تل‌آویو: ایران پشت حمله موشکی و پهپادی دیروز به دو کشتی اسرائیلی قرار دارد/ ادامه جنگ در غزه تا دو ماه دیگرسخنگوی کابینه اسرائیل،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
سخنگوی کابینه رژیم صهیونیستی با اشاره به حملات موشکی و پهپادی یمن به ۲ کشتی اسرائیلی، مدعی شد ایران پشت این حملات قرار دارد.

به گزارش ایسنا، «آویر جندلمان» سخنگوی کابینه رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) و در یک نشست خبری مدعی شد حماس توافق آتش‌بس را نقض کرد و ترجیح می‌دهد که به اسیر کردن اسرائیلی‌ها ادامه دهد.

 

این مقام صهیونیستی همچنین گفت روز گذشته (یکشنبه) ارتش یمن ۲ کشتی را هدف حملات موشکی قرار دادند و یکی از آن‌ها آسیب جزئی دید.

 

سخنگوی نیروهای مسلح یمن، یکشنبه شب از حمله به ۲ کشتی صهیونیستی در باب المندب خبر داد و اعلام کرد که کشتی نخست با یک موشک دریایی و کشتی دوم با یک پهپاد هدف حمله قرار گرفت.

 

سرتیپ «یحیی سریع» تاکید کرد ارتش یمن تا توقف جنگ و جنایات وحشیانه علیه غزه، به هدف قرار دادن کشتی‌های صهیونیستی در دریای سرخ و عرب ادامه خواهد داد.

 

سخنگوی کابینه رژیم صهیونیستی در ادامه اظهارات خود، مدعی شد ایران پشت این حمله قرار دارد.

 

او همچنین مدعی شد: حملات حوثی‌ها (انصارالله یمن) نشان‌دهنده میزان تهدیدی است که ایران برای ما (رژیم صهیونیستی) و جامعه بین‌المللی دارد.

 

اسرائیل: جنگ با همین شدت تا 2 ماه دیگر ادامه دارد

یوآو گالانت وزیر دفاع اسرائیل گفت که جنگ در غزه با شدت فعلی تا ۲ ماه دیگر ادامه خواهد داشت.

 

گالانت ادامه داد که پس از آن اسرائیل برای چند ماه دیگر در غزه می‌جنگد تا عملیات پاکسازی را انجام دهد.

 

وی مدعی شد تنها راهی که اسرائیل هر گونه مذاکرات با حماس را از سر بگیرد این است که این گروه توافق اصلی را انجام دهد و 15 زن و دو کودک دیگر که در اسارت دارد را بدون هیچ پیش شرط و درخواست هیچ چیز در قبال آن، بازگرداند.

 

گالانت ادعا کرد: تنها راه (مواجهه) با حماس استفاده از نیروی زور است. در نهایت آنها چیزی به شما خواهند داد. حماس دو گزینه دارد؛ در تونل‌ها یا روی سطح زمین نابود شود یا بدون شرط تسلیم شود.

 

وزیر دفاع اسرائیل بیان کرد که اهداف اسرائیل برای جنگ کشتن یحیی سنوار رهبر حماس در غزه و معمار حمله 7 اکتبر، شکستن زنجیره فرماندهی حماس و حصول اطمینان از حضور حماس در غزه به عنوان یک سازمان نظامی است.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------