فواید گذاشتن یخ در نقطه فنگ فو در گردنکمپرس یخ پشت گردن ، قرار دادن یخ در پشت گردن در قسمت فنگ فو ، فواید استفاده از یخ در قسمت فنگ فو

یخ درمانی توسط طب سنت ابداع شده و کاربرد زیادی دارد

 

با یک تکه یخ روی نقطه فنگ فو شارژ شوید + آموزش

همه ی انسان ها فطرتا زیبایی و جوانی را دوست دارند و در پی داشتن عمری طولانی مدت میباشند و از پیری و کهولت بدشان می آیند. اما طبیعت انسان به گونه ایست که نمیتواند همیشه جوان و سالم بماند و پس از گذشت سال ها عمر انسان،پایان می یابد.

امروزه با گسترش تکنولوژی بشر و رشد و پیشرفت آن، باعث شده تا انسان ها بتوانند با استفاده از ابداعات و نو آوری پزشکان،جوان بمانند و از پیری زود رس و یا کهولت تا حدودی جلوگیری کنند.

 

در میان تمام تحقیقات و کشف رازهای جوانی که امروزه در سراسر دنیا انجام میشود ، روشی وجود دارد که از چندین سال قبل، زمانی که هیچ دانش بشری وجود نداشت ، برای جوانسازی به کار برده میشد که به آن یخ درمانی گفته میشود.

یخ درمانی در گذشته توسط طب سنت پزشکی ابداع شده که کاربرد زیادی در زندگی امروزه ی مردم دارد.

 

شاید بگویید مگر میشود که سوزن و یخ ، باعث جوانی و یا سلامتی انسان ها شود ؟

اینکه یخ باعث شده تا به وسیله آن بسیاری از بیماری ها درمان شود ، ممکن است باعث تعجب و شگفتی شما شود و با خود بگویید مگر میشود با آب منجمد شده درمان شد؟

 

اما باید بدانید که از چندین سال قبل بدون اینکه دارویی توسط پزشکان تجویز شود، با یخ بسیاری از مشکلات و بیماری های مردم را درمان میکردند ، که به آن یخ درمانی میگفتند.

در این بخش با ما همراه باشید تا به شما درباره ی نحوه درمان اختلالات و یا مشکلات به وسیله ی آب منجمد شده آموزش دهیم.

 

 نقطه فنگ فو ، گذاشتن یخ در نقطه فنگ فو در گردن ، فواید گذاشتن یخ در نقطه فنگ فو

یخ درمانی یک روش بسیار راحت برای تسکین درد دندان نیز است

 

یخ درمانی

تاریخچه شروع استفاده از یخ درمانی به اوایل دوره 2000 میلادی در کشور مکزیک بر میگردد. یخ درمانی ، تکنیکی برای ماساژ دادن است که به همراه آن رژیم غذایی و ورزشی مناسبی در نظر گرفته میشود. همچنین یخ درمانی یک روش بسیار راحت برای تسکین سر درد ، دندان درد و همچنین برای کاهش دردهای مفصلی مفید میباشد.

 

قرار دادن یخ در پشت گردن در قسمت فنگ فو

قرار دادن یخ در قسمت پشت گردن باعث میشود که نقطه ی فنگ فو تحریک شده وباعث ترشح اندروفین در جریان خون شود . این ترشح باعث میشود که شما احساس شادی و سر حالی داشته باشید همچنین با تحریک این نقطه ، به حفظ و یا بازگرداندن تعادل فیزیولوژیکی بدن، جوانسازی، کمک میکنید.

 

به قسمتی از گردن که در بخش میانی پشت گردن ، بین شانه و محل رویش مو قرار دارد ، فنگ فو گفته میشود.

نحوه ی انجام این نوع از درمان به این صورت است که اول باید بر روی شکم دراز بکشید ، به طوری که احساس راحتی داشته باشید. تکه از یخ را که از قبل آماده کرده اید را بردارید و روی قسمت فنگ فوی گردن خود بگذارید. یخ باید به مدت 15 الی 20 دقیقه روی این نقطه بماند، نه بیشتر.

هنگامی که یخ در پشت گردن شما قرار دارد راحت و آسوده باشید و به هیچ نقطه از بدنتان فشار وارد نکنید.

 

این کار را سعی کنید روزی دوبار انجام بدهید ، چرا که برخی از کارشناسان طب سنت ، اعتقاد دارند که استفاده ی دوباره در روز میتوانید بهترین بهره را برای درمان ببرید.

در هنگام درمان،از یک پارچه،دستمال و یا شال برای ثابت ماندن یخ استفاده کنید.

اگر فکر میکنید سرد بودن یخ را نمیتوانید تحمل کنید و یا برایتان آزار دهنده است،نگران نباشید چرا که پس از چند ثانیه ،دیگر سردی یخ را احساس نخواهید کرد.

 

معجزه یخ روی گردن ، فواید درمانی یخ بر روی گردن ، تحریک نقطه فنگ فو

گذاشتن یخ در نقطه فنگ فو در گردن باعث بهبود خواب می شود

 

فواید استفاده از یخ در قسمت فنگ فو

1- باعث بهبود کیفیت خواب میشود

تحریک این قسمت از بدن بعد از قرار گرفتن یخ ، باعث بهبود کیفیت خواب میشود.چرا که این نقطه ( فو ) مسئول خواب عمیق میباشد . به طوری که کمک میکند تا بتوانید به خوبی تا صبح استراحت کنید و در نیمه های شب از خواب بلند نشوید و با خیال آسوده بخوابید . تأثیر قرار گیری یخ در این نقطه در کتاب های طب سنتی چین نوشته شده است.

 

2- از بین بردن مشکلات گوارشی

شما میتوانید با انجام این روش،مشکلات گوارشی خود را درمان کنید.

افرادی که دچار سو هاضمه هستند و استفاده از دارو ها برای درمان این مشکل اثری نداشته است،میتوانند با انجام این کار به طور کامل درمان شوند.یخ را در قسمت فنگ فو گردن خود بگذارید و به مدت 15 الی 20 دقیقه روی گردن بماند .این کار باعث بهبودی روند هضم غذا میشود.

 

3- باعث کاهش استرس میشود

یخ درمانی را پیشنهاد میکنیم اگر از داشتن استرس مدوام و با انجام این کار استرس ، نگرانی و اضطراب شما را کاهش میدهد و باعث میشود ، بدون انجام هزینه های گزاف مشکلتان را حل کنید. در کتاب سنت چینی این روش ساده و بی خطر توصیه شده است.

 

شما میتوانید این راه را امتحان کنید ، چرا که انجام آن هیچ ضرر و خطری به همراه ندارد. از دیگر مزیت های آن این است که تحریک این نقطه ، به وسیله ی یخ باعث کاهش اختلالات روانی ،افسردگی نیز میشود. البته بدانید که باعث بر طرف کردن اختلالات روانی نمیشود،تنها میتواند باعث بهبود و جوانسازی بدن شود و فرد احساس شادابی و نشاط کند و زندگی خود را با سلامت کامل پیش ببرد.

 

4- برطرف کردن سندروم پیش از قاعدگی

در کتاب طب سنت نوشته شده است که اگر یخ را در قسمت فنگ فو قرار دهید باعث کاهش درد در ناحیه مربوطه شده و همچنین عصبانیت و بی حوصلگی فرد را کاهش میدهد .

قسمت فنگ فو که در پشت گردن قرار دارد ، با چرخه قاعدگی ارتباط مستقیم دارد و تحریک این قسمت توسط یخ میتواند به کاهش اختلالات در زمان قاعدگی کمک شایانی کند.

 

فواید استفاده از یخ در قسمت فنگ فو ، معجزه یخ روی گردن ، فواید درمانی یخ بر روی گردن

کاهش سردرد از فواید گذاشتن یخ در نقطه فنگ فو در گردن می باشد

 

5- باعث کاهش سر درد میشود

برای برطرف کردن احساس خستگی،سر درد و همچنین سر گیجه داشتن میتوانید از این روش استفاده کنید. تحریک این نقطه در درمان سردرد بسیار تأثیر گذار بوده به طوری که شما میتوانید نه تنها یخ ، بلکه با قرار دادن شیئ گرم و داغ نیز این نقطه را تحریک کرده و باعث تحریک آن شد و در نتیجه به کاهش درد کمک خواهد کرد. این انرژی درست در نقطه مقابل درد قرار دارد. در میان گزینه‌های نام برده شده ، یخ بهتر از همه می‌تواند سردرد را از بین ببرد.

 

علاوه بر فوایدی که درباره ی این روش گفتیم ،چند نمونه دیگر از مزیت های آن را برای شما بازگو میکنیم:

تحریک نقطه فنگ فو باعث میشود تا سرماخوردگی های مکرر از بین رود. باعث تسکین دندان درد میشود. افرادی که مبتلا به بیماری آسم هستند با انجام این روش میتوانند تا حدودی به روند درمان بیماری خود بهبود ببخشند. تحریک نقطه فنگ فو باعث مدیریت در اختلالات تیروئید شده و همچنین میتواند در تسکین آرتریت کمک کند و یا باعث بهبود تنفس شود.

 

 قرار دادن یخ در پشت گردن در قسمت فنگ فو ، فواید استفاده از یخ در قسمت فنگ فو ، معجزه یخ روی گردن

یخ درمانی برای بانوان باردار مناسب نمی باشد

 

یخ درمانی یک روش بسیار ساده ای است که میتوانید بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای آن را در منزل انجام دهید.

همچنین شما میتوانید در کنار انجام یخ درمانی رژیم غذایی و ورزشی مناسب را قرار دهید تا عملکرد آن بیشتر باشد و باعث کاهش اختلالات و مشکلات شما شود. همچنین توجه کنید که انجام این روش برای خانم های باردار مناسب نمیباشد .

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------