آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,مادورو

مادورو: الیوت آبرامز به همسرم پیشنهاد کرده که در ازای طلاق از حمایت بی قید و شرط آمریکا برخوردار می شود

رییس جمهوری ونزوئلا فاش کرد که الیوت آبرامز نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا و ایران به همسر وی پیشنهاد کرده که در ازای طلاق از مادورو…


پیش‌بینی فاکس نیوز از فرجام استیضاح ترامپاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
تحلیلگر تارنمای فاکس نیوز با اشاره به جنجال سیاسی در واشنگتن درباره استیضاح "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد اکثریت جمهوریخواه سنا تا آخرین لحظه در کنار ترامپ می‌ایستند و طرح دموکرات‌ها را برای برکناری رئیس جمهوری آمریکا ناکام خواهند گذاشت.

"هری کازیانیس" تحلیلگر محافظه کار در مقاله ای برای فاکس نیوز نوشت با وجود اکثریت جمهوریخواه سنای آمریکا، استیضاح ترامپ به برکناری وی منجر نخواهد شد.

 

وی تصریح کرد: درک اینکه دموکرات‌ها فرصتی برای جمع آوری ۶۷ رای در سنا برای محکومیت ترامپ ندارند، سخت نیست؛ زیرا دموکرات  به حمایت ۲۰ سناتور جمهوری خواه نیاز دارند تا بتوانند ترامپ را برکنار کنند.

 

این تحلیلگر سیاسی افزود: موضوع استیضاح، جنجالی و چشمگیر به نظر می رسد اما به اطمینان ترامپ آن را به عنوان نشان افتخار مطرح کرده تا هوادارانش را با شتاب بیشتری برای پیروزی در انتخابات سال ۲۰۲۰ بسیج کند.

 

کازیانیس پیش‌بینی کرد ترامپ با قدرت بیشتری از کارزار استیضاح خارج خواهد شد و ادامه داد: هر چیزی که به ترامپ آسیب نرساند ، فقط او را قوی تر خواهد کرد.

 

مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت دموکرات‌ها پس از افشای مکالمه تلفنی ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین، به صورت رسمی تحقیقات اولیه برای استیضاح ترامپ را آغاز کرده است.

 

شکایت یک کارمند اطلاعاتی افشاگر به بازرس کل نهادهای اطلاعاتی آمریکا درباره مکالمه تلفنی ترامپ با «ولادیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین در کانون تحقیقات دموکرات‌ها قرار گرفته است.

 

اخبار منتشر شده حاکی است که ترامپ در جریان مکالمه تلفنی با رئیس جمهوری اوکراین که چندی پیش انجام شده، طرف اوکراینی را برای انجام تحقیقات در مورد «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و پسرش «هانتر» به اتهام فساد مالی، تحت فشار قرار داده است.

 

این تماس تلفنی، زمینه شکایت یک افشاگر از بدنه دولت را فراهم کرد و اکنون ترامپ را با خطر استیضاح روبه‌رو کرده است.

 

آدام شف رئیس کمیته اطلاعات به همراه روسای کمیته نظارت و کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه احضارنامه ای برای دستیابی به اسنادی از «رودی جولیانی» وکیل شخصی ترامپ صادر کردند.

 

کنگره آمریکا بر اساس قانون اساسی این کشور اجازه دارد که رئیس جمهوری را پیش از به پایان رسیدن دوره چهار ساله از کار برکنار کند به شرطی که به اعضای کنگره ثابت شود رئیس‌جمهوری به یکی از این موارد متهم است: خیانت، رشوه و سوء‌استفاده از قدرت. ترامپ به دلیل سوء‌استفاده از قدرت در آستانه استیضاح است.

 

آدام شف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا روز یکشنبه هفتم مهر ماه اعلام کرد که کنگره به دنبال دسترسی به تماس‌های تلفنی ترامپ با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه و سایر رهبران جهان است.

 

به نظر می رسد تحرکات ترامپ در حوزه سیاست خارجی آنچنان هنجارشکنانه بوده که کنگره چنین درخواستی ارائه کرده است. شف دلیل این درخواست را نگرانی‌ از احتمال به خطر افتادن امنیت ملی آمریکا عنوان کرده است.

 

برای حذف ترامپ از قدرت، ۶۷ نفر از ۱۰۰ عضو سنا باید به گناهکاری او رای دهند. جمهوریخواهان ۵۳ کرسی در سنا دارند که این تعداد برای دموکرات‌ها ۴۵ کرسی است. همچنین دو نماینده مستقل در این مجلس حضور دارند که به طور معمول موافق با دموکرات‌ها رای می‌دهند.

 

با این حال، «جف فلیک» سناتور جمهوریخواه سابق آمریکا هفته گذشته گفت که دستکم ۳۵ سناتور جمهوریخواه در صورت برخورداری از رای مخفی، به استیضاح ترامپ رای می‌دهند.

 

ایرنا

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------