آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,ترامپ

ترامپ: با اردوغان درباره تحولات ادلب سوریه گفت‌وگو کردم

رئیس جمهور آمریکا شامگاه سه‌شنبه گفت که با رئیس جمهور ترکیه درباره تحولات ادلب سوریه گفت‌وگو کرده است. به گزارش فارس، «دونالد ترامپ»…


حریری: برای تشکیل دولت جدید نامزد نمی‌شوماخبار,اخبار بین الملل,سعد حریری
سعد حریری اعلام کرد، برای تشکیل دولت جدید کشورش نامزد نخواهد شد. منابع کاخ بعبدا نیز تاکید کردند،‌ خبری از تعویق رایزنی‌های فردا نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت العهد لبنان، سعد حریری، نخست وزیر موقت لبنان اعلام کرد، در رایزنی‌های پارلمانی که فردا (پنج‌شنبه) آغاز می‌شوند براساس نامزد نشدن برای تشکیل دولت آینده و بنا بر اصراری که در زمینه به تعویق نیفتادن مذاکرات به هر بهانه‌ای دارد، شرکت می‌کند.

 

قرار است طبق قانون اساسی میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان فردا اولین جلسات رایزنی‌های پارلمانی الزام‌آور را با فراکسیون‌های سیاسی در کاخ بعبدا به منظور معرفی نخست وزیر دولت آینده آغاز کند.

 

در حالی که حریری گفته نامزد تشکیل دولت آینده نمی‌شود احتمال می‌رود شخصیتی مورد توافق احزاب اصلی برای ماموریت تشکیل کابینه معرفی شود.

 

در میان فضای شکننده کنونی لبنان، منابع وزارتی امکان تعویق رایزنی‌های پارلمانی را برای بار سوم بعید نمی‌دانند چراکه حریری نتوانست حمایت فراکسیون‌های اصلی مسیحی در پارلمان را به دست آورد و از سوی دیگر جایگزینی نیز برای حریری معرفی نشده است.

 

اما منابع کاخ بعبدا تاکید کردند، رایزنی‌ها فردا به قوت خود باقی هستند. فراکسیون‌های پارلمانی نیز امروز تماس‌ها و مذاکرات خود را به دور از چشم رسانه‌ها بیشتر کردند.

 

از آن طرف، دیوید هیل، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی ظرف ساعات آتی وارد بیروت می‌شود تا در جریان آخرین تحولات سیاسی لبنان قرار بگیرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------