آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,ترامپ

بیزینس اینسایدر: ترامپ «کیف هسته ای» را در مراسم تحلیف تحویل بایدن نخواهد داد

رئیس جمهور آمریکا قصد دارد در آخرین روز ریاست جمهوری خود "کیف هسته ای" را از واشنگتن دی سی خارج کند. به گزارش ایسنا به نقل از بیزینس…


ترامپ: باخت برایم سخت است/ ایندیپندنت: بایدن برتری خود را در چند ایالت از دست داده استاخبار,اخبار بین الملل,جو بایدن و دونالد ترامپ
نظرسنجی‌های انتخاباتی در آخرین شب پیش از موعد نهایی انتخابات آمریکا، بر این باورند که بایدن همچنان با ۸.۴ درصد پیشتاز این رقابت است.

به گزارش ایرنا، در میانگین نظرسنجی‌های انجام شده که در تارنمای ۵۳۸ منتشر شده است، بایدن برتری خود را با ۵۱.۴ درصد در برابر دونالد ترامپ با ۴۳.۴ درصد حفظ کرده است.

 

در این نظرسنجی‌ها، برای بایدن از یک درصد تا ۱۲ درصد بیشتر از ترامپ دیده می‌شوند که البته این میانگین در سطح ملی است.

 

اما وضعیت در ایالت‌های سرنوشت‌ساز و نبرد انتخاباتی به این شرح است:

 

آریزونا:

بایدن با داشتن میانگین ۴۸.۷ درصد در برابر ترامپ با ۴۶.۱ درصد، حدود ۲.۶ درصد پیش است.

 

فلوریدا:

بایدن در این ایالت موافقت ۴۹.۱ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی را کسب کرده است در حالی که این رقم برای ترامپ ۴۶.۶ درصد یعنی اختلاف ۲.۵ درصد است.

 

جورجیا:

نامزد حزب دموکرات در جورجیا رقابت بسیار تنگاتنگی را با رقیب جمهوریخواه خود دارد اما با داشتن ۴۸.۵ درصد در برابر ۴۷.۴ درصد و با اختلاف ۱.۲ درصد، جلوتر دیده می‌شود.

 

میشیگان:

در این ایالت، بایدن با ۵۱.۲ درصد از ترامپ با ۴۳.۲ درصد با اختلاف ۷.۹ درصد، بالاتر ایستاده است.

 

مینه‌سوتا:

بایدن در این ایالت چرخشی، ۵۱.۸ درصد نظر مثبت را به خود اختصاص داده است در حالیکه ترامپ از موافقت ۴۲.۷ درصدی برخوردار است. میانگین اختلاف در این ایالت،۹.۲ درصد اعلام شده است.

 

نوادا:

در این ایالت غربی، نامزد دموکرات ۴۹.۷درصد نظرسنجی‌ها را کسب کرده و رئیس جمهوری فعلی، از نظر مثبت ۴۴.۴درصدی برخوردار است و به این ترتیب، از بایدن ۵.۳ درصد عقب‌تر است.

 

کارولینای شمالی:

رقابت در این ایالت هم به شدت تنگاتنگ است. بایدن تاکنون ۴۸.۹ درصد موافقت نظرسنجی‌ها را گرفته و ترامپ هم ۴۷.۱ درصد را تصاحب کرده است. اختلاف این ۲ نامزد در این ایالت شرقی ۱.۸ درصد است.

 

پنسیلوانیا:

شاید هیچ ایالتی به اندازه پنسیلوانیا در این دوره، شاهد کشمکش دو طرف نبوده و هر کدام در تلاش برای تصاحب آرای بیشتر این ایالت بوده‌اند.

 

با این وجود نظرسنجی‌ها از برتری بایدن با ۵۰.۲ درصدی در مقابل ۴۵.۶ درصد شانس ترامپ حکایت دارند. از این رو، اختلاف در این ایالت اگرچه نسبت به روزهای گذشته کمتر شده است اما در عدد ۴.۷ درصد ایستاده است.

 

تگزاس:

وضعیت در این ایالت قرمز، همچنان به نفع جمهوریخواهان است به گونه‌ای که ترامپ ۴۸.۶ درصد نظر مثبت مشارکت‌کنندگان نظرسنجی را به خود اختصاص داده و سهم بایدن با ۱.۱ درصد اختلاف، ۴۷.۴ درصد است.

 

ویسکانسین:

این ایالت چرخشی هم نشان از آن دارد که بایدن در نظرسنجی‌ها با ۵۲.۱ درصد و با اختلاف ۸.۴ درصدی از ترامپ با ۴۳.۷ درصد جلوتر است.

 

نخستين آراى شمارش شده در آمريكا؛ مجموع آرا در يك روستا

٥ راى

بايدن ٥ راى

ترامپ: صفر

 

ديكس ويل ناچ بخش كوچكى در نيوهمپشاير ، هميشه به جمهوريخواهان راى داده است.

 

اين بار از پنج راى كه از طريق پست داده اند ، هر پنج راى به بايدن است.

 

جدیدترین نقشه آرای الکترال

بایدن 216 رای بالقوه الکترال  و ترامپ 125 رای بالقوه الکترال را در اختیار دارند.

 

آرای الکترال 12 ایالت به دلیل نزدیک بودن آرای نظرسنجی‌ها مشخص نیست که این امر به پیچیدگی انتخابات امسال می‌افزاید.

 

برای رئیس جمهور شدن در آمریکا نیاز به 270 رای الکترال است.

اخبار,اخبار بین الملل,جو بایدن و دونالد ترامپ

 

دومین نتیجه رسمی انتخابات آمریکا/ ترامپ در روستایی کوچک در نیوهمپشایر ۱۶ بر ۵ پیروز شد

در «میلسفیلد» نیوهمپشایر، صندوق‌های رای در اولین دقایق بامداد امروز باز شد. براساس آن، ترامپ در آنجا با ۱۶ رای به پیروزی رسید و بایدن پنج رای به دست آورد. قوانین انتخاباتی در نیوهمپشایر به مناطقی با کمتر از ۱۰۰ سکنه اجازه می‌دهد تا حوزه‌های اخذ رای را نیمه شب باز کنند و بعد از آنکه همه رای‌دهندگان ثبت نامی رای دادند، شعب را ببندند.

 

جدیدترین نظرسنجی در ایالت‌های تاثیرگذار / بایدن در فلوریدا اندکی برتری دارد؛ دو نامزد در کارولینای شمالی و آریزونا شانه به شانه هستند

ایسنا نوشت: دو نامزد روز دوشنبه، به طرز خستگی‌ناپذیری باز هم به ایالت‌های حساس و کلیدی چون پنسیلوانیا، کارولینای شمالی، ویسکانسن، میشیگان و اوهایو رفتند تا بلکه تعداد معدودی از رای‌دهندگانی را که هنوز مردد یا بی‌میل به رای دادن هستند، به اردوی خود جذب کنند.

 

یک هفته پیش نظرسنجی رویترز-ایپسوس نشان می‌داد که دونالد ترامپ و جو بایدن در سه ایالت فلوریدا، کارولینای شمالی و آریزونا به لحاظ آماری برابر هستند.

 

آخرین نظرسنجی ملی رویترز-ایپسوس ساعاتی پیش از انتخابات نشان می‌دهد که بایدن در میان تمام رای‌دهندگان احتمالی اکثریت دارد؛ ۵۲ درصد گفتند که از او حمایت می‌کنند و ۴۴ درصد قصد دارند به ترامپ رای بدهند.

 

این نظرسنجی ملی از ۲۹ اکتبر تا دوم نوامبر از ۱۳۳۳ فرد بزرگسال شامل ۹۱۴ رای‌دهنده احتمالی انجام شده است. این نظرسنجی، یک بازه معتبر ۴ درصدی دارد.

 

رویترز-ایپسوس همچنین از رای‌دهندگان احتمالی در شش ایالت فلوریدا، آریزونا، کارولینای شمالی، میشیگان، ویسکانسین و پنسیلوانیا نظرسنجی کردند. این ایالات نقش مهمی در پیروزی بایدن یا پیروزی ترامپ ایفا می‌کنند.

 

در فلوریدا (نظرسنجی ۲۷ اکتبر تا اول نوامبر) نشان می‌دهد، ۵۰ درصد بایدن و ۴۶ درصد ترامپ را انتخاب کردند. نظرسنجی پیش از آن نشان می‌داد، بایدن ۴۹ درصد به ۴۷ درصد از ترامپ جلوتر است و این عملا به معنی تساوی است چون حاشیه آن در بازه معتبر این نظرسنجی است.

 

۴۱ درصد گفتند که رای داده‌اند. ۴۷ درصد گفتند بایدن در مدیریت کرونا بهتر عمل می‌کند و ۴۴ درصد عملکرد ترامپ را تایید کردند. ۵۳ درصد گفتند ترامپ در مدیریت اقتصادی بهتر است و ۴۲ درصد هم بایدن را ترجیح دادند.

 

در آریزونا (نظرسنجی ۲۷ اکتبر تا اول نوامبر)، ۴۹ درصد بایدن و ۴۷ درصد ترامپ را انتخاب کردند و این عملا به معنی تساوی است چون حاشیه آن در بازه معتبر این نظرسنجی است.

 

یک نظرسنجی پیش از آن هم یک رقابت به لحاظ آماری برابر را نشان می‌داد و ۴۸ درصد بایدن و ۴۶ درصد از ترامپ طرفداری کردند. ۴۹ درصد گفتند که رای داده‌اند. ۴۹ درصد گفتند بایدن در مدیریت پاندمی کرونا عملکرد بهتری خواهد داشت و ۴۱ درصد هم چنین نظری درباره ترامپ داشتند. ۵۲ درصد مدیریت اقتصادی ترامپ را بهتر دانستند و ۴۲ درصد هم بایدن را انتخاب کردند.

 

در کارولینای شمالی (نظرسنجی ۲۷ اکتبر تا اول نوامبر)، ۴۹ درصد بایدن و ۴۸ درصد ترامپ را انتخاب کردند. این عملا به معنی تساوی است چون حاشیه آن در بازه معتبر این نظرسنجی است، درست مانند نظرسنجی پیش از آن که درصدهای بایدن و ترامپ را ۴۹ به ۴۸ درصد نشان می‌داد.

 

۴۳ درصد گفتند رای داده‌اند. ۴۹ درصد گفتند بایدن عملکرد بهتری در مدیریت پاندمی کرونا خواهد داشت و ۴۳ درصد هم ترامپ را انتخاب کردند. در بحث مدیریت اقتصادی هم ۵۱ درصد ترامپ و ۴۳ درصد هم بایدن را بهتر دانستند.

 

در نظرسنجی میشیگان (۲۷ اکتبر تا اول نوامبر)، ۵۲ درصد بایدن و ۴۲ درصد ترامپ را انتخاب کردند. یک هفته پیش از آن، بایدن ۵۲ درصد به ۴۳ درصد بود.

 

۳۷ درصد از بزرگسالان گفتند که رای داده‌اند. در بحث مدیریت پاندمی، ۵۲ درصد بایدن و ۴۰ درصد ترامپ را ترجیح دادند. ۴۸ درصد گفتند مدیریت اقتصادی ترامپ بهتر است و ۴۴ درصد هم بایدن را انتخاب کردند.

 

در ویسکانسین (نظرسنجی ۲۷ اکتبر تا اول نوامبر)، ۵۳ درصد بایدن و ۴۳ درصد ترامپ را انتخاب کردند. بایدن یک هفته پیش از آن، ۵۳ درصد به ۴۴ درصد بود.

 

۴۱ درصد از شرکت‌کنندگان گفتند که رای داده‌اند. در بحث مدیریت پاندمی، ۵۲ درصد به بایدن و ۳۸ درصد به ترامپ رای دادند. ۴۷ درص مدیریت اقتصادی ترامپ را بهتر دانستند و ۴۵ درصد هم چنین نظری درباره بایدن داشتند.

 

در نظرسنجی از پنسیلوانیا (۲۷ اکتبر تا اول نوامبر)، ۵۱ درصد از بایدن و ۴۴ درصد از ترامپ هواداری کردند. نتایج بایدن یک هفته پیش از آن، ۵۰ درصد به ۴۵ درصد بود.

 

۲۵ درصد گفتند که رای داده‌اند. در بحث مدیریت پاندمی، بایدن و ترامپ ۵۱ درصد به ۴۰ درصد شدند. ۴۸ درصد مدیریت اقتصادی ترامپ را بهتر دانستند و ۴۶ درصد هم بایدن را انتخاب کردند.

 


‏رای گیری حضوری در انتخابات آمریکا آغاز شد 

 

با باز شدن صندوق‌های رای‌گیری در ایالت ورمونت، انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا رسماً آغاز شد.

 

۱۰۰ میلیون رأی زودهنگام در انتخابات آمریکا/ رکورد تاریخی انتخابات ۲۰۲۰ پیش ازسوت آغاز

در آخرین ساعات شب ۲ نوامبر ۲۰۲۰ به وقت نیویورک - صبح روز ۱۳ آبان ۹۹- بنابر اعلام وب‌سایت پروژه انتخابات آمریکا تاکنون بیش ۹۸/۷ میلیون رأی‌دهنده آمریکایی در رأی‌گیری زودهنگام (غیرحضوری و حضوری) شرکت کرده‌اند که این رقم معادل ۷۱/۶ درصد یا بیش از دوسوم کل آرای انتخابات سال ۲۰۱۶ را تشکیل می‌دهد.

 

در میان این ۹۸/۷ میلیون آرای زودهنگام، حدود ۳۵/۷ میلیون رأی بصورت حضوری و نزدیک به ۶۳ میلیون رأی بصورت غیرحضوری (ایمیلی یا پستی) ثبت شده است.

 

نزدیک به ۴۸ میلیون از ثبت‌نام کنندگان در انتخابات زودهنگام به لحاظ وابستگی حزبی شرایط مشخصی دارند؛ دموکرات‌ها حدود ۲۱/۶ میلیون ثبت نام -معادل ۴۵/۱ درصد- از کل ثبت‌نامی‌ها و جمهوری خواهان حدود ۱۴/۶ میلیون -معادل ۳۰/۵ درصد از کل ثبت‌نامی‌ها را تشکیل داده اند.

 

تلاش جمهوری‌خواهان برای ابطال ۱۲۷ هزار رأی ناکام ماند

فارس نوشت: یک قاضی فدرال در آمریکا تلاش جمهوری‌خواهان برای ابطال ۱۲۷ هزار رأی را که به دلیل کرونا به روشی جدید اخذ شده بودند ناکام گذاشت.

 

حزب جمهوری‌خواه در شکایتی مدعی شده بود اقدام برخی از شهروندان در دادن رأی بدون خروج از خودرو و حضور در داخل ساختمان محل رأی‌گیری غیرقانونی بوده و این آرا باید باطل شوند.

 

یک قاضی فدرال در ایالت تگزاس این شکایت حزب جمهوری‌خواه را رد کرد و تلاش آنها برای ابطال آرا را ناکام گذاشت.

 

بایدن: احساس پیروزی دارم

جو بایدن شامگاه دوشنبه در گردهمایی انتخاباتی خود در پیتسبورگ، جایی که نخستین برنامه انتخاباتی خود را در آوریل ۲۰۱۹ از همین شهر آغاز کرد، این مطلب را مطرح ساخت.

 

وی با بیان اینکه "پیام من ساده است"، ادامه داد: قدرت تغییر در این کشور در دستان شما است، تلاش‌های دونالد ترامپ برای من اهمیت ندارد، هیچ چیزی نمی‌تواند مانع رای دادن مردم این کشور شود. تمام.

 

نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: امروز بیش از زمانی که در ۲۹ سالگی انتخاب شدم، نسبت به آینده آمریکا خوش‌بین‌تر هستم.

 

بایدن اظهار کرد: قول می‌دهم برای کسانی که به من رای نداده‌اند هم همچون کسانی که این کار را کرده‌اند، به سختی کار کنم. این کار رئیس جمهوری ایالات متحده است. وظیفه مراقبت و بهبودی برای همه، شغل رئیس جمهوری است. پس لطفا رای بدهید. شخصیت کشور رای‌گیری می‌شود.

 

وی تاکید کرد: ای مردم، هر کسی می‌داند که دونالد ترامپ کیست. بیایید به آنها نشان دهیم ما چه کسانی هستیم. ما امید را بر ترس، اتحاد را بر تفرقه، علم را بر تخیل و حقیقت را بر دروغ، دروغ پس از دروغ انتخاب می‌کنیم. بیایید عزت و نجابت را به کاخ سفید برگردانیم.


ترامپ: اگر شمارش آرای پستی تا چند روز بعد از روز رای گیری ادامه یابد، تقلب حتمی است

دونالد ترامپ باز هم به آرای پستی حمله کرد. وی که در پنسیلوانیا- یکی از ۵ ایالت کلیدی در انتخابات آمریکا- سخنرانی می‌کرد مسئولان این ایالت را تهدید کرد اگر شمارش آرای پستی سه روز بعد از روز انتخابات – سه‌شنبه- هم ادامه پیدا کند، دادگاه عالی را وارد میدان خواهد کرد چون حتماً تقلب صورت گرفته است.

 

پلوسی: اگر مشکلی به وجود آید، برای انتخاب رئیس جمهور آماده‌ام

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای با رادیوی عمومی ملی (NPR) گفت: وقتی موضوع شمارش آرا مطرح می‌شود، خیلی خوب می‌دانیم که قانون چیست و برتری نقش کنگره به ویژه مجلس نمایندگان چیست.

 

اگر انتخابات ریاست جمهوری از طریق آرای انتخاباتی یک پیروز مشخص را ارائه ندهد، آن وقت تصمیم گیری درخصوص رئیس جمهور بعدی آمریکا برعهده مجلس نمایندگان خواهد بود.

 

پلوسی گفت: ما آماده هستیم. ما آماده شده‌ایم. از آنجایی که شاهد بی‌مسئولیتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و بی‌احترامی‌هایش به قانون اساسی، دموکراسی‌مان و درستی انتخابات‌مان بوده‌ایم، مدتی است که برای این مساله آماده هستیم.

 

پیشتازی بایدن در ۶ ایالت تعیین‌کننده

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی جو بایدن در شش ایالت تعیین‌کننده که ترامپ هدف قرار داده بود با اختلاف اندکی نسبت به ترامپ اکثریت آرا را در اختیار دارد. آریزونا،فلوریدا، میشیگان، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا و ویسکانسین این شش ایالت هستند

 

زمان اعلام نتایج انتخابات در ایالت های مختلف

آکسیوس نوشت: مسئولان انتخابات در جورجیا و کارولینای شمالی ابراز اطمینان کردند که می توانند در شب انتخابات یا روز بعد نتایج واضح (اما غیرنهایی) انتخابات را اعلام کنند. ایالت های آریزونا، فلوریدا و تگزاس از ارائه جدول زمانی تخمینی برای اعلام نتایج خودداری کردند، زیرا انتخابات در هریک از شهرستان های این ایالت ها متفاوت است و زمان دریافت آراء پستی دیررس مشخص نیست. البته هر سه ایالت شمارش آراء پستی دریافت شده را آغاز کرده اند. میشیگان و پنسیلوانیا ممکن است حداقل تا جمعه نتایج انتخابات را اعلام نکنند.

 

رکوردی دیگر در رای گیری؛ پیشی گرفتن آرای چهار ایالت از آرای کل سال ۲۰۱۶

نشریه هیل نوشت: حداقل در چهار ایالت تعداد آراء اخذ شده قبل از روز انتخابات از میزان کل مشارکت در سال ۲۰۱۶ بیشتر بوده است.

 

دموکرات‌ها در صورت پیروزی ترامپ بار دیگر او را استیضاح خواهند کرد

یکی از فعالان دموکراتیک به «بیزینس اینسایدر» گفت در صورت پیروزی ترامپ، دموکرات‌ها یک استیضاح دیگر را در نظر خواهند گرفت.

 

بایدن 10.9 درصد جلوتر است

لس آنجلس تایمز نوشت: بر اساس نظرسنجی USC Daybreak، که به صورت روزانه آپدیت می شود، جو بایدن با 10.9 درصد پیشتاز رقابت است.

 

***

 

22:50/ ستاد انتخاباتی بایدن: می‌توانیم بدون برنده شدن در برخی ایالت‌های کلیدی پیروز شویم

«جان او مالی دیلون» از مقام‌های ستاد انتخاباتی جو بایدن به خبرنگاران گفت نامزد حزب دموکرات مسیرهای متعددی برای کسب ۲۷۰ آرای الکترال لازم و پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا دارد.

 

او گفت بایدن بدون پیروز شدن در ایالت‌های خاکستری فلوریدا یا پنسیلوانیا هم می‌تواند در انتخابات پیروز شود. (فلوریدا و پنسیلوانیا در انتخابات سال ۲۰۱۶ به دونالد ترامپ رأی دادند. ) دیلون تصریح کرد ترامپ مسیر سخت‌تری برای غلبه بر برتری بایدن از لحاظ کسب آرای الکترال در ایالت‌ها پیش رو دارد.

22:42/ ادعای یک سایت نظرسنجی: احتمالاً بایدن برتری خود را در چند ایالت از دست داده

ایندیپندنت نوشت: وبسایت RealClearPolitics که نظرسنجی ها را گردآوری و تحلیل می کند ادعا کرد احتمالاً بایدن برتری خود در آیووا، جورجیا، كارولینای شمالی و اوهایو را از دست داده است.

 

بر اساس میانگین نظرسنجی منتشر شده توسط RealClearPolitics، برتری جو بایدن در چهار حالت اصلی چرخش از بین رفته است. این سایت ادعا کرد در آیووا، جورجیا، کارولینای شمالی و اوهایو ، دونالد ترامپ پیشتاز است ولی بایدن همچنان 7/7 درصد در کشور برتری دارد و در ایالت های آریزونا و فلوریدا 0/09 درصد و در پنسیلوانیا 1.2 درصد از رقیب خود پیش است.

21:57/ ترامپ: باخت برایم سخت است

رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در سخنرانی در جمع اعضای ستاد انتخاباتی خود مدعی شد که پیروزی‌اش باعث وحدت آمریکا می‌شود و تاکید کرد که باخت در این انتخابات برای وی سخت است. ترامپ پیش‌بینی کرد که امروز پیروزی بزرگی در تگزاس بدست خواهد آورد اما تاکید کرد که نتایج انتخابات در پنسیلوانیا و فلوریدا بسیار با اهمیت است. ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که نباید اعلام نتیجه انتخابات برای چند روز به تأخیر بیفتد. چون ممکن است اتفاقات بدی در رای‌گیری از طریق صندوق پستی بیفتد.

 

21:52/ دستور قاضی فدرال به اداره پست: آراء پستی را سریعا تحویل دهید

نشریه هیل نوشت: قاضی فدرال به اداره پست ایالات متحده دستور داد آراء پستی را سریعا تحویل دهند چرا که ضرب الاجل پذیرش این آراء نزدیک است.

 

20:53/ آماده باش گارد ملی آمریکا در ایالت فلوریدا

رسانه‌های آمریکایی از استقرار یگان‌هایی از گارد ملی آمریکا در شیکاگو، فیلادلفیا و فلوریدا به‌منظور مقابله با ناآرامی‌های مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر دادند.

 

20:51/ نخستین نتایج آرا در آمریکا؛ ترامپ ۱۶، بایدن ۱۰

تا این لحظه فقط ۲۶ رای در سراسر ایالات متحده شمارش و نتیجه رسمی آن اعلام شده است. از این تعداد، ۱۶ نفر به ترامپ جمهوریخواه رای داده‌اند و انتخاب ۱۰ نفر هم بایدن دموکرات بوده است.

 

20:37/ سی‌ان‌ان از احتمال عدم شمارش برخی آرای پستی خبر داد

شبکه خبری سی‌ان‌ان به استناد اسناد جدید گزارش داده عملکرد اداره پست آمریکا در انتقال به موقع آرای پستی به مراکز انتخاباتی برای پنجمین روز متوالی کاهش یافته است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------