اتحادیه اروپا به دنبال اعمال تحریم‌های جدید در رابطه با جنگ غزه استتحریم های اتحادیه اروپا علیه غزه،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
وزرای خارجه اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) اقدامات احتمالی در واکنش به درگیری رژیم صهیونیستی علیه مقاومت فلسطین را بررسی می‌کنند که از جمله شامل تحریم امور مالی حماس و ممنوعیت سفر برای شهرک‌نشینان صهیونیستی می‌شود که مسبب خشونت‌ها در کرانه باختری هستند.

به گزارش ایسنا، در نشست بروکسل علاوه بر این مساله، وزرای ۲۷ کشور اتحادیه اروپا همچنین با همتای اوکراینی خودشان، دیمیترو کولبا، در مورد کمک‌های امنیتی آینده به کی‌یف صحبت خواهند کرد.

 

در حالی که مقامات اتحادیه اروپا اصرار دارند کمک به اوکراین برای دفع حمله روسیه همچنان اولویت اصلی است، فوران جنگ میان رژیم صهیونیستی و گروه فلسطینی حماس این نهاد را وادار کرده تا دوباره روی «خاورمیانه» تمرکز کند. این جنگ، اختلافات دیرینه و عمیق میان کشورهای اتحادیه اروپا را در مورد درگیری رژیم صهیونیستی و فلسطینیان آشکار کرده است.

 

این وزیران تلاش دارند تا زمینه مشترکی پیدا کنند و روی پیش‌نویسی از سرویس دیپلماتیک اتحادیه اروپا تمرکز دارند که طیف گسترده‌ای از گام‌های احتمالی بعدی را مشخص می‌کند. در حال حاضر حماس در فهرست «سازمان‌های تروریستی» اتحادیه اروپاست، بدین معنا که هرگونه اعتبار مالی یا دارایی که در اتحادیه اروپا دارد، باید بلوکه شود.

 

اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام کرد که محمد الضیف، فرمانده کل گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس و مروان عیسی، معاون او را به فهرست افراد تحت تحریم خود اضافه کرده است. اما پیش‌نویسی که رویترز مشاهده کرده، نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا می‌تواند با هدف قرار دادن منابع مالی حماس و اطلاعات نادرست، از این هم فراتر برود.

 

به گزارش رویترز، کشورهای اتحادیه اروپا از جمله فرانسه و آلمان گفته‌اند که برای پیشبرد چنین پیشنهادهایی با یکدیگر همکاری می‌کنند. این پیش‌نویس پیشنهاد می‌کند که واکنش اتحادیه اروپا می‌تواند شامل ممنوعیت سفر به اتحادیه اروپا برای افراد مسئول و سایر تحریم‌ها برای نقض حقوق بشر باشد.

 

فرانسه ماه گذشته گفت که اتحادیه اروپا باید چنین اقداماتی را در نظر بگیرد. همچنین الکساندر دکرو، نخست‌وزیر بلژیک به تازگی گفت که شهرک‌نشینان افراطی صهیونیست در کرانه باختری از ورود به بلژیک منع خواهند شد.

 

به گفته دیپلمات‌ها، دستیابی به اتفاق‌نظر لازم برای ممنوعیت‌های اتحادیه اروپا دشوار است، زیرا کشورهایی نظیر اتریش، جمهوری چک و مجارستان از متحدان سرسخت رژیم صهیونیستی هستند. اما بسیاری می‌گویند که تصمیم اخیر ایالات متحده در مورد ممنوعیت صدور روادید برای صهیونیست‌های درگیر در خشونت‌ها در کرانه باختری، می‌تواند کشورهای اتحادیه اروپا را تشویق به انجام اقدامات مشابه کند.

 

ایرلند برای تحریم‌ها علیه تل‌آویو فشار می‌آورد

 

در همین حال مایکل مارتین، وزیر امور خارجه و دفاع ایرلند گفت که قرار است در نشست امروز وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌ها علیه رژیم صهیونیستی فشار بیاورد.

 

اعمال تحریم‌های اقتصادی و مسافرتی علیه صهیونیست‌هایی که به خشونت متوسل شدند و در شهرک‌های غیرقانونی در کرانه باختری اشغالی سکونت دارند، در این نشست در بروکسل مورد بحث قرار خواهد گرفت. در شرایطی که خشونت شهرک‌نشینان افزایش می‌یابد، حدود ۷۰۰۰۰۰ شهرک‌نشین صهیونیست به طور غیرقانونی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین زندگی می‌کنند.

 

به گزارش آیریش‌اگزماینر، سخنگوی وزیر خارجه ایرلند گفت: ما فکر می‌کنیم که باید تحریم‌هایی وجود داشته باشد زیرا این شهرک‌سازی‌ها راه‌حل دو دولتی را تضعیف می‌کند. اما دولت مواظب است که کشورمان در موضوع شهرک‌نشینان غیرقانونی و بمباران غزه توسط اسرائیل به "صدای تنها" تبدیل نشود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------