X

آخرین اخبار بین الملل


اردوغان ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

اردوغان: دولت تروریستی اسراییل وحشیانه به مسلمانان فلسطینی حمله می کند

"رجب طیب اردوغان" رییس جمهوری ترکیه دیشب در حاشیه یک مراسم افطاری در شهر دیاربکر ترکیه با محکوم کردن حملات اسراییل به فلسطینی ها در شهر…

بایدن: آینده از آن سرمایه‌گذاری در انرژی پاک است/ راه حل مقابله با تغییرات آب و هوایی به روایت بلینکناخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
رئیس جمهوری آمریکا بر لزوم کاهش ۱.۵ درجه سانتی‌گراد از گرمای زمین تاکید کرد و گفت آینده از آن کسانی است که در انرژی پاک سرمایه‌گذاری کنند.

 جو بایدن روز پنج‌شنبه در نشست سران برخی از کشورها که با موضوع تغییرات آب و هوایی به میزبانی واشنگتن و به صورت مجازی برگزار شد، این مطلب را اظهار کرد.

 

وی افزود: می‌خواهم یک زیرساخت حیاتی برای تولید و استقرار فناوری پاک هم آنهایی که اکنون می‌توانیم داشته باشیم و هم آنهایی که در آینده اختراع خواهیم کرد، ایجاد کنم.

 

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: ایالات متحده منتظر نمی‌ماند. ما نه تنها در دولت فدرال، بلکه در شهرها و ایالت‌های سراسر کشور، در حال تصمیم‌گیری برای اقدام هستیم.

 

بایدن با اشاره به تاثیر این اقدام بر مشاغل کوچک، مشاغل بزرگ و کارگران آمریکایی، اضافه کرد: می‌بینم که کارخانجات ما در حال ساخت نسل بعدی وسایل نقلیه الکتریکی هستند و برق‌کاران در سراسر کشور برای ۵۰۰ هزار ایستگاه شارژ برقی در امتداد بزرگراه‌های ما نصب می‌کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه آمریکا تا پایان این دهه، انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را به نصف کاهش می‌دهد، گفت: این همان جایی است که ما به عنوان یک کشور پیش می‌رویم و این همان چیزی است که می‌توانیم برای نه تنها ایجاد رونق اقتصادی، بلکه برای سلامت و پاکی کل کره زمین انجام دهیم.

 

رئیس جمهوری آمریکا افزود: می‌دانید که این مراحل حداکثر تا سال ۲۰۵۰ امریکا را در مسیر اقتصاد بدون تولید گازهای گلخانه‌ای قرار می‌دهد اما واقعیت این است که آمریکا کمتر از ۱۵ درصد تولید گازهای گلخانه‌ای جهان را دارد.

 

بایدن ادامه داد: همه شما کاملا درک می‌کنید، هیچ کشوری نمی‌تواند این بحران را به تنهایی حل کند. همه ما و به ویژه آنهایی که بزرگترین اقتصادهای جهان را نمایندگی می‌کنیم؛ باید قدم برداریم.

 

وی اضافه کرد: کسانی که اقدام می‌کنند و سرمایه گذاری جسورانه‌ای بر مردم و آینده انرژی پاک انجام می‌دهند، مشاغل خوب فردا را به دست می‌آورند و اقتصادشان را مقاوم‌تر و رقابتی‌تر می‌سازند.

 

رئیس جمهوری آمریکا خاطرنشان کرد: دانشمندان به ما می‌گویند این دهه، تعیین‌کننده است. این دهه‌ای است که باید تصمیماتی اتخاذ کنیم که از بدترین پیامدهای بحران آب و هوایی جلوگیری کند.

 

بایدن تصریح کرد: ما باید سعی کنیم گرمای زمین را تا یک و نیم درجه سانتی‌گراد، کاهش دهیم. شما می‌دانید، جهان بیش از ۱.۵ درجه به معنای آتش سوزی‌های مکرر و شدیدتر، سیل، خشکسالی، امواج گرما و طوفان‌هایی است که جوامع را متلاشی می‌کند، زندگی و معیشت را از بین می‌برد و به طور فزاینده‌ای بر سلامت عمومی ما تأثیرات ناگوار می‌گذارد.

 

 وی تاکید کرد: این انکار ناپذیر است؛ کشورهایی که اکنون برای ایجاد صنایع آینده اقدامی قاطع انجام می‌دهند، کشورهایی خواهند بود که می‌توانند از مزایای اقتصادی رونق انرژی پاک آینده استفاده کنند.

 

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر اینکه ما باید برای مقابله با این چالش‌ها، سریع حرکت کنیم، گفت: ما برای میلیون‌ها آمریکایی در اینجا مشاغل خوبی ایجاد خواهیم کرد و پایه محکمی برای رشد آینده قرار می‌دهیم.

 

بایدن افزود: این می‌تواند هدف شما نیز باشد. این یک ضرورت اخلاقی و اقتصادی، یک لحظه خطر اما یک لحظه از امکانات فوق العاده است.

 

راه حل مقابله با تغییرات آب و هوایی به روایت بلینکن

 ایرنا نوشت:وزیر خارجه آمریکا مقابله با تغییرات آب و هوایی را نیازمند همکاری جمعی دانست و گفت: تغییرات اقلیم باعث شیوع بیماری، مهاجرت گسترده و درگیری می‌شود.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

آنتونی بلینکن روز پنج‌شنبه در افتتاحیه نشست سران برای تغییرات اقلیمی که به میزبانی جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به صورت مجازی برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.

 

وی افزود: این دولت قصد دارد بیش از هر چیز دیگری در تاریخ ایالات متحده برای مقابله با بحران آب و هوا انجام دهد. آنچه ایالات متحده می تواند در داخل کشور انجام دهد کمک قابل توجهی در کاهش ۱.۵ درجه سانتی‌گرادی گرمای زمین خواهد داشت.

 

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: مسلماً هیچ کشوری نمی‌تواند به تنهایی از پس این تهدید برآید. ما در این زمینه با هم هستیم و آنچه هر یک از کشورهای ما انجام می‌دهد یا نمی‌دهد، نه تنها مردم خودمان بلکه مردم دیگر را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

 

بلینکن اضافه کرد: هر یک از کشورهای ما در حال حاضر تأثیر تغییر اقلیم را تجربه کرده است و در حال بدتر شدن هستند؛ طوفان‌های مکرر و شدیدتر، طوفان‌های خشک بیشتر، سیلاب‌های بزرگتر، آوارگی، آلودگی و هزینه‌های بیشتر برای سلامتی.

 

وی اظهار کرد: تغییرات آب و هوایی می‌تواند باعث شیوع بیماری، عدم امنیت غذایی، مهاجرت گسترده و درگیری شود. همه این عواقب به سختی جوامع محروم و حاشیه نشین در کشورهای ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و برخی از کشورها تأثیرات بسیار شدیدتری را نسبت به دیگران تجربه می‌کنند.

 

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: تنها داشتن نگاه امنیتی در مورد آب و هوا شتباه خواهد بود. همانطور که اقدامات مشخصی را برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای انجام می‌دهیم و برای تأثیرات اجتناب ناپذیر تغییرات آب و هوایی آماده می شویم، فرصتی برای ایجاد مشاغل پایدار و با درآمد خوب برای نه تنها رشد بیشتر، بلکه برابری بیشتر و تأمین پایدار ، قابل اعتماد ، مقرون به صرفه دسترسی به انرژی برای افراد بیشتر داریم.

 

بلینکن خاطرنشان کرد: با این روحیه، در حالی که سایر کشورها برای دستیابی و افزایش اهداف آب و هوایی خود تلاش می کنند، ایالات متحده منابع، دانش و تخصص فنی را از سراسر بخش دولتی، خصوصی، جامعه مدنی و دانشگاه‌های تحقیقاتی برای کمک گرد هم خواهد آورد.

 

وی تصریح کرد: ما می خواهیم همه کشورها در اینجا بدانند، ما می‌خواهیم برای نجات سیاره ما با شما کار کنیم و همه متعهد هستیم که همه راه‌های همکاری در مورد آب و هوا را بیابیم.

 

وزیر خارجه آمریکا که به تازگی به توافق تغییرات اقلیمی پاریس بازگشته‌اند، گفت: اگر با هم کار کنیم، می‌توانیم کارهایی فراتر از برطرف کردن این بحران انجام دهیم. ما می‌توانیم آن را به فرصتی برای بهبود جوامع خود و ارائه خدمات برای مردم در سراسر جهان تبدیل کنیم و می‌توانیم زمینه همکاری را برای سایر چالش‌های مشترک فراهم سازیم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------