مقتدی صدر: تا اطلاع ثانوی تظاهرات نمی‌کنیممقتدی صدر،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
«مقتدا صدر» رهبر جریان صدر عراق تظاهرات طرفداران خود را که قرار بود روز شنبه آینده برگزار شود، تا اطلاع ثانوی به تعویق انداخت.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری "ناس" عراق، مقتدا صدر امروز (سه شنبه) با صدور بیانیه‌ای از تعویق تظاهرات شنبه آینده طرفداران خود تا اطلاع ثانوی خبر داد و خود را بدنبال آنچه "ادامه اصلاحات" در عراق توصیف کرد، دانست و خطاب به کسانی که آنها را  "افراد فاسد و مقلد اقدامات خود" خواند، گفت: "ای مفسدان علیه فساد شما قیام می‌کنیم و  سیاست شما در تقلید از اقدامات ما دلیل بر ورشکستگی شما و اصرار بر فساد شما است." 

 

وی افزود: اگر شما روی (جنگ داخلی) شرط‌بندی می‌کنید، پس من روی حفظ (صلح داخلی) شرط می‌بندم و خون عراقی‌ها از همه چیز گرانبهاتر است، اما من عاشق عراق، مردم و مقدسات آن هستم. 

 

در بخشی از بیانیه رهبر جریان صدر آمده است: تعویق تظاهرات روز شنبه را تا اطلاع ثانوی اعلام می‌کنم تا نقشه‌های شوم شما شکست بخورد و فساد شما را با خون عراقی‌ها که بسیاری از آن‌ها قربانی فساد و امیال شما شده‌اند تغذیه نکنم. 

 

چارچوب هماهنگی شیعی عراق سوم مرداد ماه بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن «محمد شیاع السودانی» با اجماع اعضای این چارچوب به عنوان نامزد نخست وزیری عراق معرفی شد و جریان صدر به آن اعتراض کرد؛ اعتراضی که منجر به ورود معترضان صدری به منطقه سبز بغداد و پارلمان این کشور و سپس تحصن در محوطه پارلمان شد. 

 

تحصن صدری‌ها باعث شد تا سایر جریان‌های سیاسی و مسئولان این کشور طی هفته‌های اخیر موضع‌گیری کرده و با توجه به حساسیت شرایط عراق خواهان خویشتنداری و حل و فصل اختلافات از طریق گفت وگو شوند و بر لزوم حفاظت از نهادهای قانونی این کشور تاکید کرده و از مقتدا صدر بخواهند تا با چارچوب هماهنگی وارد گفت وگو شود. 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------