جو بایدن بودجه ۶ تریلیون دلاری پیشنهادی خود را ارائه کردجو بایدن،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا بودجه ۶ تریلیون دلاری خود را که تا حدی از افزایش مالیات ثروتمندان آمریکایی تامین می‌شود، ارائه کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از بی بی سی، در این بودجه ۷۱۵ میلیارد دلار برای وزارت دفاع آمریکا در نظر گرفته شده است.این بودجه سالانه یک تریلیون دلار به کسر بودجه هنگفت آمریکا می‌افزاید. این بودجه عظیم برنامه‌های خدمات اجتماعی مانند مهدکودک‌های دولتی، و یارانه‌ای هنگفت برای پرستاری از کودکان و مرخصی با حقوق ضمانت شده را در بر می‌گیرد.

 

جمهوری‌خواهان این بودجه را سرسام‌آور و دیوانه‌وار خوانده‌اند.

 

بودجه پیشنهادی دولت آمریکا در عین حال شامل نوسازی زیرساخت‌ها نیز می‌شود و عملا تصویری از اولویت‌های جو بایدن را به دست می‌دهد و رویکرد او را برای گسترش دولت و افزایش بودجه هویدا می‌کند.

 

بایدن گفته است که بودجه‌اش مستقیما بر مردم آمریکا سرمایه‌گذاری می‌کند و اقتصاد کشور را تقویت می‌کند و به نفع سلامت مالی درازمدت کشور است.

 

در این بودجه بخش‌هایی برای راه سازی، پل سازی، گسترش اینترنت با پهنای باند بالا و لوله کشی آب در نظر گرفته شده است.

 

افزایش بودجه درعین حال شامل ۱۰۹ میلیارد دلار برای دو سال کالج رایگان و ۲۰۰ میلیارد دلار در طول ۱۰ سال برای مهدکودک رایگان برای تمامی کودکان سه و چهار ساله می‌شود.

 

حتی با طرح‌هایی که دموکرات‌ها برای افزایش مالیات و درآمدزایی دارند این بودجه سطح بدهی ملی آمریکا را در سال‌های آینده به بالاترین حد خود در چند سال آینده خواهد رساند.

 

کنگره تا پایان ماه سپتامبر وقت دارد تا بودجه تازه را تصویب کند و تصویب نشدن بودجه تا این تاریخ دولت را به حالت نیمه‌تعطیل درخواهد آورد.

 

این در حالی است که پنتاگون برای هزینه‌های دفاعی سال مالی ۲۰۲۲ میلادی، ۷۱۵ میلیارد دلار بودجه درخواست کرده که ۵۲۲ میلیون دلار آن هزینه برنامه آموزش و تجهیز در عراق و سوریه است.

 

بودجه دفاعی درخواستی دولت بایدن برای سال مالی ۲۰۲۲ میلادی، ۱۱.۳ میلیارد دلار بیشتر از بودجه دفاعی ۲۰۲۱ است.

 

اگر "بودجه اضطراری" ۱۸.۶ میلیارد دلاری برای هزینه‌های دفاعی ۲۰۲۰ را نادیده بگیریم، در صورتی که بودجه درخواستی بایدن برای سال مالی ۲۰۲۲ تصویب شود، بالاترین بودجه دفاعی در ۵ سال گذشته خواهد بود.

 

علاوه بر حمایت از تلاش‌های دولت فدرال در مقابله با پاندمی کرونا، چین هدف اصلی بودجه سنگین نظامی آمریکا است.

 

در طرح بازدارندگی اقیانوسیه که توسط دولت بایدن به کنگره ارائه شده، برای مقابله و مهار چین در منطقه هند-اقیانوسیه، ۵.۱ میلیارد دلار بودجه درخواست شده است.

 

یکی از موارد قابل توجه در درخواست بودجه، برنامه آموزش و تجهیز در عراق و سوریه به عنوان بخشی از برنامه مبارزه با داعش بود.

 

در درخواست دولت بایدن، ۳۴۵ میلیون دلار از بودجه ۵۲۲ میلیون دلاری برای نیروهای امنیتی عراق و ۱۷۷ میلیون دلار نیز برای "گروه‌ها و اشخاص شناسایی شده در سوریه"، از جمله گروه پ.ک.ک/ی.پ.گ مطالبه شده است.

 

علاوه بر این، بودجه‌ای تحت عنوان حمایت از امنیت مرزی سوریه و کشورهای همسایه، ۳۷۰ میلیون دلار اختصاص یافت که ۱۵۰ میلیون دلار آن به اردن و ۲۲۰ میلیون دلار به سایر کشورها ارائه خواهد شد.

 

در بودجه دفاعی ۲۰۲۰، بودجه‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار به گروه‌های مورد حمایت آمریکا در سوریه از جمله پ.ک.ک/ی.پ.گ و ۳۰۰ میلیون دلار برای امنیت مرزها اختصاص یافته بود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------