۴۰ کشته در درگیری‌های امروز در شمال دارفور/ کنترل دوباره ارتش سودان بر پایگاه هوایی جنوب خارطومسودان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
در درگیری‌های امروز در شمال استان دارفور ۴۰ غیرنظامی کشته شدند، ارتش سودان نیز اعلام کرد که کنترل پایگاه هوایی جنوب خارطوم را دوباره به دست گرفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، در درگیری‌های امروز دوشنبه سودان در شهر "کُتُم" در شمال دارفور، تا این لحظه ۴۰ غیرنظامی کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شده‌اند.

 

ارتش سودان به فرماندهی عبدالفتاح البرهان نیز کنترل خود بر این شهر را اعلام کرد.

 

همچنین طبق گزارش‌ها، در درگیری‌ها میان ارتش و نیروهای واکنش سریع سودان در منطقه "العُشره" در خارطوم، سه تن کشته و ۱۳ تن دیگر زخمی شدند.

 

ارتش سودان نیز اعلام کرد که کنترل پایگاه هوایی النجومی در کوه اولیاء واقع در جنوب خارطوم را دوباره به دست‌ گرفته و با وجود شنیده شدن صدای پدافندها و انفجارهایی در شمال خارطوم در ساعات اولیه صبح امروز و پرواز جنگنده‌های شناسایی در مناطق مختلف، آرامش نسبی در شهر "ام درمان" برقرار شده است.

 

محمد حمدان دقلو، فرمانده نیروهای واکنش سریع سودان نیز بار دیگر بر پایبندی خود به حفاظت از جان غیرنظامیان و تسهیل روند انتقال کمک‌های بشردوستانه برای آنها تاکید کرد.

 

اما گروه‌های آزادی و تغییر شورای مرکزی سودان توقف تنش نظامی میان دو طرف در دو اقلیم کردفان و دارفور را خواستار شدند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------