آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,نظامیان آمریکا در عراق

مشاور ترامپ: آمریکا قصد حمله به چند موضع نظامی عراقی را دارد

مشاور رئیس‌جمهور آمریکا در خاورمیانه مدعی شد که آمریکا قصد دارد علیه چند موضع نظامی در عراق عملیاتی هوایی انجام دهد اما نه در مقطع کنونی.…


استقرار موشک‌های اتمی تاکتیکی در زیردریایی‌های آمریکااخبار,اخبار بین الملل
پنتاگون در ادامه اقدامات خود در جهت اشاعه هرچه بیشتر تسلیحات اتمی، از استقرار موشک‌های اتمی تاکتیکی در برخی زیردریایی‌های خود خبر داد.

به گزارش فارس، وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه از تجهیز زیردریایی خود به موشک‌های اتمی تاکتیکی با قدرت تخریبی برابر با بمب اتمی که شهر «هیروشیما» در ژاپن را ویران کرد، خبر داد.

 

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، پنتاگون معتقد است که استقرار این موشک‌های بر روی زیردریایی می‌تواند به ایجاد «بازدارندگی» در برابر رقبایی چون روسیه کمک کند. 

 

قدرت کلاهک انفجاری این موشک‌ها کمتر از ۲۰ کیلوتن اعلام شده است. این کلاهک‌ها هرچند همچنان توان تخریب بسیار عظیمی دارند، اما در عین حال قدرت آن‌ها از کلاهک‌های عادی که بعضا بیش از ۱۰۰۰ کیلوتن قدرت دارند، ضعیف‌تر است و به همین دلیل هم به کلاهک‌های باتوان پایین یا کلاهک‌های تاکتیکی معروف شده‌اند.

 

در بیانیه پنتاگون در این رابطه، آمده است: «این قابلیت مکمل، بازدارندگی را تقویت می‌کند و یک سلاح راهبردیِ توان پایینِ فوری و موثر برای ایالات متحده فراهم می‌کند. [این موشک] از تعهد ما برای بازدارندگی گسترده‌تر حمایت می‌کند و به دشمنان بالقوه نشان می‌دهد هیچ مزیتی در به‌کارگیری محدود سلاح هسته‌ای وجود ندارد، زیرا ایالات متحده می‌تواند با اطمینان و قاطعانه به هر سناریوی تهدیدی پاسخ دهد.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------