کلاهبرداری از 41 نفر به بهانه فروش خودرو مردی که با بهانه فروش خودرو اقدام به 41 فقره کلاهبرداری کرده بود، بعد از دستگیری به جرمش اعتراف کرد. 

به گزارش شرق؛ اواخر شهریور‌ماه پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری به شیوه فروش خودرو به پایگاه هشتم پلیس آگاهی ارجاع شد و در اختیار دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت. شاکی برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی دعوت شد و اظهار کرد: برای خرید خودرو در فضای مجازی دنبال گزینه مناسب بودم و در بررسی آگهی‌های منتشر‌شده به آگهی فروش یک دستگاه خودروی پراید که توسط شخصی به نام سیامک درج شده بود، برخورد کردم و پس از مذاکره تلفنی برای انجام معامله با مالک خودرو قرار حضوری گذاشتم. شاکی در ادامه گفت: پس از بازدید خودرو و توافق با سیامک مبلغ سه میلیون تومان را به‌عنوان بیعانه و یک روز بعد مبلغ 72 میلیون تومان را به او پرداخت کردم تا به اتفاق هم برای نقل‌و‌انتقال به دفترخانه مراجعه کنیم اما زمانی‌که به دفترخانه رفتیم، متوجه شدم خودرو با استفاده از سوئیچ یدک توسط همدست سیامک سرقت شده است. کارآگاهان با توجه به شیوه کلاهبرداری در گام نخست تحقیقات با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و علمی کشف جرم موفق به شناسایی هویت واقعی متهم به نام وحید که از مجرمان سابقه‌دار بود، شدند. کارآگاهان در گام بعدی وحید را در نعمت‌آباد دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند. او در بازجویی اولیه منکر هرگونه جرمی شد ولی در مواجهه با مدارک و مستندات موجود و مواجهه حضوری با مال‌باخته، ناگزیر لب به اعتراف گشود و به کلاهبرداری از مال‌باخته اقرار کرد و افزود با همدستی شخصی به نام اسماعیل این اقدام مجرمانه را انجام داده است.

 

کارآگاهان با اقدامات تکمیلی متوجه شدند وحید با همین شیوه و شگرد چندین مرتبه کلاهبرداری کرده است. این متهم در بازجویی‌های تکمیلی به 41 فقره کلاهبرداری دیگر اعتراف کرد. سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت، با تأیید این خبر گفت: با دعوت از مال‌باختگان و مواجهه حضوری با وحید 41 نفر از مال‌باختگان، او را شناسایی کردند. با توجه به اینکه متهم سابقه‌دار است و احتمال انجام کلاهبرداری‌های بیشتر توسط او و همدستش متصور است، وحید با قرار صادره ازسوی بازپرس شعبه 6 دادسرای ناحیه 16 در اختیار پایگاه قرار گرفته و اقدامات برای شناسایی و دستگیری متهم متواری و شناسایی سایر مال‌باختگان ادامه دارد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی