بالون کره شمالی بر فراز کره جنوبی مشاهده شدبالون کره شمالی ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
ارتش کره جنوبی امروز (دوشنبه) از رصد یک بالون متعلق به کره شمالی بر فراز حریم هوایی خود خبر داد اما گفت که تهدیدی حساب نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد، این بالون برای مدتی روز یکشنبه وارد حریم هوایی کره جنوبی شد.

 

خبرگزاری یونهاپ نیز از قول یکی از مقام‌هایی که خواست نامش فاش نشود، گزارش کرد این بالون چند ساعت بعد حریم هوایی کره جنوبی را ترک کرد، اما مقام‌ها بر این باورند که این بالون هواشناسی بوده و ربطی به فعالیت‌های جاسوسی ندارد.

 

این گزارش پس از آن منتشر شد که آمریکا یک بالون جاسوسی چینی را ساقط کرد و این مسأله باعث تنش بیشتر بین روابط دو کشور شده است.

 

تنش‌ها بین دو کره همزمان با آزمایش‌های اتمی کره شمالی در سال گذشته میلادی و رزمایش‌های مشترک سئول و واشنگتن تشدید شده است.

 

پنج پهپاد کره شمالی ۲۶ دسامبر گذشته میلادی وارد حریم هوایی کره جنوبی شدند و این مسأله باعث شد تا ارتش کره جنوبی جنگنده‌ها و هلیکوپترهای خود را وارد عمل کند.

 

ارتش کره جنوبی همچنین ناکامی نیروهای خود در سرنگونی این پهپادها که برای چند ساعت بر فراز این کشور پرواز می‌کردند، مورد انتقاد قرار داد.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023