پنتاگون: نمی‌توانیم تانک‌های آبرامز را فوری به اوکراین بدهیمجنگ اوکراین،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
پنتاگون با تایید تصمیم این کشور برای تجهیز اوکراین به تانک‌های آبرامز ام۱، اعلام کرد که این تانک‌ها با تاخیر به کی‌یف تحویل داده خواهند شد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه رأی الیوم، سابرینا سینگ، معاون سخنگوی پنتاگون گفت که وزارت دفاع آمریکا تانک‌های رزمی «آبرامز M۱A۲» مازاد برای تجهیز اوکراین ندارد و به همین دلیل چند ماه‌ طول می‌کشد تا تانک‌ها به میدان جنگ در اوکراین برسند.

 

سینگ گفت: ما از ابتکارعمل کمک امنیتی اوکراین استفاده می‌کنیم؛ اما چندین ماه طول می‌کشد تا آنها (تانک‌ها) را به اوکراین برسانیم.

 

ویکتور نولاند، معاون وزیر خارجه آمریکا نیز در این باره تصریح کرد: آمریکا تا بهار نمی‌تواند تانک‌های خود را به اوکراین بفرستد.

 

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد که انگلیس، فرانسه و آلمان تانک‌های جنگی را در اختیار اوکراین قرار می‌دهند و آمریکا نیز ۳۱ تانک آبرامز را برای کی‌یف ارسال می‌کند.

 

همچنین سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحده در رابطه با اخبار مربوط به ارسال تانک به اوکراین اعلام کرد: ما خواهان صلح هستیم و این امر اقدامی در این جهت نیست.

 

استفان دوجاریک سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد در کنفرانسی مطبوعاتی زمانی که از وی در خصوص صادرات انبوه تانک به اوکراین سوال شد، اظهار کرد که این سازمان خواهان صلحی عادلانه در تطابق با حقوق بین‌الملل است و اقداماتی که در حال حاضر صورت می‌گیرند، حرکتی در این جهت نیست.

 

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرد که برای اوکراینی‌ها یک سناریوی کاملا بد در حال اجراست. وی اذعان کرد: "ما تصمیم نداریم که هر باری که به اوکراین تسلیحات جدیدی ارسال می‌شود، اظهار نظر کنیم".

 

وی تاکید کرد: "آنچه ما مایل به دیدن آن هستیم – یک صلح عادلانه در چارچوب منشور ملل متحد و حقوق بین‌الملل است. اما آنچه ما شاهدش هستیم، ما را به در این جهت سوق نمی‌دهد".

 

دوجاریک خاطر نشان کرد: این در حالیست که این امر ما را از ارائه کمک‌های بشردوستانه بازنمی‌دارد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023