجتماعی دارند و با چرب زبانی های خود زنان و مردان را در دام های مختلف می کشانند. شاید باور این که در راهروهای دادسراها و دادگاه ها هم گروهی شیاد و مجرم به دنبال طعمه هستند، برای خیلی ها دور از ذهن باشد اما تعداد این گونه کلاهبرداری ها رو به افزایش است و عده ای با سوءاستفاده از مشکلات قضایی و خانوادگی چه در دادگاه های خانواده و چه در دادگاه های حقوقی و کیفری به بهانه های مختلف در نقش وکیل یا با ادعای نفوذ در نزد قضات خود را به طعمه هایشان نزدیک می کنند و با مانورهای فیزیکی خاص که وانمود می شود ادعایشان واقعیت دارد و آن ها با قضات یا کارمندان دادسرا و دادگاه ها روابط صمیمانه ای دارند ، به راحتی توطئه هایشان را اجرا می کنند. ابتدا انتظار می رود در اماکن قضایی مراقبت های ویژه حراستی و بازرسی صورت گیرد تا کارچاق کن ها و شیادان اجازه نیابند چنین مانورهایی بدهند و باعث بدنام شدن قضات و کارمندان قضایی شوند.

 

همچنین بهتر است مشاورانی برای اطلاع رسانی به مراجعان حضور داشته باشند یا تابلوهایی نصب شوند و هشدارهایی روی آن ها برای مردم نوشته شود. از سوی دیگر مردم، چه زن و چه مرد باید بدانند شیادان از مشکلات آنان و سادگی یا نداشتن اطلاعات قضایی شان سوءاستفاده می کنند پس بهتر است به دستگاه قضایی اعتماد و برای گرفتن وکیل از مجراهای قانونی اقدام کنند و هرگونه اتفاق متفاوت با روند عادی را ایراد بدانند مانند این پرونده که مرد شیاد به بهانه اختلاف با همکارش از زن ساده لوح خواسته بود به جای دفتر وکالت به اتاقی اجاره ای برود.

 

  خراسان  

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------