آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

چرا ترامپ انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را می‌بَرَد؟

کمتر از یک هفته تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا زمان باقی است و این احتمال وجود دارد که برخلاف پیش‌بینی‌های احتمالی از پیروزی یکی…


طرح جدید کنگره آمریکا برای تحریم بانک‌های لبنان به بهانه ارتباط با حزب‌اللهاخبار,اخبار ورزشی,کنگره آمریکا
گروهی از نماینده‌های حزب جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا بسته تحریمی جدیدی علیه حزب‌الله لبنان آماده کرده‌اند.

به گزارش فارس، گروهی از قانونگذاران حزب جمهوری‌خواه در کنگره در حال آماده کردن تحریم‌های جدید علیه حزب‌الله لبنان هستند.

 

چند منبع در گفت‌وگو با رسانه راست‌گرای «واشنگتن‌فری‌بیکن» این ادعا را مطرح کرده و افزوده‌اند این تحریم‌ها دسترسی گروه حزب‌الله به برخی منابع کلیدی برای تأمین مالی را خواهد بست. 

 

طرح جدید که فری‌بیکن به نسخه‌ای از ان دست یافته، خواستار  قطع ارتباط سازمان‌های مالی و مقام‌‌های ارشد دولتی در لبنان، ونزوئلا، کوبا و نیکاراگوئه با حزب‌الله است. 

 

این طرح همچنین با متهم کردن برخی از حوزه‌های کلیدی لبنان به عنوان حوزه‌های دخیل در «تأمین مالی تروریسم» قرار دادن آنها در فهرست سیاه را در دست بررسی دارد.

 

واشنگتن‌فری‌بیکن ادعا کرده در صورت اعمال چنین تحریمی، دسترسی بانک‌های همسو با حزب‌الله به نظام مالی بین‌المللی قطع خواهد شد. 

 

«جو ویلسون»، رئیس «کارگروه امنیت ملی و امور خارجه در کمیته مطالعاتی مجلس نمایندگان آمریکا» مدعی شده این طرح شدیدترین تحریم‌ها را علیه حزب‌الله اعمال می‌کند. 

 

او گفت: «با قطع ارتباط بانک‌های واقع در مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی با نظام مالی جهانی، این طرح راهی طولانی را در جهت خشکاندن منابع مالی نائبان این گروه خواهد پیمود.»

 

طرح مذکور برای تبدیل شدن به قانون باید ابتدا در مجلس نمایندگان و پس از آن در مجلس سنا به تصویب برسد. با این حال، واشنگتن‌فری‌بیکن نوشته بعید است که طرح مورد نظر در مجلس نمایندگان هم به تصویب برسد. 

 

در بخشی از این طرح که عنوان «قانون پیشگیری از پولشویی حزب‌الله، ۲۰۲۰» برای آن انتخاب شده، وزیر خزانه‌داری آمریکا ملزم شده مشخص کند آیا می‌توان برخی از مناطق خاص در لبنان را واجد شرایط «مناطق موجد نگرانی‌های عمده در زمینه پولشویی» دانست یا خیر. 

 

چنین تحریمی به دولت آمریکا اجازه خواهد تحریم‌های گسترده‌ای علیه مقام‌ها و بانک‌هایی که با حزب‌الله ارتباط دارند اعمال کند. این طرح تا کنون از حمایت ۱۲ قانونگذار جمهوری‌خواه برخوردار شده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------