هشدار آمریکا به اسرائیل درخصوص حمله به حزب الله/ فرمانده ارشد حماس ترور شدحمله اسرائیل به لبنان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
یک مقام ارشد نظامی آمریکا به اسرائیل هشدار داد هرگونه حمله اسرائیل به لبنان، با خطر پاسخ ایران مواجه است و در صورت تشدید یک جنگ بزرگ، آمریکا نخواهد توانست آن طور که در جریان عملیات "وعده صادق" از اسرائیل حمایت کرد، در چنین جنگی از آن دفاع کند.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژنرال "چارلز کیو براون" رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده، روز یکشنبه گفت که حمله نظامی اسرائیل به لبنان، پاسخ ایران در دفاع از حزب الله را در پی دارد و جنگ گسترده تری را آغاز می کند که می تواند نیروهای آمریکایی در منطقه را در معرض خطر قرار دهد. 

 

ارتش اسرائیل اخیرا اعلام کرده که در بحبوحه تشدید تنش های مرزی بین اسرائیل و حزب الله، طرح های عملیاتی حمله به لبنان در کابینه جنگ، تایید شده است. 

 

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا همچنین گفت که در صورت حمله اسرائیل به حزب الله و واکنش ایران، آمریکا به احتمال زیاد قادر به دفاع از اسرائیل نخواهد بود و نیروهای آمریکایی برای تقویت چتر دفاع هوایی اسرائیل به چالش کشیده خواهند شد.

 

این ژنرال نیروی هوایی آمریکا در عین حال مدعی شد که ایران "بیشتر از گروه حماس در غزه به حمایت از حزب الله تمایل دارد"، "به ویژه اگر آنها احساس کنند که حزب الله به طور قابل توجهی در معرض تهدید است."

 

براون گفت که ایالات متحده همانطور که به اسرائیل در مقابله با رگبار موشک ها و پهپادهای ایرانی در آوریل کمک کرد، این بار در صورت وقوع جنگ بین اسرائیل و حزب الله به احتمال زیاد نمی تواند به تل آویو کمک کند تا از خود در برابر یک جنگ گسترده تر با حزب الله دفاع کند. 

 

او گفت که دفع موشک‌های کوتاه‌بردی که حزب‌الله به طور معمول از مرز اسرائیل شلیک می‌کند، دشوارتر است.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا ایالات متحده موقعیت نیروهای خود را در منطقه تغییر داده است تا اطمینان بیشتری از محافظت از آنها داشته باشد، گفت که ایمنی نیروها در تمام مدت یک اولویت بوده است و خاطرنشان کرد که از فوریه به بعد هیچ پایگاه آمریکایی مورد حمله قرار نگرفته است.

 

به گفته براون، ایالات متحده به گفتگو با رهبران اسرائیلی ادامه می دهد و نسبت به گسترش درگیری ها هشدار می دهد.

 

او گفت:" یک پیام کلیدی که به آنها (اسرائیل) منتقل می‌شود این است که  به عواقب هر نوع عملیات در لبنان فکر کنند و اینکه چگونه ممکن است این عملیات انجام شود و چگونه نه تنها بر منطقه، بلکه بر نیروهای ما در منطقه تاثیر می‌گذارد."

 

مقامات پنتاگون گفته اند که "لوید آستین" وزیر دفاع آمریکا همچنین در تماس تلفنی اخیر با همتای اسرائیلی خود، نگرانی های خود را در مورد درگیری گسترده تر در منطقه در صورت جنگ با حزب الله، مطرح کرده است.

 

سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنرانی هفته گذشته خود گفت که رهبران گروه‌های مختلف مقاومت در منطقه به حزب الله پیشنهاد ارسال دهها هزار نیرو برای دفاع از آنها در برابر حمله اسرائیل را داده اند، اما او افزود که حزب الله خود بیش از 100 هزار نیروی آماده جنگ دارد و در شرایط حاضر نیازی به نیروهای کمکی ندارد.

 

اسرائیل: محمدصلاح، فرمانده ارشد حماس را هدف قرار دادیم 

دیده بان ایران | ارتش اسرائیل روز دوشنبه از هدف قرار دادن محمد صلاح، از فرماندهان ارشد حماس و مسئول بخش توسعه تسلیحاتی این گروه خبر داد.

 

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است: «صلاح مسئول پروژه توسعه تسلیحات استراتژیک برای سازمان حماس بود و او فرماندهی تعدادی از جوخه‌‌های حماس را که روی توسعه سلاح کار می‌کردند، بر عهده داشت.»

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------