آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار پزشکی,وزیر دفاع ترکیه

وزیر دفاع ترکیه مدعی حمله به ۲۰۰ موضع ارتش سوریه شد

خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه ادعا کرد که ارتش این کشور در واکنش به حمله هوایی پنجشنبه شب نیروهای ارتش سوریه ، بیش از ۲۰۰ موضع آنها را از زمین…


درگیری در پایتخت لبنان 220 مجروح بر جای گذاشت/ درخواست عون از ارتش: آرامش را به بیروت بازگردانیداخبار,اخبار بین الملل,درگیری در پایتخت لبنان
سازمان صلیب سرخ لبنان شنبه شب اِعلان کرد در جریان درگیری میان تظاهرکنندگان و نیروهای نظامی و ضد شورش در میدان های الشهدا و النجمه در مرکز بیروت ۱۰۰ معترض زخمی شدند.

به گزارش  ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، ۶ گروه از نیروهای صلیب سرخ  ۴۰ تن از زخمی ها را به بیمارستان های بیروت منتقل و ۶۰ تن از آنان را  سر ِ پایی درمان کردند.

 

بر پایه این گزارش، نظامیان برای پراکنده کردن جوانان معترض در میدان های یاد شده و نیز اطراف ساختمان مجلس ملی لبنان و شهرداری بیروت از خودروهای آب پاش و گاز اشک آور استفاده و خیمه های تحصن معترضان را جمع آوری کردند.

 

شماری از خیمه های تحصن معترضان در میدان های الشهدا و ریاض الصلح در مرکز بیروت آتش گرفت و برخی رسانه ها این اقدام را به نیروهای نظامی و انتظامی لبنان نسبت دادند که تکذیب شد.

 

مدیریت نیروهای امنیت داخلی لبنان در صفحه ی توییتر خود از جوانانی که برای تظاهرات و تجمع مسالمت آمیز شنبه شب با شعار «همه یعنی همه» و  «تاوان نخواهیم داد» به میدان های الشهدا و النجمه در مرکز بیروت آمده اند خواست صف خود را از معترضانی که اقدام به راه بندان و پرتاب سنگ و ترقه های آتشین و حمله به مراکز دولتی و خصوصی و آتش زدن خیمه ها می کنند، جدا سازند.

 

معنای شعار «همه یعنی همه » محکوم کردن عملکرد و فساد چهل سال گذشته ی همه حاکمان و مقام ها و احزاب و گروههای سیاسی لبنان بدون استثناء است.  معنای شعار « تاوان نخواهیم  داد» این است که مردم لبنان دیگر حاضر نیستند تاوان فساد، سوء مدیریت رهبران و دولت های طایفه ای، پیامدهای تشکیل نشدن دولت جدید و عواقب بحران های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را بپردازند.

 

خبرگزاری ملی لبنان گزارش کرد در شهر نبطیه در جنوب این کشور پس از آن که معترضان جاده ی اصلی را بستند میان آن ها و نیروهای نظامی و انتظامی درگیری رخ داد و عده ای از جوانان معترض بازداشت شدند.

 

ورود نیروهای ضد شورش و ارتش به مرکز بیروت؛ درگیری‌ها در نزدیکی پارلمان

خبرگزاری رسمی لبنان از ورود نیروهای ضد شورش و ارتش به مرکز بیروت خبر داده است.

 

بر اساس این گزارش، هدف از رسیدن این نیروها،‌مهار درگیری‌ها در نزدیکی پارلمان است که در نتیجه حضور معترضان به وجود آمده است.

 

خبرگزاری لبنان همچنین از سرازیر شدن معترضان به ورودی میدان ریاض الصلح بیروت خبر داده است.

 

هم اکنون شبکه الجزیره مباشر تصاویری را به صورت زنده از مرکز بیروت که شاهد درگیری است، پخش می‌کند.

 

این شبکه به نقل از صلیب سرخ لبنان از زخمی شدن 100 نفر در درگیری میان نیروهای ضد شورش و معترضان در نزدیکی ساختمان پارلمان و انتقال 40 نفر از آنها به بیمارستان خبر داده است.

 

درخواست عون از ارتش: آرامش را به بیروت بازگردانید

 در پی تشدید ناآرامی‌ها در مرکز بیروت، میشل عون رئیس جمهوری لبنان از ارتش و دستگاه‌های امنیتی خواست آرامش را به پایتخت بازگردانند.

 

عون همچنین خواستار حمایت از تظاهرات کنندگان مسالمت جو و اموال خصوصی و عمومی شده است.

 

این در حالی است که سعدالحریری نخست وزیر مستعفی لبنان در اظهاراتی تامل برانگیز ناآرامیهای امشب را نتیجه حضور افراد مزدور توصیف کرده، اما به ماهیت آنها  اشاره نکرده است.

 

افزایش شمار زخمی های ناآرامی بیروت به ۲۲۰ نفر

به گزارش مهر به نقل از المنار، سازمان صلیب سرخ لبنان از انتقال ۸۰ زخمی به بیمارستان در ناآرامی های شنبه شب در بیروت خبر داد.

 

بر اساس این گزارش، بیش از ۱۴۰ زخمی نیز در همان محل مورد مداوا قرار گرفتند.

 

سعد حریری نخست وزیر پیشبرد امور لبنان در واکنش به درگیری‌های شدید در بیروت گفت: درگیری، آتش سوزی و اقدامات خرابکارانه در مرکز بیروت، جنون آمیز و مردود و تهدید کننده ثبات داخلی است.

 

وی افزود: این تبعات وخیمی به دنبال خواهد داشت. بیروت جایی برای اقدامات خرابکارانه نخواهد بود. نیروهای امنیتی به نقش خود در مقابل قانون شکنان و نفوذی‌ها عمل کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------