تغییرات بدن بعد از ترک الکل و مشروبات الکلی پس از ترک الکل ، غذا را با آبمیوه و میوه جایگزین کنید

 

اگر 28 روز از ترک الکل بگذرد چه اتفاقاتی در بدن می افتد؟

در تحقیقی چندین داوطلب علاقه مند شد که می خواستند بدون هیچ گونه الکل تغییری در سلامتی و ظاهر خود داشته باشند. برای اکثر مردم بی قراری، وجود خواهد داشت.

 

هفته اول:

اشتها به نظر می رسد افزایش می یابد . در حقیقت، اگر مردم الکل مصرف کنند بیشتر غذا می خورند و هنگامی که آنها نوشیدن را متوقف می کنند، به طور غریزی می خواهند  خود را با غذا خوردن مشغول کنند. پس بهتر است پس از ترک الکل ، غذا را با آبمیوه و میوه جایگزین کنید.

 

اشتیاق شما برای غذاهای شیرین ممکن است افزایش یابد . الکل، به خصوص نوع شیرین، می تواند سطح قند خون را افزایش دهد ، که به نوبه خود باعث ایجاد میل به مصرف قند می شود. اما افراد مختلف واکنش های مختلفی دارند و برخی از آنها سطح قند را کاهش می دهند. این به خصوص برای افرادی که دیابت دارند خطرناک است.

  

 تغییرات بدن بعد از ترک الکل

 

پس از ترک الکل، سخت است که از خواب بیدار شوید. الکل ممکن است باعث شود که شما سریعتر به خواب بروید ولی کیفیت خواب شما را کاهش می دهد. پس از ترک الکل، خواب شما عمیق نخواهد بود و برخی افراد نیز ممکن است کابوس ببینند.

 

در بعضی موارد، ممکن است افراد مبتلا به سردرد شوند ، که نشانه ای از تغییرات عمده ای در بدن باشد. ممکن است بر کبد تأثیر بگذارد یا حتی باعث فشار خون بالا شود. در این مرحله از ترک الکل، بدن شما حتی ممکن است اثر متضاد را تجربه کند و درد را از بین ببرد (زمانی که افراد به طور منظم می نوشند، تحمل درد آنها افزایش می یابد) .

 

هنگامی که مردم به طور منظم الکل مصرف می کنند، سلول های کبدی می میرد

 

هفته دوم

کبد شروع به بهبود می کند . هنگامی که مردم به طور منظم الکل مصرف می کنند، سلول های کبدی می میرد. ارگان می تواند بهبود یابد، اما این روند بسیار کند است. هرچه شخص کمتر الکل نوشیده باشد ، سریع تر بهبود می یابد.

 

انگیزه قوی دیگری ممکن است تغییرات در رنگ پوست باشد . الکل گردش خون را کاهش می دهد که منجر به کمبود اکسیژن در پوست می شود. در نتیجه، الکل باعث خشک شدن پوست می شود که منجر به ظهور لکه های رنگدانه و چین و چروک های اولیه می شود.

 

الکل باعث افزایش تولید اسید معده می شود

 

گوارش شروع به بهبود می کند . الکل باعث افزایش تولید اسید معده می شود. به هر حال، به همین دلیل است که مردم هنگام خوردن الکل بیشتر غذا می خورند.

 

هفته 3

در هفته سوم، نشانه های آشكار مصرف نوشیدنی الكل (مثل حلقه های سیاه زیر چشم و تورم صورت) ناپدید می شوند . این به این دلیل است که سیستم ادراری می تواند در حال حاضر درست عمل کند.

 

راحت تر از خواب بیدار می شوند. هنگامی که یک فرد فقط کمی مست می شود، فاز عمیق خواب بلافاصله از بین می رود و هنگامی که غلظت الکل خون کاهش می یابد، خواب عمیق  نیست و مردم بیشتر بیدار می شوند. هنگامی که الکل به طور کامل از سیستم بدن خارج  شود، چرخه خواب  طبیعی می شود، که باعث می شود بیدار شدن آسان تر شود.

 

اگر الکل مصرف نکنید خطر ابتلا به پوسیدگی کمتر است و مینای دندان شما قوی تر می شود 

 

مصرف نوشیدنی باعث کاهش تولید بزاق می شود که بر وضعیت دندان تاثیر می گذارد. بنابراین، اگر شما الکل مصرف نکنید، خطر ابتلا به پوسیدگی کمتر است و مینای دندان شما قوی تر می شود .

 

الکل نه تنها باعث می شود درد، بلکه گیرنده های طعم و حس بویایی را نیز از بین ببرد. با گذشت زمان، توانایی بوییدن و طعم بهبود می یابد .

 

هفته 4

اگر فرد وزن بیشتری داشته باشد، جرم بدن به طور چشمگیری کاهش می یابد . اعداد به صورت فردی هستند، اما به طور متوسط، در حدود 6-8 پوند در ماه است. هرچه شخص دیگر الکل ننوشد، وزن بیشتری از دست می دهد.

 

. الکل گردش خون را کاهش می دهد که منجر به کمبود اکسیژن در پوست می شود

 

پوست بسیار واضح تر می شود. آکنه و جوشها ناپدید می شوند اغلب این اتفاق می افتد به این دلیل که تعادل آب در بدن طبیعی می شود و گردش خون نیز طبیعی می شود. رنگ صورت طبیعی می شود و نقاط رنگدانه ناپدید می شوند.

 

مردم ذهنیت واضحتری دارند و کارآمدتر عمل می کنند . با این حال، نتایج تحقیقات نشان می دهد که وقتی به طور مرتب الکل بنوشید، مغز انسان فقط کمی رشد می کند و میلیون ها سلول مغز به علت کمبود اکسیژن می میرند. این تغییرات بسیار آهسته و غیر قابل برگشت است.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب سلامت(بیماری ها، پیشگیری، داروها، تغذیه، پزشکی آنلاین و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------