معمای خانواده‌کشی پیش روی پلیس تویسرکانكشف اجساد يك خانواده شامل 3 مرد و 2 زن فضاي استان همدان را به خود مشغول كرده است.

384 روز پس از قتل 4 عضو يك خانواده در گورابسر كوچصفهان در استان گيلان كشف جسد 5 عضو يك خانواده در مرادآباد تويسركان در استان همدان حل معماي يك خانواده‌كشي را پيش روي پليس قرار داده است. نخستين زمزمه‌ها از وقوع جنايت در محل گاوداري كه اين خانواده در آن زندگي مي‌كردند از شامگاه سه‌شنبه 25 آذر 99 تويسركاني‌ها را نگران كرد، وقتي يك جسد كشف شد. با اعلام اين خبر به پليس و غيبت ساير اعضاي اين خانواده ظن وقوع قتل ساير اعضاي خانواده نيز قوت گرفت تا اينكه شامگاه پنجشنبه با كشف 3 جسد در چاه آب و انتقال آنها به بيرون از چاه مشخص شد 5 عضو اين خانواده جان‌باخته‌اند.

 

سرهنگ «رضا زارعي» جانشين انتظامي پليس استان همدان در گفت‌وگو با ايرنا در اين باره توضيح داد: به دنبال كشف جسد ۲ عضو يك خانواده (پدر و دختر) در حوالي يك گاوداري واقع در شهرستان تويسركان و مفقود شدن 3 عضو ديگر خانواده، تلاش‌ها براي روشن كردن ابعاد حادثه و پيدا كردن مفقودين آغاز شد كه با كشف 3 جسد ديگر، اجساد كشف شده از اعضاي خانواده به ۵ مورد رسيد.

 

پليس هنوز به طور دقيق و شفاف اعلام نكرده است كه مرگ اين 5 نفر به چه علت بوده و به طور مشخص با يك پرونده قتل مواجه است يا موضوعي ديگر. با اين حال 5 عضو خانواده به نام‌هاي عليرضا (پدر خانواده)، اعظم (مادر خانواده)، جواد (فرزند خانواده)، فرزانه (فرزند خانواده) و سجاد (فرزند خانواده) كه كوچك‌ترين عضو اين خانواده بوده است.

 

براساس اطلاعاتي كه خبرنگار «اعتماد» از اين خانواده به دست آورده فرزانه متولد 1369 بوده و سجاد نيز متولد 1384. جواد نيز حدودا 27 ساله بوده است.

 

همچنين يكي از بستگان اين خانواده درباره آخرين تماس با آنها گفته روز قبل از حادثه آنها به تويسركان آمده بودند تا خريد كنند و سجاد پسر كوچك خانواده هم به ديدار عمه‌اش رفته بوده است.

 

پليس چه گفت؟ 

شنيده‌هاي مختلفي از چگونگي كشف اجساد مطرح است. يكي از آن شنيده‌ها كه روزنامه اعتماد آن را تاييد نمي‌كند اين است كه جسد پدر و 2 پسر خانواده در حالي كشف شده كه لباس بر تن نداشته‌اند. با اين حال سرهنگ «رضا زارعي» جانشين انتظامي پليس استان همدان درباره كشف جسد 3 عضو ديگر اين خانواده شامل مادر و ۲ فرزند پسر به ايرنا گفت: فردي با مراجعه به گاوداري پسرعموي خود متوجه آثار خون در محل و همچنين غيبت بستگانش در محل شد و بلافاصله موضوع را به مركز فوريت‌هاي پليسي ۱۱۰ گزارش داد.

 

ابتدا جسد يك دختر را در فاصله ۱۰۰ متري گاوداري پيدا كردند سپس در ادامه تجسس و تحقيق خود، جسد يك مرد (پدر دختر) را نيز در محل پيدا كردند، اما جست‌وجو براي كشف ساير اعضاي خانواده تا روز پنجشنبه ادامه داشت كه درنهايت با كشف 3 جسد ديگر، اجساد ۵ عضو اين خانواده شناسايي و كشف شد. سرهنگ زارعي با اشاره به تلاش‌هاي فني و تخصصي پليس آگاهي براي كشف زواياي پنهان اين حادثه، تاكيد كرد: اقدامات فني و تخصصي پليس براي كشف علت و عوامل وقوع اين حادثه و قتل 5 عضو خانواده همچنان ادامه دارد كه در حال حاضر از اعلام جزييات تا تكميل پرونده معذور هستيم.

 

چه سرنخ‌هايي داريم؟

اين خانواده كه يك پسر ديگر نيز دارند و به سبب آنكه در محلي ديگر زندگي مي‌كرده از اين ماجرا جان سالم‌ به در برده است مدتي قبل و در پي آنكه بانك خانه آنها را مصادره كرده بود به ساختماني در محل گاوداري خود واقع در مرادآباد نقل مكان كردند. هنوز نمي‌دانيم كه علت مصادره خانه اين خانواده توسط بانك چه بوده است. از سوي ديگر شنيده‌ها از افراد محلي حكايت از آن دارد كه 2 كارگر اين گاوداري روز قبل از كشف اجساد درحالي كه با موتور از گاوداري خارج شده‌اند ديده شده بودند. ولي هنوز پليس درباره اين شنيده‌ها و ديده‌هاي مردم محلي اظهارنظري نكرده است.

 

از آن خانواده‌كشي تا اين خانواده‌كشي

سال گذشته وقتي پسر خانواده اهل گورابسر كوچصفهان دستگير شد و به قتل اعضاي خانواده‌اش به همراه همكلاسي خواهرش اعتراف كرد انگيزه‌اش را متوجه آن دانست كه مي‌خواسته اموال پدرش را تصرف كند. اين موضوع سبب شد پرونده خانواده‌كشي خيلي زود از ميان اخبار جنايي به حاشيه برود، اما حادثه‌اي كه در اطراف تويسركان روي داده نمي‌تواند از جنس مالي باشد زيرا تا اين لحظه هيچ شنيده‌اي مبني بر وقوع سرقت ديده نشده است. از سوي ديگر به سبب نوع فعاليت پدر خانواده و همچنين تصرف خانه آنها توسط بانك ممكن است مراوده‌هاي مالي اين خانواده نقشي در وقوع اين ماجرا داشته باشد. با اين حال بايد منتظر ماند و ديد پليس چه اظهارنظري در اين‌باره خواهد كرد. آخرين خبر‌ها حكايت از آن دارد كه از دو كارگر افغانستاني اين گاوداري هيچ خبري نيست و فعلا پليس در حال ردزني اين دو نفر است.

 

 اعتماد 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی