انتقاد بولتون از تلاش‌های واشنگتن برای محدود کردن واکنش تل‌آویواخبار،اخبار جدید،اخبار روز
مشاور سابق امنیت ملی آمریکا از تلاش‌های واشنگتن برای محدود کردن واکنش تل‌آویو انتقاد کرد.

 به گزارش ایسنا؛ جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا، از جو بایدن به دلیل اعمال فشار فراوان بر اسرائیل برای اجتناب از اقدام نظامی گسترده‌ علیه ایران انتقاد کرد.

 

در روز جمعه ریزپرنده‌هایی در آسمان اصفهان مشاهده شدند که توسط سامانه‌های پدافند هوایی ایران، سرنگون شدند. این حادثه که به اسرائیل نسبت داده می‌شود، پس از آن اتفاق افتاد که ایران هفته گذشته در پاسخ به حمله به کنسولگری تهران در سوریه، مواضع اسرائیل را با موشک و پهپاد هدف قرار داد.

 

بولتون روز جمعه در یک برنامه رادیویی گفت: «فکر می‌کنم کاری که اسرائیل کرد، خوب بود. به عقیده من آن‌ها از سوی دولت بایدن تحت‌فشار بسیار زیادی بودند که اقدام بزرگ‌تری انجام ندهند... درک می‌کنم که در موقعیت دشواری بودند».

 

او در ادامه با بیان اینکه «برخی چهره‌ها در کابینه جنگ اسرائیل هم از واکنش اسرائیل راضی نبودند»، واکنش اسرائیل را نشانه خوش‌شانسی ایران دانست و گفت: «گفته می‌شود بنی گانتس، رهبر اپوزیسیون خواستار بیش از این‌ها بود. من هم فکر می‌کنم باید شدیدتر عمل می‌کردند. فکر می‌کنم ایران در این مورد خیلی خیلی خوش‌شانس بود».

 

اسرائیل از زمان حمله موشکی ایران تا روز حادثه در اصفهان، ادعاهای گزافی درباره واکنش احتمالی خود طرح می‌کرد و مدعی بود که پاسخ درشتی به حمله تلافی‌جویانه ایران خواهد داد.

 

به گزارش روزنامه آمریکایی هیل، «تحلیلگران بر این باورند واکنش اسرائیل به این دلیل آن است که اسرائیل سعی دارد تنش‌های خود با ایران را کنترل کرده و از رویارویی با این کشور خودداری کند».

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------