دیپلمات آمریکایی: کره شمالی از تنش‌زایی بیشتر خودداری کندسونگ کیم،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
نماینده آمریکا در امور کره شمالی به سئول سفر کرده تا گفت‌وگوها با همتای خود در کره جنوبی با هدف ازسرگیری مذاکرات خلع سلاح اتمی پیونگ‌یانگ را پیگیری کند.

به گزارش فارس، «سونگ کیم» نماینده آمریکا در امور کره شمالی روز شنبه و در بحبوحه بن‌بست مذاکرات خلع سلاح اتمی شبه‌جزیره کره و تنش بر سر آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی، وارد سئول شد.

 

خبرگزاری «رویترز» در این‌باره گزارش داد: «سفر کیم چند روز پس از شلیک موشک بالستیک جدید از زیردریایی توسط کره شمالی انجام شد که انتقاد واشنگتن را برانگیخت و خواستار بازگشت به مذاکرات با هدف خلع سلاح اتمی پیونگ‌یانگ در ازای کاهش تحریم‌های آمریکا شد».

 

کیم، پس از مذاکرات با همتایان خود از کره جنوبی و ژاپن در واشنگتن، از کره شمالی خواست «از تنش‌زایی بیشتر خودداری کرده و در گفت‌وگوی پایدار و اساسی شرکت کند».

 

وی پس از ورود به کره جنوبی گفت که مشتاقانه منتظر است تا مذاکرات سازنده با همتای خود در سئول را ادامه دهد، اما از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

 

ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی بامداد سه‌شنبه در جریان آزمایشی جدید، موشک بالستیکی را به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------