ائتلاف الفتح: اگر نتایج نهایی انتخابات یکسان باشد، گزینه‌های دیگری را انتخاب می‌کنیمرهبر ائتلاف الفتح،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
ائتلاف الفتح روز شنبه فاش کرد که گزینه‌های اعلام نشده دیگری نیز وجود دارند که پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات، درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

به گزارش ایسنا، «محمد البیاتی» رهبر ائتلاف الفتح در بیانیه‌ای به خبرگزاری «المعلومه» گفت: طبق مستندات، شکی در بروز تقلب در انتخابات وجود ندارد و تصمیم شورای عالی قضایی در این باره فصل الختام است.

 

البیاتی خاطرنشان کرد: ادله متعلق به احزاب در مقابل رسانه‌ها و مطبوعات و یا از طریق درگاه مرجع عالی قابل افشا است.

 

رهبر ائتلاف الفتح خاطرنشان کرد: مدارکی که احزاب و گروه‌های سیاسی در اختیار دارند، ممکن است در رسانه‌ها و مطبوعات و یا از طریق مرجعیت عالیقدر فاش شود.

 

وی افزود: همه احزاب با تفاهمات کنونی خود، جز پس از انجام مذاکرات توافقی در داخل منزل شیعیان و سپس توافق با سنی‌ها و کردها، نمی‌توانند ائتلافی انجام دهند.

 

گروه‌های سیاسی شیعه عراق از قوه قضائیه خواستند تمامی اعتراضات به نتایج انتخابات پارلمانی رسیدگی کند.

 

گروه های سیاسی شیعی عراق در این بیانیه انتخابات پارلمانی عراق و نتایج آن را رد کردند و از قوه قضائیه خواستند اولا تمامی اعتراضات را بررسی کند، دوما اتلاف عامدانه صدها هزار آرای رای‌دهندگان را متوقف کند و در نهایت بازشماری دستی همه آرا را بر اساس معیارهای واقعی انجام دهد.

 

کمیساریای عالی انتخابات عراق روز شنبه در بیانبه کوتاهی اعلام کرد، شمارش دستی آرا در مراکز رای گیری مورد مناقشه در الکرخ بغداد پایان یافت و نتایج ۱۰۰درصد مطابقت دارد.

 

همچنین این نهاد روز جمعه اعلام کرد، شمارش دستی آرا در مراکز رای گیری مورد اعتراض در دو استان میسان و دیالی و نیز الرصافه در بغداد پایان یافت.

 

کمیساریای عالی انتخابات عراق اعلام کرد، این کار در حضور نمایندگان نامزدهایی که اعتراض داشتند و نیز ناظران بین‌المللی و نمایندگان اصحاب مطبوعات انجام شد و نتیجه به هیئت کمیسیون‌ها ارائه خواهد شد تا توصیه‌های مناسب را انجام دهند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------