آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,بایدن و ترامپ

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا: تازه ترین نظرسنجی‌ها چه می‌گویند؟

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نظرسنجی‌های جدید حکایت از آن دارند که جو بایدن با «اختلاف چشمگیر» از دونالد ترامپ در جلب حمایت…


ترامپ فرمان اجرایی محدودیت «شبکه‌های اجتماعی» را امضا کرد/ توییت ترامپ سانسور شداخبار,اخبار بین الملل,ترامپ
رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه دستور اجرایی درباره رسانه‌های اجتماعی را امضا کرد و به شدت از شبکه اجتماعی توئیتر انتقاد نمود.

به گزارش مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه دستور اجرایی درباره رسانه‌های اجتماعی را امضا کرد.

 

ترامپ همچنین به وزیر دادگستری آمریکا دستور داد تا قانون بازخواست رسانه‌های اجتماعی را به اجرا درآورد.

 

وی به شدت از شبکه اجتماعی توئیتر انتقاد کرد و گفت که این شبکه به یک فعال سیاسی تبدیل شده که این مناسب نیست و در صورت وجود رسانه‌های عادلانه، حساب توئیتری خود را لغو می‌کرد.

 

دبیر مطبوعاتی کاخ سفید پیش از این اعلام کرده بود که ترامپ تا ساعاتی دیگر دستور اجرایی در خصوص شرکت‌های مرتبط با رسانه‌های اجتماعی را امضا می‌کند.

 

«کیلی مک‌انینی» (Kayleigh McEnany) دبیر مطبوعاتی کاخ سفید امروز پنجشنبه اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا قرار است تا ساعاتی دیگر دستور اجرایی در خصوص شرکت‌های مرتبط با رسانه‌های اجتماعی را امضا کند.

 

ترامپ مدعی است رسانه‌های اجتماعی از قبیل توئیتر و فیس‌بوک صدای جمهوریخواهان را (در موضوع انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در این کشور) خفه می‌کنند!

 

ماجرا از آنجا آغاز شد که در روزهای گذشته توئیتر برای نخستین بار ۲ پیام رئیس جمهور آمریکا در شبکه اجتماعی توئیتر را راستی آزمایی کرد؛ ترامپ نیز در واکنشی این شبکه اجتماعی را تهدید به تعطیلی کرد.

 

همچنین رئیس جمهور آمریکا در واکنش به اقدام توئیتر در پیامی در این شبکه اجتماعی نوشت: فعالیت خود را اصلاح کنید، همین حالا! شرکت‌های بزرگ فناوری با تمام توان سعی دارند قبل از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ همه چیز را سانسور کنند. اگر این اتفاق بیفتد دیگر آزادی نخواهید داشت.

 

مقامات کاخ سفید تاکنون در خصوص جزئیات این دستور موضوعی را اعلام نکرده اند و مشخص نیست ترامپ چگونه تهدید خود درباره تعطیلی شبکه‌های اجتماعی (از جمله توئیتر) را عملی می‌کند؛ زیرا این شرکت‌ها خصوصی هستند.

 

توییتر باز هم با ترامپ برخورد کرد/ سانسور توییت رییس جمهور آمریکا

دونالد ترامپ شب گذشته توییتی در رابطه با خشونت ها در مینه سوتا منتشر کرد و در آن معترضان به مرگ جرج فلوید شهروند سیاه پوستی در این ایالت را که به دست پلیس به قتل رسیده، تهدید به مرگ کرد: «این مجرم ها یاد و خاطره جرج فلوید را هم خراب می کنند. من به آنها اجازه چنین کاری را نمی دهم. همین الان با تیم والز فرماندار ایالت صحبت کردم و به او گفتم که ارتش در این مسیر با او همراه است. هر مشکلی پیش بیاید ما کنترل را در دست می گیریم. وقتی مردم دست به غارت بزنند ما هم دست به اسلحه می بریم. ممنونم.»

 

توییتر به این پیام خشونت آمیز رییس جمهور آمریکا پاسخ داد و آن را پشت یک اعلان مخفی کرد. با این حال هنوز دسترسی به آن برای کاربران فراهم است.

 

توییتر اعلام کرد: «این توییت قوانین توییتر در مورد ترویج خشونت را زیر پا گذاشته است. با این حال توییتر تشخیص داده شاید به نفع مردم باشد که به این توییت همچنان دسترسی داشته باشند.»

اخبار,اخبار بین الملل,ترامپ

 

واکنش توئیتر به تهدیدات ترامپ/ آزادی‌های اینترنتی تهدید می شود؟

جک دورسی، مدیر اجرایی شرکت توئیتر تاکید کرد، این قانون از آزادی بیان  و از ارزشهای دموکراسی در آمریکا حمایت می‌کند اما تلاش‌هایی وجود دارند که این قانون از بین برود و این مساله تهدیدی برای آینده آزادی‌های اینترنتی و آزادی بیان است.

 

دورسی با انتشار سلسله توئیت‌هایی از دونالد ترامپ در صفحه رسمی خود درباره تصمیمات و اظهارات اخیرش گفت: درست است. در نهایت یک نفر مسئول عملکرد شرکت توئیتر هست و آن من هستم. لطفا کارمندان ما را خارج از این بحث قرار دهید.

 

 

ترامپ: توئیتر هیچ کاری درباره دروغگویی‌های چین نمی‌کند

رئیس‌جمهور آمریکا بعد از آنکه شرکت پیام رسان توئیتر بر روی توئیت رئیس جمهور آمریکا برچسب ترویج خشونت قرار داد، در یک توئیت جدید این شرکت را به ضدیت با حزب جمهوریخواه و انفعال در برابر دروغگویی‌های چین و حزب دموکرات متهم کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک پیام توئیتری تازه بعد از قرار گرفتن برچسب «ترویج خشونت» روی یکی از توئیت‌هایش، به مواضع این شرکت پیام رسان تاخته است.

 

او نوشت: «توئیتر هیچ کاری درباره این همه دروغ‌گویی‌ها و پروپاگاندای چین و حزب افراطی دست چپی دموکرات انجام نمی‌دهد. آنها جمهوری‌خواهان، محافظه‌کاران و رئیس‌جمهور ایالات متحده را هدف قرار داده‌اند».

 

رئیس‌جمهور آمریکا سپس افزود: «کنگره باید بخش ۲۳۰ قانون نزاکت ارتباطات را لغو کند».

 

 کاخ سفید هم به سرنوشت ترامپ دچار شد!

توییت حساب کاربری کاخ سفید که متن توییت محدود شده ترامپ را عینا نقل کرده بود توسط توییتر محدود شد.

 

ترامپ در توییتی معترضان در مینیاپولیس را به پاسخ با گلوله تهدید کرده بود که این متن توسط توییتر خلاف قوانین این شبکه تشخیص داده شد و محدود شد.

 

اخبار,اخبار بین الملل,ترامپ

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------