X

کلاهبرداری کلان فقط با یک پیامکتبهکار حرفه‌ای که با ارسال پیامک از طعمه‌های خود کلاهبرداری می‌کرد، به دام افتاد. این فرد در پیام‌های ارسالی خود می‌نوشت: «جهت تأیید آگهی در سایت درج آگهی 20 هزار ریال واریز کنید؛ در غیر‌این‌صورت آگهی شما پاک خواهد شد». او با این ترفند از کاربران فضای مجازی دو میلیارد ریال کلاهبرداری کرد. 

به گزارش شرق؛ یکی از شهروندان به پلیس فتای تهران مراجعه کرد و مدعی شد مبلغ 400 میلیون ریال به صورت غیرمجاز از حساب بانکی‌اش برداشت شده است. شاکی پرونده در اظهاراتش گفت: قصد فروش خودروی خود در یکی از سایت‌های درج آگهی را داشتم، دقایقی بعد از اینکه خودرو را آگهی کردم، پیامکی برایم ارسال شد. در متن پیامک نوشته شده بود جهت تأیید و ثبت آگهی باید از طریق لینک ارسال‌شده مبلغ 20 هزار ریال پرداخت کنم که من بدون بررسی و توجه به آدرس صفحه وارد شده و تمام اطلاعات بانکی خود را وارد کردم و بلافاصله تمام موجودی حسابم خالی شد. افسر پرونده با دریافت مستندات ارائه‌شده از سوی شاکی اقدامات خود را آغاز کرد و با بررسی همه‌جانبه و بهره‌گیری از روش‌های علمی و فنی سرنخ‌های مهمی به دست آورد و با در کنار هم قراردادن مدارک این پرونده در نهایت به کلاهبردار سایبری رسید و موفق به شناسایی هویت او شد.

 

با به‌دست‌آمدن اطلاعات هویتی و مشخص‌شدن نشانی مخفیگاه متهم، این فرد در یک اقدام پلیسی در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر شد. سرهنگ داوود معظمی‌گودرزی، رئیس پلیس فتای تهران، با بیان اینکه متهم به برداشت غیرمجاز مبلغ دو میلیارد ریال از حساب کاربران فضای مجازی معترف شد، به شهروندان توصیه کرد: کاربران سایت یا اپلیکیشن‌‌های درج آگهی باید به این موضوع دقت داشته باشند که این برنامه‌ها برای پرداخت وجه از پیام کوتاه استفاده نمی‌کنند. برای پیشگیری از برداشت‌های غیرمجاز فریب پیامک‌های دریافتی از منابع نامعتبر را نخورده و از بازکردن لینک‌‌های ارائه‌شده از‌سوی افراد ناشناس به‌صورت پیامکی یا در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی