۳ کلاهبردار حرفه ای در تهران دستگیر شدمعاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری ۳ جاعل حرفه ای خبر داد و اعلام کرد: این مجرمان بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال از ۲۰۰ شاکی کلاهبرداری کرده بودند. 

به گزارش عصر یکشنبه پایگاه خبری پلیس پایتخت، سرهنگ کارآگاه «جهانگیر تقی پور» در این باره گفت: در اواخر سال گذشته پرونده ای با عنوان کلاهبرداری به بهانه سرمایه گذاری در یک شرکت دانش بنیان با دستور قاضی کشیک دادسرای ناحیه ۱۶ تهران به اداره سیزدهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

 

وی توضیح داد: بررسی پرونده حکایت از آن داشت که شخصی بنام "شهرام ۲۸ ساله" با تأسیس شرکتی با هدف تولید قطعات الکترونیکی شروع به فعالیت کرده و پس از گذشت یک سال و روند رو به رشد آن، شرکت جدید دیگری تأسیس و به بهانه جذب سرمایه و ارتقاء تولید و سود دهی بالا به سایر شرکت های الکترونیکی پیشنهاد سرمایه گذاری می دهد.

 

سرهنگ تقی پور ادامه داد: متهم نه تنها هیچ گونه مشارکت و همکاری با شرکت ها نداشته بلکه با سوء استفاده و جعل مهر این شرکت ها و با انجام اقدامات متقلبانه از ۳۰ سرمایه گذار هرکدام به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری و متواری شده است.

 

به گفته معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، شاکیان اظهار داشتند: ما با توجه به اعتماد سازی صورت گرفته از سوی فرد کلاهبردار که با استفاده از برندهای مختلف الکترونیکی و ارائه چک ضمانت به مبلغ ۲ میلیارد ریال فریب سرمایه گذاری وی را در شرکت خوردیم.

 

سرهنگ تقی پور در ادامه بیان کرد: کارآگاهان در تحقیقات پلیسی مخفیگاه شهرام و ۲ همدستش را در شهر اصفهان و محدوده شرق تهران شناسایی کردند و با انعکاس موضوع به مقام قضائی دستور دستگیری آنان صادر شد.

 

وی افزود: در بیست و نهم اسفند ماه شهرام به اتفاق ۲ همدستش دستگیر و به اداره سیزدهم منتقل شدند.

 

این مقام پلیسی ابراز داشت: شهرام در تحقیقات صورت گرفته معترف شد، من با تاسیس یک شرکت و به اتفاق دو دوست دیگرم برای جذب سرمایه و سرمایه گذاری با سودهی بالا تبلیغ کردیم و با جعل مهر و سربرگ های شرکت های معتبر اعتماد شهروندان را جلب کردیم و پس از جذب سرمایه ۵۰۰ میلیاردی در یک فرصت مناسب فرار کردیم و فکر نمی کردیم کمتر از یک ماه گرفتار شویم.

 

سرهنگ کارآگاه تقی پور گفت: با اشاره به اعتراف متهمان به جرم خود هر ۳ کلاهبردار با صدور قرار میلیاردی از سوی مقام قضائی روانه زندان شدند.

 

  ایرنا  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی