کاخ سفید: سیاست آمریکا در قبال تایوان بدون تغییر استمواضع کاخ سفید درباره تایوان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
کاخ سفید اعلام کرد که سفر مقامات تایوان به آمریکا نباید عامل تشدید تنش ها در شبه جزیره تایوان شود.

به گزارش مهر به نقل از شبکه الجزیره، کاخ سفید می گوید چین نباید نسبت به سفر مقامات این کشور به تایوان و برعکس رویکرد انتقامی در پیش بگیرد.

 

کاخ سفید امروز چهارشنبه اعلام کرد که چین نباید سفر رئیس تایوان را بهانه ای در راستای تشدید هرگونه اقدام تهاجمی خود در اطراف تنگه تایوان قرار دهد.

 

وزارت خارجه آمریکا نیز در این راستا اعلام کرد که رویکرد آمریکا در قبال سفر مقامات تایوان و به آمریکاهمانند سیاست چین واحد تغییری نکرده است.

 

«ژو فنگلیان» سخنگوی دفتر امور تایوان شورای دولتی چین امروز چهارشنبه اعلام کرد در صورتی که «تسای اینگ ون» رئیس تایوان با «کوین مک‌کارتی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دیدار کند، چین تصمیم لازم را در پیش خواهد گرفت.

 

این مقام دولت چین هشدار داد که در صورتی که رئیس تایوان در طول سفر خود به آمریکا با رئیس مجلس نمیاندگان آمریکا ملاقات کند، به حاکمیت چین آسیب جدی وارد می شود و پکن اقدام قاطعانه‌ای را به منظور مقابله با این موضوع در پیش خواهد گرفت.

 

اوایل ماه مارس رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در جمع خبرنگاران اعلام کرد که در زمان حضور رئیس تایوان در آمریکا با او ملاقات خواهد کرد. این در حالی است که دفتر تسای در خصوص برنامه سفر رئیس تایوان در آمریکا اطلاعاتی اعلام نکرده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آیلتس,دوره آیلتس,ترجمه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023