چگونه نوشیدن الکل و مشروبات الکلی را ترک کنیم؟راه حل ترک الکل, ترک الکل و مشروبات الکلی, راههای ترک الکل

نکاتی برای کاهش یا ترک الکل

 

روش های ترک الکل و مشروبات الکلی 

اگر در مورد نوشیدن الکل و مشروبات الکی نگران هستید و می خواهید تغییرات مثبتی ایجاد کنید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. قطع یا ترک الکل می تواند به شما کمک کند شادتر، ایمن تر و سالم تر باشید. در این مقاله بیتوته چند مرحله وجود دارد که می توانید انجام دهید.

وابستگی به الکل به این معنی است که احساس می‌کنید بدون آن نمی‌توانید کار کنید و به این معنی است که قطع نوشیدن می‌تواند باعث علائم ترک فیزیکی مانند لرزش، تعریق یا حالت تهوع شود. اگر زمانی که الکل نمی‌نوشید این علائم را دارید، قطع سریع نوشیدن بدون حمایت مناسب می‌تواند خطرناک باشد.

 

ممکن است متوجه شده باشید که نوشیدن الکل بر سلامتی، خلق و خوی شما، نحوه عملکردتان در محل کار یا روابط شخصی شما تأثیر می گذارد. دلیل شما هر چه که باشد، ترک نوشیدن الکل و مشروبات الکلی می‌تواند تأثیر زیادی بر همه چیز از روابط شما تا میزان خواب شما داشته باشد. برداشتن اولین قدم ممکن است سخت باشد، اما ایجاد تغییرات می تواند به شما کمک کند شادتر و سالم تر باشید.

 

راه حل ترک الکل, ترک الکل و مشروبات الکلی, راههای ترک الکل

ترک الکل و مشروبات الکلی

 

چیزهایی که قبل از شروع ترک الکل باید در مورد آنها فکر کنید

در مورد هدفی که می خواهید به آن برسید فکر کنید. ترک کامل الکل می تواند قدم بزرگی به نظر برسد، اما می تواند تغییر جهتی باشد که به آن نیاز دارید. کاهش مصرف الکل نیز یک هدف مثبت است و حتی می تواند اولین قدم برای ترک کامل آن باشد.

اگر آماده ترک هستید، از کمک گرفتن نترسید. وقتی از دیگران کمک و حمایت دریافت می کنید، ایجاد تغییرات مثبت بسیار آسان تر است.

 

شما می توانید:

• در مورد نگرانی های خود و برنامه خود برای ترک الکل با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما مشاوره و اطلاعات مفیدی بدهند.

 

• به خانواده و دوستان خود بگویید. اگر آنها بدانند که شما در حال تلاش برای تغییر عادات نوشیدنی خود هستید، می توانند شما را تشویق و حمایت کنند.

 

• اگر هر روز مشروبات الکلی می نوشید و در زمانی که الکل نمی نوشید متوجه علائم ناخوشایند ترک می شوید،بهتر است به طور ناگهانی نوشیدن را قطع نکنید. این می تواند علائم ترک بسیار مضر ایجاد کند. مهم است که با متخصصین مشورت کنید تا سم زدایی ایمن و تحت نظارت پزشکی را ترتیب دهند.

 

راه حل ترک الکل, ترک الکل و مشروبات الکلی, راههای ترک الکل

روش های ترک الکل

 

چگونه می توانم مصرف الکل را کاهش دهم؟

هنگامی که تصمیم خود را گرفتید، این مراحل را برای ترک الکل و مشروبات الکلی امتحان کنید:

- یک دفتر آماده کنید. مقدار الکلی که می نوشید را بنویسید تا به شما در حفظ رکورد کمک کند. همچنین یادداشت کنید که چه چیزی می نوشید و با چه کسانی می نوشید. این به شما کمک می کند تا عادت های خود را درک کنید.

- برای خود محدودیتی تعیین کنید و به آن پایبند باشید.

- حداقل در هفته سه روز بدون الکل داشته باشید.

- با معده خالی ننوشید. همیشه اول چیزی برای خوردن داشته باشید.

- بین هر نوشیدنی الکلی یک نوشیدنی غیر الکلی مانند آب یا نوشابه بخورید.

- سعی کنید نوع نوشیدنی های الکلی را کمتر تغییر دهید و آهسته تر بنوشید.

- سعی کنید عادات اجتماعی خود را تغییر دهید، یک سرگرمی جدید انتخاب کنید، یا برنامه ریزی کنید تا بیرون بروید و کارهایی را انجام دهید که مستلزم نوشیدن الکل نیست.

- اگر شروع به هوس نوشیدن الکل کردید، برای چند دقیقه حواس خود را پرت کنید. برنامه‌ها و ویدیوهای ذهن‌آگاهی یا مدیتیشن ایده خوبی است.

- یک نوشیدنی مورد علاقه جدید پیدا کنید ، انتخاب نوشیدنی جایگزین مناسب می تواند به شما کمک کند. آب ساده ممکن است فواید زیادی برای سلامتی داشته باشد، اما مسلماً جالب‌ترین انتخاب نیست. با کمی خلاقیت می توانید چیزی لذت بخش پیدا کنید

 

ترک الکل و مشروبات الکلی, راههای ترک الکل, ترک مشروب

علائم ترک الکل

 

علائم احتمالی ترک الکل

اثرات کوتاه مدت

حتی اگر زیاد مشروبات الکلی نخورده اید، ممکن است با قطع نوشیدن برخی از اثرات کوتاه مدت را تجربه کنید. برخی از افراد ممکن است کمی تحریک پذیر، لرزان یا خسته باشند، یا متوجه شوند که مشکل در تمرکز ، خوابیدن یا خواب های بد دارند.

 

این علائم حتی اگر قبلاً در مقدار نسبتاً کم الکل مصرف می‌کردید ولی به طور منظم  می‌نوشیدید، ممکن است رخ دهد. برای اکثر افراد، آنها خیلی سریع از بین می روند. اما اگر این علائم را برای بیش از پنج روز پس از قطع مصرف الکل تجربه کردید ، پزشک شما می‌تواند توصیه‌هایی را ارائه دهد.

 

علائم فیزیکی ترک الکل

اکثر مردم با ترک نوشیدن الکل هیچ علامت فیزیکی را تجربه نمی کنند. اما اگر زیاد الکل مصرف می‌کنید یا به الکل وابسته هستید، می‌تواند باعث ایجاد علائم جدی ترک الکل شود.

این علائم ترک فیزیکی می تواند شامل لرزش دست ها، تعریق، سردرد خماری، حالت تهوع، استفراغ، تپش قلب و بی اشتهایی باشد. در موارد شدید، علائم می تواند شامل تشنج، تب و حتی توهم باشد. به همین دلیل (برای افرادی که به الکل وابسته هستند) مهم است که قبل از ترک نوشیدن با یک متخصص بهداشتی آگاه صحبت کنید.

 

پزشک شما ممکن است بتواند دارویی را تجویز کند که می تواند کمک کند، یا معمولاً می توانید خود را برای حمایت به یک تیم متخصص الکل معرفی کنید. پزشک عمومی شما ممکن است بتواند شما را به مشاوره و حمایت روانی راهنمایی کند و می توانید به گروه های پشتیبانی محلی دسترسی داشته باشید تا به شما کمک کنند تا در مسیر خود بمانید.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------