آخرین اخبار بین الملل


وزیر دفاع آمریکا،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

وزیر دفاع آمریکا: درگیری درباره اوکراین قابل اجتناب است؛ هنوز زمان برای دیپلماسی وجود دارد

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا (پنتاگون) همزمان با افزایش تنش ها میان آمریکا و اروپا با روسیه بر سر اوکراین اظهار داشت که درگیری قابل اجتناب…

تظاهرات شهروندان لبنانی پس از انصراف حریریاعتراضات در لبنان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
منابع خبری از تظاهرات شهروندان لبنانی در مناطق مختلف این کشور و مسدود کردن جاده‌های مختلف پس از انصراف نخست‌وزیر مکلف از تشکیل دولت جدید این کشور خبر دادند.

به گزارش ایسنا، روزنامه القدس العربی اعلام کرد که ده‌ها شهروند لبنانی پس از اعلام انصراف سعد حریری از تشکیل کابینه دولت جدید این کشور با تظاهرات در مناطق مختلف جاده‌ها و خیابان‌های اصلی این مناطق را مسدود کردند.

 

طبق این گزارش، شهروندان معترض لبنانی با انصراف حریری و در اعتراض به اوضاع معیشتی نامناسب کشورشان جاده شهر الریاضه در غرب لبنان را با آتش زدن سطل‌های زباله مسدود کردند.

 

معترضان در این شهر اقدام به پرتاب سنگ به سمت نیروهای ارتش کردند و نیروهای ارتش نیز برای متفرق کردن آنها تیر هوایی شلیک کردند.

 

همچنین شاهدان عینی اعلام کردند که معترضان لبنانی اتوبان خلده به الناعمه در غرب بیروت را با آتش زدن تایر مسدود کردند.

 

خبرگزاری رسمی لبنان نیز اعلام کرد که معترضان چندین جاده را در منطقه البقاع مسدود کردند.

 

اعتراضات به انصراف حریری به شهرهای جنوبی لبنان نیز کشیده شده و معترضان چندین جاده را در شهر "صور"  و "صیدا" مسدود کردند و به چندین رستوران خسارت وارد کردند.

 

شهروندان معترض لبنانی در شمال این کشور نیز دست به تظاهرات زدند و در اعتراض به انصراف حریری از تشکیل کابینه و اوضاع اقتصادی نامناسب کشورشان جاده "الضنینه" به "طرابلس" را با آتش زدن تایر مسدود کردند.

 

نخست‌وزیر مکلف لبنان شب گذشته پس از دیدار با میشل عون، رئیس جمهوری این کشور از تشکیل دولت انصراف داد و افزود: خدا لبنان را کمک کند.

 

حریری پس از اعلام انصراف از تشکیل کابینه تاکید کرد: با رئیس‌جمهوری ملاقات کردم و ما رایزنی‌هایی درباره تشکیل دولت داشتیم و میشل عون خواستار اصلاحاتی ریشه‌ای و اساسی در ترکیب کابینه شد. ما مسائل مربوط به اعتماد و تعیین وزیران مسیحی را بررسی کردیم و مشخص است موضع او تغییری نکرده و ما قادر به توافق با هم نخواهیم بود.

 

با گذشت حدود ۱۱ ماه از استعفای دولت «حسان دیاب» در پی انفجار بندر بیروت، نیروهای سیاسی لبنان هنوز نتوانسته‌اند بر تشکیل دولت در این کشور به توافق برسند.

 

این در حالی است که لبنان گرفتار یکی از دشوارترین بحران های اقتصادی در تاریخ این کشور است.

 

اعتراضات در لبنان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
اعتراضات در لبنان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
اعتراضات در لبنان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------