زلنسکی: زمان آغاز ضد حمله اوکراین مشخص شده است | مسکو هدف حمله پهپادی قرار گرفتزلنسکی ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین دوشنبه شب در پیام ویدئویی شبانه خود، گفت: زمان آغاز ضد حمله اوکراین مشخص شده است. 

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های اوکراینی، زلنسکی اظهار کرد: فرماندهی کل و فرماندهان عملیاتی در مورد تأمین مهمات، آموزش تیپ‌های جدید، تاکتیک‌های ما و از همه مهم‌تر در مورد برنامه زمانی ضد حمله اوکراین گزارش‌های خود را ارائه کردند.

 

زلنسکی جزئیات بیشتری در مورد زمان آغاز عملیات ضد حمله ارائه نکرد اما تاکید کرد: تصمیم نهایی در مورد زمان آغاز ضد حمله گرفته شده است.

 

وی افزود: امروز دوشنبه یک روز بسیار طولانی بود. روزی که برای بسیاری از مردم ما خیلی زود آغاز شد. حملات هوایی که با استفاده از پهپاد، موشک کروز، موشک بالستیک و بمب‌های هدایت شونده انجام شد اما به لطف پدافند هوایی و مدافعان آسمان ما، امروز حداقل جان صدها نفر نجات یافت.

 

رئیس جمهور اوکراین با اشاره به قدرت پدافند هوایی این کشور در مقابل حملات موشکی روسیه، تصریح کرد: جهان باید شاهد باشد که ترور و وحشت در حال شکست است.

 

وی افزود: اما هر یک از حملات هوایی موشکی یا پهپادی روسیه، اوکراین و کل جهان را به یک نتیجه آشکار بازمی‌گرداند که مسکو می‌خواهد مسیر شرارت خود را تا انتها دنبال کند یعنی تا شکست خوردن، زیرا شرارت پایانی جز شکست ندارد و نمی‌تواند داشته باشد.

 

زلنسکی خاطرنشان کرد: هنگامی که جهان فشار بر روسیه از جمله تحریم‌ها را افزایش می‌دهد، زمانی که انزوای مسکو افزایش می‌یابد و زمانی که شرکای سابق روسیه از هرگونه نزدیکی با مسکو شرم می‌کنند، ترور و وحشت در حال شکست است.

 

 مسکو هدف حمله پهپادی قرار گرفت

شهردار مسکو از حمله پهپادی صبح امروز (سه‌شنبه) در مسکو پایتخت روسیه خبر داد و گفت: بر اثر این حمله به چند ساختمان خسارت جزئی وارد شده است.

 

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی سوبیانین شهردار مسکو افزود: تاکنون تلفات و جراحت جدی بر اثر این حادثه گزارش نشده است.

 

سخنگوی خدمات اضطراری مسکو گفت: هواپیماهای بدون سرنشین به چند ساختمان مسکونی در جنوب مسکو برخورد کردند که کسی آسیب ندید.

 

آندری وروبیوف فرماندار منطقه‌ مسکو نیز خاطر نشان کرد چندین پهپاد پیش از رسیدن به مسکو در آسمان منهدم شدند.

 

پیشتر و در تاریخ سوم مِه (۱۳ اردیبهشت)، مسکو از تلاش اوکراین برای حمله پهپادی به کاخ کرملین محل اقامت ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و خنثی کردن آن خبر داده بود. همچنین اعلام شده بود پهپادها رهگیری و منهدم شدند و این حادثه تلفات جانی نداشت.

 

بر اساس این گزارش،‌ پس از حمله ناموفق به کاخ ریاست‌جمهوری روسیه، پرواز هواپیماهای بدون سرنشین در آسمان پایتخت و چند منطقه دیگر این کشور ممنوع شد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------