بیانیه صدر درباره حوادث پارلمان عراق؛ فرصتی طلایی به دست آمدهمقتدی صدر،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
رهبر جریان صدر درباره حوادث اخیر پارلمان عراق گفت این حوادث فرصتی برای تغییر بنیادین نظام سیاسی، قانون اساسی و انتخابات است.

به گزارش فارس، سید مقتدی الصدر رهبر جریان صدر عراق بعد از ظهر امروز یکشنبه، حضور آشوب‌طلبانه طرفدارانش در پارلمان عراق را «انقلاب مسالمت‌آمیز» و «فرصتی طلایی» توصیف کرد. 

 

الصدر در پیامش گفت، «انقلاب مسالمت‌آمیزی که منطقه سبز بغداد را آزاد کرد، فرصت طلایی برای تمامی کسانی است که آتش ظلم و تروریسم، فساد، اشغالگری و وابستگی آنان را سوزانده است».

 

الصدر گفت: همه آرزوی من این است که فاجعه از دست رفتن نخستین فرصت طلایی سال ۲۰۱۶ تکرار نشود. بله، این یک فرصت دیگر برای از بین بردن تاریکی، فساد، انحصار قدرت، وابستگی به خارج و فرقه‌گرایی است که از زمان اشغال آن تا به امروز، بر روی سینه عراق چنبره زده است».

 

وی اشغال پارلمان عراق را «فرصت بزرگی برای تغییر بنیادین نظام سیاسی، قانون اساسی و انتخابات» دانست و گفت، «انتخاباتی که اگر به سود دولت پنهان تغییر داده شود آزاد و سالم است. اما اگر سالم باشد و فاسدان را کنار بزند، میگویند تقلب شده...».

 

رهبر جریان صدر گفت که «بین عراق سرافراز و عراق وابسته‌ که در آن افراد فاسد و دنباله‌رو حکومت می‌کنند و تحت تأثیر شرق و غرب قرار دارند»، یکی را انتخاب کند.

 

صدر با بیان اینکه «در آن صورت، باید بر پایان عراق که نزدیک است، اشک ریخت»، ادعا کرد: هر کس ندای اصلاح را بشنود و به آن کمک نکند، اسیر خشونت، شبه‌نظامیان، ربایش، تطمیع، تهدید، فقر و خواری خواهد شد.

 

وی از عشایر و نیروهای امنیتی هم خواست که به طرفدارانش که وی آنان  را انقلابیون نامید، بپیوندند و مدعی شد: اگر فرصت را از دست دادید، مرا سرزنش نکنید؛ زیرا من شما را به چیزی دعوت می‌کنم که به صلاح خودتان و نجات میهنتان است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------