آخرین اخبار بین الملل


زلنسکی ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

اعتراض زلنسکی به هراس‌افکنی بیش از حد آمریکا بر سر اقدامات روسیه

رئیس‌جمهوری اوکراین یک جنگ تمام‌عیار با روسیه را بعید ندانست، اما گفت کی‌یف همچون کشتی تایتانیک در حال غرق شدن نیست و واشنگتن و رسانه‌های…

ترامپ: بایدن کودکان را در مدارس مغزشویی می‌کندترامپ،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
رئیس‌جمهور سابق آمریکا در مقاله‌ای مدعی شده رئیس‌جمهور فعلی این کشور کودکان را در مدارس مغزشویی می‌کند.

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در یادداشتی مدعی شده «جو بایدن»، رئیس‌جمهور فعلی این کشور کودکان را در مدارس مغزشویی می‌کند.

 

ترامپ در یادداشتی که روز جمعه در پایگاه Real Clear Politics منتشر شده نوشته است: «نخستین وعده جو بایدن به عنوان نامزد انتخاباتی این بود که آمریکا را متحد کند. با وجود این، اولویت نخست او در نخستین ماه‌های حضور در کاخ سفید به عنوان رئیس‌جمهور ایجاد تفرقه در کشورمان بر اساس نژاد و جنسیت بوده است.»

 

او در ادامه نوشته است: «برای این مصداقی روشن‌تر از تلاش‌های جدید دولت بایدن برای تلقین سمی‌ترین و ضدآمریکایی‌ترین تئوری‌ها به کودکان دبستانی نمی‌توان یافت. برای آمریکایی‌ها مهم است بدانند چنین برنامه‌ای از کجا نشأت می‌گیرد، چه نتیجه‌ای خواهد داشت و مهم‌تر از همه چطور می‌توانیم آن را متوقف کنیم».

 

دونالد ترامپ که در دوران ریاست‌جمهوری محور برنامه‌اش را سیاست «اول آمریکا» قرار داده بود در ادامه این یادداشت نوشته است: «چندین دهه است که چپ‌های آمریکاستیز دیدگاهی درباره آمریکا را ترویج می‌کنند که تاریخ، فرهنگ، رسومات و اسناد اولیه ما را به منفی‌ترین شکل ممکن به تصویر می‌کشند. با وجود این، طی سال‌های اخیر، این تلاش کاملاً غیرطبیعی از مرحله‌ای که به کودکان گفته شود تاریخشان شرارت‌آمیز است به مرحله‌ای رسیده که به آنها یاد داده می‌شود که آمریکایی‌ها شیطان هستند.»

 

ترامپ نوشته است: «در کلاس‌های درس در سراسر این کشور، دانش‌آموزان در معرض برنامه‌هایی موسوم به "نظریه‌های انتقادی به نژادها" قرار داده می‌شوند که هدف آن شستشوی مغزی دانش‌آموزان با دگم‌های ذهنی احمقانه چپ‌گراها است. واقعیت کلیدی درباره این دکترین تحریف‌شده این است که این برنامه‌ها کاملاً با آنچه آمریکایی‌‌های نرمال از هر نژادی می‌خواهند بچه‌هایشان بیاموزند متناقض و متضادند.»

 

دونالد ترامپ در ادامه این یادداشت خواستار آموزش آنچه به ادعای او عظمت آمریکا است به کودکان در مدارس شده است. او می‌نویسد: «به جای کمک کردن به کودکان برای کشف اینکه آمریکا عظیم‌ترین، منعطف‌ترین و سخاوتمندترین ملت تاریخ است این برنامه به کودکان آموزش می‌دهد که آمریکا به صورت سیستماتیک شیطانی است و قلب مردمان ما آکنده از نفرت و شرارت است. به جای آموزش دادن رویای زیبای مارتین لوتر کینگ مبنی بر اینکه کودکانمان باید به خاطر محتوای شخصیتشان مورد قضاوت قرار گیرند نه رنگ پوستشان،  تئوری شرورانه چپ‌گراها به تبلیغ این ایده می‌پردازد که قضاوت درباره افراد بر اساس رنگ پوست آنها در واقع ایده خوبی است.»

 

دونالد ترامپ در جای دیگری از این مقاله مشخص کرده این مقاله را در واکنش به یک دستورالعمل مورد تأیید دولت بایدن برای گنجاندن نظریه‌های مبتنی بر نگاه انتقادی به مسائل نژادی نگاشته است. 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------