آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

ناوالنی را به زندانی خارج از مسکو منتقل کردند

وکیل الکسی ناوالنی گفت، این منتقد کرملین را که به دو سال و نیم حبس محکوم شده به زندانی در خارج از مسکو منتقل کرده‌اند. به گزارش ایسنا، به…

افشاگری ناوالنی درباره قصر عظیم پوتیناخبار,اخبار بین الملل,قصر عظیم پوتین
آلکسی ناوالنی، چهره شناخته‌شده اپوزیسیون در روسیه، در گزارشی ادعا کرده است که منابع مالی ملک عظیمی که برای ولادیمیر پوتین ساخته شده است از محل "بزرگترین رشوه تاریخ" تامین شده است.

به گزارش خبرآنلاین، به دنبال بازداشت آلکسی ناوالنی، منتقد برجسته کرملین توسط پلیس روسیه، بسیاری از کشورهای اروپایی خواستار آزادی وی شدند. به گزارش بی بی سی، چهره شناخته‌شده اپوزیسیون در روسیه، در گزارشی ادعا کرده است که منابع مالی ملک عظیمی که برای ولادیمیر پوتین ساخته شده است از محل "بزرگترین رشوه تاریخ" تامین شده است.

 

این چهره اپوزیسیون در ویدیویی ادعا می‌کند که ولادیمیر پوتین این منابع مالی نامشروع را خرج ساختن قصری مجلل در ساحل دریای سیاه کرده است، ویدیویی که ظرف چند روز بیش از ۴۱ میلیون بار دیده شده است. این ویدیو بعد از این که ناوالنی به مسکو بازگشت و دستگیر شد، توسط تیمش منتشر شد.

 

بر اساس این پژوهش، هزینه ساخت این ملک ۱.۳۷ میلیارد دلار بوده است و بودجه آن از محل "بزرگترین رشوه تاریخ" تامین شده است.

 

کرملین اما می‌گوید که این ملک به رئیس‌جمهوری روسیه تعلق ندارد.

 

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، گفت این ادعا که مقامات فدرال از این مجموعه عظیم در ساحل دریای سیاه محافظت می‌کنند "مهملی بیش نیست".

 

در پژوهش ناوالنی گفته شده است که اندازه این ملک ۳۹ برابر شاهزاده‌نشین موناکو است.

 

این گزارش روز ۱۹ ژانویه منتشر شد، یعنی دو روز بعد از این که ناوالنی با هواپیما به روسیه بازگشت و در فرودگاه دستگیر شد.

 

او روز دوشنبه به مدت ۳۰ روز تا برگزاری دادگاه بازداشت شد. اتهام او تخلف از شروط عنوان شده است که به محکومیت تعلیقی او در ارتباط با اتهام اختلاس برمی‌گردد، محکومیتی که به گفته خودش سیاسی است.

 

او که ۴۴ سال دارد در اوت ۲۰۲۰ مسموم شد و نزدیک بود جانش را از دست بدهد. او شخص پوتین را مسئول این اتفاق معرفی کرده است. کرملین هر گونه دخالتی را تکذیب می‌کند.

 

اما خبرنگاران تحقیقی ادعاهای این سیاستمدار مبنی بر دست داشتن دستگاه‌های امنیتی را در گزارش‌های خود تایید کرده‌اند.

 

در این گزارش ادعا شده است که ملکی که در شهر تفریحی گلندژیک واقع است با منابع مالی نامشروعی ساخته شده است که از جانب اطرافیان نزدیک  پوتین تامین شده بود، از جمله میلیاردرها و مدیران شرکت‌های نفتی.

 

ناوالنی در این ویدیو می‌گوید "آن‌ها با این پول قصری برای رئیس خود ساختند."

 

در گزارش گفته می‌شود که ۷۰ کیلومتر مربع از اراضی اطراف این اقامتگاه خصوصی به سرویس امنیت فدرال روسیه (اف‌اس‌بی) تعلق دارد.

 

جزئیات مختلف این ملک در ویدیو توضیح داده شده است، از جمله وجود یک کازینو، زمین هاکی روی یخ در زیرزمین، و دسترسی به یک تاکستان.

 

 ناوالنی در ویدیو می‌گوید "دیواری نفوذناپذیر آن را احاطه کرده است، بندر خودش و سیستم امنیتی خودش را دارد. کلیسا دارد. جواز رفت‌وآمد خودش را دارد. با یک منطقه پرواز ممنوع احاطه شده است. حتی برای خودش پاسگاه مرزی دارد."

 

او اضافه می‌کند که "کشوری دیگر در داخل روسیه است. و در این کشور تزاری ابدی بر تخت نشسته است. پوتین."

 

پسکوف به خبرگزاری دولتی روسیه گفت ادعاهای مطرح‌شده در این ویدیو "صحت ندارد" و رئیس‌جمهور "هیچ قصری ندارد".

 

او یک قدم دیگر جلوتر رفت و تاکید کرد که رئیس‌جمهور هر سال دارایی‌های خود را گزارش می‌کند. به گفته او "این ادعاها هیچ پایه و اساسی ندارند. مهملی بیش نیستند... هیچ ارزشی ندارند."

 

در پایان این ویدیو از مردم خواسته شد به خیابان‌ها بروند.  ناوالنی می‌گوید "اگر ۱۰ درصد ناراضی‌ها به خیابان بیایند، دولت دیگر جرات نخواهد کرد در انتخابات تقلب کند."

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------