مخدر ادویه چیست و چرا اینقدر خطرناک است؟اثرات مخدر ادویه بر بدن, ادویه و شاهدانه, علائم سمیت با مخدر ادویه

عوارض مخدر ادویه

 

همه چیز درباره ماده مخدر ادویه (اسپایس)

حشیش مصنوعی، که ادویه (اسپایس) نمونه ای از آن است، با مشکلات جدی سلامتی از مشکلات تنفسی تا مشکلات روان پریشی مرتبط است. اما علیرغم مسائل شناخته شده، این داروها همچنان مورد تقاضا هستند و به ویژه افراد بی خانمان در معرض خطر مشکلات روانی ناشی از مصرف آنها هستند.

ادویه یک کانابینوئید مصنوعی است که یک نسخه انسانی از تتراهیدروکانابینول (THC) است. THC ماده روانگردان موجود در شاهدانه است که برخی افراد از آن به عنوان یک ماده مخدر تفریحی استفاده می کنند. ادویه می تواند خطرناک باشد و عوارض جانبی جدی داشته باشد.

 

بر اساس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ،مراکز سموم هر ساله هزاران گزارش از اثرات نامطلوب سلامتی در افرادی که از کانابینوئیدهای مصنوعی استفاده می کنند دریافت می کنند.

 

مشابه سایر مواد مخدر تفریحی، اکثر مصرف کنندگان ادویه را جوانان تشکیل می دهند. افرادی که از ادویه استفاده می کنند معمولاً از داروهای دیگر مانند حشیش نیز استفاده می کنند.

 

این مقاله بیتوته با جزئیات بیشتری به ادویه از جمله اثرات آن و خطرات مرتبط می‌پردازد. همچنین اطلاعاتی در مورد دریافت کمک برای ترک اعتیاد به ادویه و اقداماتی که در صورت مسمومیت و مصرف بیش از حد ادویه باید انجام دهید، ارائه می دهد.

هنگامی که فردی ادویه سیگار می کشد، می تواند یک رایحه کهنه، تند  و گاهی اوقات زهم ماهی تولید کند.

 

راههای ترک ادویه, مخدر ادویه, مخدر اسپایس

مخدر اسپایس

 

ادویه چیست؟  

ادویه یک نام برای گروهی از کانابینوئیدهای مصنوعی است. این داروها مواد شیمیایی ساخته شده توسط انسان هستند که ذهن را تغییر می دهند. یک فرد می تواند ادویه را با اسپری مواد شیمیایی روانگردان مصنوعی روی مواد گیاهی خشک شده بسازد. در این شکل، افراد می توانند ادویه را، شبیه به نحوه کشیدن حشیش بکشند.

 

ادویه همچنین به شکل مایع است که فرد می تواند آن را تبخیر کند. یک فرد می تواند ادویه تبخیر شده را با استفاده از سیگار الکترونیکی یا وسایل دیگر استنشاق کند.

کانابینوئیدهای مصنوعی مشابه مواد شیمیایی موجود در گیاهان شاهدانه هستند. در برخی موارد، مردم این داروها را به عنوان جایگزین ایمن و قانونی برای حشیش به بازار عرضه می کنند.

 

با این حال، این داروها اغلب بی خطر نیستند و می توانند قوی تر از شاهدانه بر مغز تأثیر بگذارند. اثرات ادویه می تواند غیرقابل پیش بینی و خطرناک تر از شاهدانه باشد. در برخی موارد، ادویه می تواند زندگی یک فرد را به خطر بیندازد.

  

مخدر اسپایس, ادویه چیست, ادويه مخدر

اثرات مخدر ادویه بر بدن

 

وقتی از ادویه استفاده می کنید چه اتفاقی می افتد؟ 

وقتی فردی ادویه مصرف می کند، مواد شیمیایی موجود در این دارو بر روی گیرنده های کانابینوئید در مغز و جاهای دیگر اثر می گذارد. اینها همان گیرنده هایی هستند که THC روی آنها تأثیر می گذارد.

هنگامی که ادویه بر روی گیرنده های کانابینوئید اثر می گذارد، ممکن است فرد اثرات زیر را تجربه کند:

- خلق و خوی عصبی 

- احساس آرامش 

- ادراک تغییر یافته از اشیاء و شرایط اطراف

- روان پریشی ، که شامل هذیان یا احساس جدا شدن از واقعیت است.

 

اگر استفاده از ادویه منجر به اثرات روان پریشی شود، ممکن است فرد موارد زیر را تجربه کند:

- اضطراب شدید

- گیجی

- پارانویا ، که بی اعتمادی شدید و غیرمنطقی دیگران است.

- توهمات ، که احساسات و تصاویری هستند که واقعی به نظر می رسند، حتی اگر واقعی نباشند.

 

مطالعات نشان می دهد که کانابینوئیدهای مصنوعی نسبت به شاهدانه طبیعی با میزان سمیت و بستری در بیمارستان بالاتری همراه هستند.

کانابینوئیدهای مصنوعی دارای تعامل قوی تر و ماندگارتر با گیرنده های کانابینوئید نسبت به THC است و منجر به اثرات قوی تر با مدت زمان طولانی می شود.

 

همچنین، ادویه و سایر کانابینوئیدهای مصنوعی اغلب شامل ترکیبات شیمیایی مختلفی هستند که می توانند به طور غیرقابل پیش بینی با گیرنده ها تعامل داشته باشند و اثرات خطرناکی ایجاد کنند.

 

پس از استفاده از ادویه، برخی از افراد نیاز به درمان فوری پزشکی دارند. آنها ممکن است با علائم شدید ظاهر شوند ، مانند:

- ضربان قلب سریع

- استفراغ

- رفتار خشونت آمیز

- افکار خودکشی

 

سایر علائم رایج سمیت ادویه عبارتند از:

- تحریک پذیری

- خواب آلودگی

- فشار خون بالا

- گیجی

- سرگیجه

- درد قفسه سینه

 

ادویه می تواند عادت ساز باشد. اگر فردی به ادویه اعتیاد پیدا کند و سپس سعی کند مصرف دارو را متوقف کند، ممکن است علائم ترک را تجربه کند. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

- سردرد

- اضطراب

- افسردگی

- تحریک پذیری

 

ادویه و شاهدانه

برخی افراد شاهدانه و ادویه را مخلوط می کنند که هر دو اثرات مشابهی بر خلق و خو، ادراک و وضعیت فیزیکی دارند. این داروها به روشی مشابه عمل می کنند زیرا با گیرنده های مشابهی در مغز متصل می شوند.

 

هر دو دارو خطر اعتیاد را به همراه دارند. با این حال، ماده فعال ادویه می تواند بسیار قوی تر و خطرناک تر از THC موجود در شاهدانه باشد. در نتیجه، ادویه ممکن است اثرات بدتری داشته باشد و خطر سمیت و مصرف بیش از حد را در پی داشته باشد.

 

اثرات مخدر ادویه بر بدن, ادویه و شاهدانه, علائم سمیت با مخدر ادویه

خطرات و عوارض مخدر ادویه

 

خطرات و عوارض مخدر ادویه 

ادویه می تواند خطرناک و مضر باشد. تولیدکنندگان ادویه را به عنوان جایگزین ایمن تری برای شاهدانه به بازار عرضه می کنند، در حالی که اغلب برعکس این موضوع صادق است.

افراد می توانند به ادویه وابستگی پیدا کنند و علائم ترک را تجربه کنند. این علائم ناخوشایند می تواند فرد را وادار کند که بیشتر به دنبال ادویه باشد و رفتارهای اعتیادآور را نشان دهد.

 

مصرف ادویه می تواند منجر به دوره های روان پریشی، بی قراری شدید، هذیان های پارانوئید، افکار آشفته و خشونت شود. ادویه به دلیل واکنش آن با گیرنده های کانابینوئید می تواند قوی تر از شاهدانه باشد. به همین دلیل خطر مسمومیت بیشتر است.

 

مصرف بیش از حد ادویه

یک فرد ممکن است ادویه را بیش از حد مصرف کند و این می تواند منجر به علائم شدید شود، از جمله :

- واکنش های سمی

- فشار خون بالا

- کاهش خون رسانی به قلب

- آسیب کلیه

- تشنج

در برخی موارد، مصرف بیش از حد ادویه می تواند منجر به مرگ شود.

 

خلاصه

ادویه نسخه ساخته شده توسط انسان از ماده فعال حشیش، THC است. برخی افراد از ادویه به عنوان یک داروی تفریحی استفاده می کنند. افراد می توانند ادویه سیگار بکشند یا نسخه تبخیر شده دارو را استنشاق کنند. اثرات ادویه مشابه اثرات شاهدانه است. اثرات رایج عبارتند از خلق و خوی بالا، احساس آرامش و درک تغییر یافته از محیط و شرایط. ادویه همچنین می تواند باعث ایجاد روان پریشی در فرد شود.

 

اثرات خطرناک ادویه می تواند شامل ضربان قلب بالا، استفراغ، رفتار خشونت آمیز، افکار خودکشی، فشار خون بالا، گیجی و درد قفسه سینه باشد. همچنین ممکن است مسمومیت با ادویه یا مصرف بیش از حد دارو را تجربه کنید. در موارد نادر، مصرف ادویه می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

اگر فردی معتقد است که در مورد ادویه بیش از حد مصرف کرده است، باید به دنبال مراقبت های پزشکی اورژانسی باشد.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب سلامت(بیماری ها، پیشگیری، داروها، تغذیه، پزشکی آنلاین و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------