روسیه عقب نشینی از "لیمان" را تایید کرد/ قدیروف: باید سلاح‌های هسته‌ای کوچک به کار برد روسیه ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
نیروهای اوکراینی اعلام کردند توانسته‌اند کنترل شهر استراتژیک "لیمان" در شرق این کشور را از نیروهای روسی پس بگیرند؛ امری که با واکنش رمضان قدیروف، متحد ولادیمیر پوتین مواجه شد که خواستار استفاده احتمالی از سلاح‌های هسته‌ای کوچک شده است. 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، بازپسگیری کنترل این شهر درست یک روز پس از آن صورت گرفته که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه انضمام چهار منطقه از اوکراین به روسیه را اعلام کرد. کنترل لیمان از این نظر که در یکی از این مناطق (دونتسک) واقع شده، دارای اهمیت قابل توجهی برای اوکراین است.  

 

نیروهای اوکراینی ویدئویی ادعایی را منتشر کرده‌اند که در آن سربازان این کشور در حال اهتزاز پرچم خود در این شهر و ساختمان شورای شهر آن هستند که درست در مرکز لیمان واقع شده است.

 

ساعاتی پیش از آنکه نیروهای اوکراینی کنترل این شهر را در اختیار بگیرند، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد نیروهای خود را به دلیل تهدید محاصره شدن از این منطقه بیرون کشیده است.

 

روسیه از لیمان به عنوان یک مرکز لجستیک و حمل و نقل برای عملیات‌هایش در منطقه دونتسک استفاده می‌کرد.

 

هم‌زمان رمضان قدیروف، رهبر چچن و متحد مسکو، اظهار نظر کرد که روسیه در برابر چنین شکست‌هایی باید استفاده از سلاح‌های اتمی کم انرژی را مد نظر قرار دهد.

 

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین هم قول داد تا روند موفقیت در منطقه دونباس که شامل دونتسک و لوهانسک است، تسریع شود.

 

پوتین روز جمعه انضمام چهار منطقه دونتسک، لوهانسک، زاپوریژیا و خرسون در شرق اوکراین به روسیه را اعلام کرده بود.

 روسیه ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022