X

چوبه‌ی‌ دار در انتظار جوانی که دوستش را کشتمردی که دوستش را در یک درگیری خونین به قتل رسانده بود، با حکم دادگاه و درخواست اولیای ‌دم به قصاص محکوم شد. 

به گزارش شرق، یک سال قبل پلیس متوجه شد در جریان یک درگیری خونین مرد جوانی به نام جواد جانش را از دست داده است. مأموران در تحقیقاتی که انجام دادند پی بردند مقتول با شخصی به نام سینا درگیر شده و با ضرب چاقوی او به قتل رسیده است.

 

با بازداشت سینا او به قتل اعتراف کرد و گفت به‌خاطر مواد مخدر دست به این جنایت زده است. متهم گفت: من و جواد سال‌ها بود که با هم دوست بودیم و مواد می‌کشیدیم. گاهی از هم مواد قرض می‌گرفتیم و بعد برمی‌گرداندیم. روز حادثه به‌خاطر اینکه جواد بدون اینکه به من بگوید موادم را برداشته بود؛ از دست او عصبانی شدم و با هم درگیر شدیم و من با یک ضربه چاقو او را کشتم.

 

البته قصدم اصلا کشتن نبود، فقط می‌خواستم او را تنبیه کنم تا بداند نباید از من مواد بدزدد. پرونده بعد از تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در جلسه رسیدگی کیفرخواست علیه متهم خوانده شد و اولیای‌ دم که مادر و فرزند مقتول بودند، برای متهم درخواست قصاص کردند.

 

وقتی نوبت به متهم رسید این بار ادعای دیگری را مطرح کرد و گفت: درگیری ما به‌خاطر مواد نبود. البته هر دو مواد مصرف می‌کردیم و من قبول دارم اما مسئله چیز دیگری بود.

 

وی گفت: من جواد را به‌خاطر فحاشی کشتم و درگیری ما به خاطر مواد مخدر نبود. متهم 35ساله ادامه داد: من و جواد از سال‌ها قبل با هم دوست بودیم و همیشه با هم رفت‌و‌آمد داشتیم. روز حادثه سر موضوعی پیش‌پا‌افتاده با هم بحث کردیم. او پررویی کرد و به من ناسزا گفت و من که توقع شنیدن چنین حرف‌هایی را نداشتم، از فحش‌های او عصبانی شدم و رویش چاقو کشیدم تا او را بترسانم؛ اما جواد دست‌بردار نبود.

 

او به سمتم حمله‌ور شد و به ‌همین ‌دلیل یک ضربه کاری به گردنش زدم و بلافاصله فرار کردم. وی گفت: من و جواد روزهای زیادی را با هم گذرانده بودیم و من از او توقع نداشتم سر موضوعی پیش‌پا‌افتاده، چنین ناسزاهایی را به من بگوید. قتل او را قبول دارم و حالا هم می‌گویم از کشتن او پشیمان نیستم.

 

من قبلا به دروغ گفته بودم درگیری ما به‌خاطر مواد مخدر بود. جواد خیلی حرف‌های بدی به من زد، رسم مردانگی نبود که این‌طور فحاشی کند و دوستی چندساله ما را زیر سؤال ببرد. آن‌قدر از دستش عصبانی شدم که او را مستحق مرگ می‌دانستم و حالا هم معتقدم باید می‌مرد و اصلا پشیمان نیستم. من از مادر و دختر جواد عذرخواهی می‌کنم ولی جواد حد را گذرانده بود. بعد از گفته‌های متهم و وکیل‌مدافع او، قضات وارد شور شدند و با توجه به مدارک‌ موجود در پرونده، مصطفی را به قصاص محکوم کردند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی