X

ماجرای خودکشی عامل 2 جنایت مسلحانهعامل قتل مسلحانه یک زوج در شهرک پرستوی طرقبه شاندیز، عصر دوشنبه گذشته در مشهد با شلیک گلوله، خودکشی کرد. دادستان عمومی و انقلاب طرقبه شاندیز ساعتی بعد از کشف جسد متهم به قتل تحت تعقیب در مشهد به خراسان گفت: صبح یک شنبه گذشته (98.12.25) اهالی شهرک پرستو در تماس با آتش نشانی از شعله ور شدن یک منزل مسکونی خبر دادند. 

قاضی سیدهادی سبحانی افزود: در پی این تماس، بلافاصله امدادگران آتش نشانی به محل حادثه عزیمت کردند و به اطفای حریق پرداختند. اما در حالی که قسمت اندکی از منزل طعمه آتش شده بود ناگهان اجساد یک زوج مسن در پذیرایی نمایان شد که زبانه های آتش بخش جزئی از پیکر این زوج را فراگرفته بود. وی اضافه کرد: با گزارش ماجرا به نیروی انتظامی و دستگاه قضایی و با توجه به اهمیت موضوع، بی درنگ بازپرس لطفی پور (بازپرس شعبه دوم دادسرای طرقبه شاندیز) به محل وقوع حادثه رفت و بدین ترتیب راز دو جنایت مسلحانه فاش شد چرا که زوج مذکور هدف شلیک گلوله قرار گرفته بودند. مقام ارشد دادستانی تصریح کرد: تحقیقات میدانی بازپرس پرونده، در محل وقوع جنایت بیانگر آن بود که فردی آشنا وارد منزل مقتولان شده و با اسلحه شکاری آنان را به قتل رسانده است چرا که آثار تخریب یا ورود به عنف وجود نداشت و پیکر مرد 65 ساله نیز کنار در ورودی افتاده بود.

 

قاضی سبحانی اضافه کرد: ادامه بررسی های تخصصی نشان داد که عامل جنایت بخاری نفتی منزل مقتولان را واژگون کرده و برای پنهان ماندن راز قتل زوج مذکور، خانه را به آتش کشیده است اما قبل از گسترش شعله های آتش، اهالی متوجه آتش سوزی شده اند. این مقام باتجربه قضایی ادامه داد: با جمع‌آوری اسناد و دلایل در صحنه حادثه، گروه ویژه ای از کارآگاهان پلیس آگاهی به سرپرستی سرگرد قیطاقی (رئیس پلیس آگاهی طرقبه شاندیز) مامور رسیدگی به این پرونده جنایی شدند و تحقیقات را برای شناسایی عامل قتل زوج مسن زیرنظر بازپرس ادامه دادند تا این که چند ساعت بعد سرنخ هایی از اختلافات مالی بین حسن-ف (مقتول) و دایی 54 ساله اش به دست آمد که حکایت از طلب 160 میلیونی مقتول داشت. قاضی سیدهادی سبحانی خاطرنشان کرد: با صدور دستور قضایی، مرد 54 ساله تحت تعقیب غیرمستقیم قرار گرفت اما او تلفن همراهش را خاموش کرده و به بهانه انجام معاینه برای بیماری قلبی وارد مشهد شده بود.

 

دادستان عمومی و انقلاب طرقبه شاندیز افزود: در حالی که عملیات دستگیری متهم تحت تعقیب ادامه داشت، وی صبح روز بعد وارد باغی در روستای ده غیبی مشهد شده و با شلیک گلوله از همان سلاح شکاری، دست به خودکشی زده بود. این مقام ارشد قضایی گفت: با حضور قاضی علی اکبر احمدی نژاد(قاضی ویژه قتل عمد مشهد) در محل کشف جسد مرد 54 ساله، بررسی ها آغاز و مشخص شد که متهم تحت تعقیب به دلیل عذاب وجدان و تالمات روحی به زندگی خود نیز پایان داده است. قاضی سیدهادی سبحانی تصریح کرد: تحقیقات بیشتر در این باره همچنان ادامه دارد.

 

 

 خراسان/سجادپور 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------